Metal TR.NET  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
 Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
 Demo & Mp3 Arşivi
 Video İzleme
 Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· Soen Türkiye Turnesi
[ 0 yorum - 11 okuma ]
· Nightwish yeni albümü Yesterwynde
[ 0 yorum - 66 okuma ]
· Triptykon Yeni Albüm Çalışmalarını Doğruladı
[ 0 yorum - 62 okuma ]
· yeni Illusions Play albümün öncesi yeni tekli ve video birlikte geldi
[ 0 yorum - 134 okuma ]
· Progresif rock grubu Cynic İstanbul'da
[ 0 yorum - 87 okuma ]
· CRADLE OF FILTH yeni albüm müjdesi
[ 0 yorum - 75 okuma ]
· LEPROUS, yeni albüm Melodies Of Atonement
[ 0 yorum - 125 okuma ]
· Charlotte Wessels ft. Simone Simons Dopamine
[ 0 yorum - 118 okuma ]
· WINTERSUN yeni albümü Time II
[ 0 yorum - 180 okuma ]
· Apocalyptica 19 Eylül 2024'de Türkiye'de
[ 0 yorum - 180 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Sabhankra
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 2
Toplam Üye: 42,772
En Son Üye: Vernichtung

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 102
Üye(ler): 1
Toplam: 103
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

%100 Metal Sunar: In Flames İstanbul'da!
Son mesaj atan; KopuK

Accept Türkiye konseri
Son mesaj atan; KopuK

İsveçli grup Soen Türkiye Turnesi
Son mesaj atan; KopuK

Sleep Token
Son mesaj atan; KopuK

Passenger i & Michael David Rosenberg
Son mesaj atan; KopuK

Joe Cocker
Son mesaj atan; KopuK

Mayhem, 2 Eylül’de İstanbul IF Performance Beşiktaş 2024
Son mesaj atan; KopuK

black metal grubu 1349
Son mesaj atan; KopuK

Squid Pisser
Son mesaj atan; KopuK

MARSTAN
Son mesaj atan; KopuK


[ Metal TR.NET ]
 
Köşe Yazıları
 
Biyografi: OBITUARY: Onlar Ölüm Sebebi!
BiyografiTaniquetil bildirdi: "


Florida'da 80'lerin ortasına doğru şekillenmeye başlayan DEATH METAL'in öncülerinden: OBITUARY.. Diğerleri şeytanla, hayal ürünü canavarlarla uğraşırken onlar insanın en büyük ve en basit korkusu "ölüm"ü işleyerek; diğerleri hızlı müzik yapmaya çalışırken onlar yavaşlıktaki ölümcüllüğü ortaya çıkararak aradan sıyrıldılar; ve bunları John Tardy'nin kendine has, hasta vokaliyle, basit ama vurucu davullarla, katı ve kirli gitar tonlarıyla birleştirip ünlü Morrisound stüdyosunda kayıt yapan ilk death metal grubu oldular.


[Biyografinin Devamını için Tıklayın!]
 


Grup fikri, 1984 yılında kardeşler (davulcu)Donal Tardy ve (vokal/gitar)John Tardy tarafından evlerinin garajında yapmaya başladıkları besteler sonucu ortaya çıktı. Gruplarına "Executioner(daha sonra Xecutioner)" ismini verdiler grup daha sonra Boston da aynı ismi taşıyan başka bir grubun olması sebebiyle ismini "Desecration" ve daha sonra da "Obituary" olarak değiştirdi ve kısa sürede iki kişilik bir grup olmaktan çıktı, yanlarına ikinci gitar olarak lisede tanıştıkları Trevor Peres'i aldılar. Kısa sürede kendi şarkılarını yazmaya başladılar.

 

Bu türü benimsemiş olanlar grubun "Amerikan Death/Grind" türünden ziyade "Florida Death Metal" öncüleri gibi yani bi' Morbid Angel, Deicide, Death vari gruplar gibi  türün hakkını fazlasıyla vermiş, kendini kabullendirmiş bir grup olduğunu bilir.

 

 

1986 yılında tam kadro bir grup halini aldılar. Basa "Daniel Tucker" geçti, John sadece vokal yapmaya başladı, ikinci gitarist olarak eski Massacre üyesi "Allen West" gruba katıldı. Demoları piyasada dolaşırken Borivoj Krgin'in eline geçti. Borivoj müziklerinden çok etkilenmişti ve onlara ilk albümlerini çıkartmakta destek oldu. Morrisound stüdyosunda Scott Burns'ün liderliğinde Slowly We Rot albümünü kaydettiler. Bu albüm, 1989 yılında Roadrunner Records'tan Obituary adı altında yayınlandı ve Florida Death Metal hareketinde bir kilometre taşı oldu. "Sound" dedikleri olay ile yankı getiren grup diğer albüm kayıtları için kollarını sıvadı.

 

 

 

İkinci albüm olan "Cause of Death(1990)"'te Allen West ritm gitarları kaydedip gruptan ayrıldı, yerine efsanevi Death Metal gitaristi "James Murphy (Death)" lead gitarları kaydetti. Ayrıca basa da Tucker'ın yerine "Frank Watkins" geçti. Bu albümde "Chopped in Half", "Turned Inside Out" gibi hit parçalar yanında çok başarılı bir Celtic Frost cover'ı olan "Cricle of the Tyrants" da yer almaktadır. Albüm bir diğer öncekine göre bir bütünlük ve bir zafer habercisi gibiydi. Değişiklik ile kendilerinden bir şeyler kaybetmekten ziyade biraz daha güçlenip artık ele avuca sığar hale geldiler. Ayrıca grup ön plana "agresif" sıfatıyla çıktı ve hızlı riffleriyle bir o kadar da ölümcül izler bıraktı.

 

1992 yılında çıkan "The End Complete" Obituary'den beklenen gelişime sahip olmasa da sound'larının daha da oturduğunun ve grubun piyasadaki yerini sağlamlaştırdığının bir kanıtıdır. Albümün ilk şarkısı olan "I'm in Pain" Executioner zamanlarında yazılmış ilk parçalardan biridir. Albümde Allen West tekrar gruba katıldı ve kadro bu anki halini aldı. Zirve için yinelenmiş bir adım olan RoadRunner Records ile çıkan albüm diğer albümlere yataklık ediyordu. John Tardy'ye yakıştırılan "ızdıraplı brutal vokal" sıfatı artık kalıplaşmış ve güçlü davulların yanı sıra ağır riffler ile de bir bütün haline gelmişti...

 

 

"World Demise(1994)" albümü "Don't Care" gibi bir hit çıkararak piyasayı salladı. Bu şarkıya çekilen video klip MTV'de de yayınlandı. Ayrıca bu albümden 3 parçalık bir EP de yayınlanmıştır.

3 yıllık bir aradan sonra Obituary 1997'de Back From The Dead albümüyle dönüş yaptı. Albüm, son şarkı olan "Bullitary Remix"(metal/rap karışımı bir parça) haricinde tam bir Obituary albümüydü. Bu şarkı bazı fanları kızdırmadı değil... Ama yine de Obituary kendinden kopmadan yoluna devam eder dedirtebildi.

 

Bu albümü takiben "Dead" adıyla bir de konser albümü piyasaya sürüldü.

Bu albümden sonra Obituary üyeleri teker teker dağıldı. davulcu Donal Tardy, Andrew WK ile anlaşma imzalayarak, turunda ona eşlik etti. Bu birliktelik Donal'dın kendini geliştirmesinin yanında formda da kalmasını sağladı. Bu gerekliydi çünkü Obituary'de birleşme sinyalleri vardı. "Old School Florida Death Metal" grubu yeniden doğabilir sinyalleri...

 

Grup tekrar resmi olarak canlanmış olmasa da 2001'de "Anthlology" adında bir derleme albümü ile karşımızda ve grup 2004 yılında yeni bir albüm için biraraya gelmeye karar verdi. Yine Morrisound'da kayda girdiler ve 10 ölümcül şarkıdan oluşan ve Obituary adına yakışan "Frozen In Time" albümünü kaydettiler.


 

2007 yılında ise grup kendini yenileyerek Deicide grubunun bağrından kopup gelen Ralph Santolla, Obituary'ye dahil olup 2007 yılında "Xecutioner's Return" adındaki albümü ile bizleri tekrar katliama sürükledi. Obituary hayran kitlesine "Old School Florida Death Metal" gösterisi yaptı. Ralph gitarları ile gruba milat olup kafalarda Ralph'tan öncesi ve sonrası gibi fikir akımları soktu. "Izdıraplı Brutal Vokal" John, Thrash vari etkileşimli riffleriyle Trevor Perez ve ölümcül davullarıyla Donald ile saçları hala bellerine kadar uzun bu adamlar heveslerinden, yeteneklerinden ve ölümcüllüklerinden hiçbir şey kaybetmeden yollarına devam ediyorlar gözümde.


We're dying
For our souls to learn
We're dying
For our souls to burn

 

WE'RE THE CAUSE OF DEATH

 


Gelelim kadroya ve kadrodaki bazı özel isimleri tanımaya, daha yolumuzun başındayız...

Kadroya uzaktan bakalım bi' ...

 

John Tardy 1984-2000, 2002 (Vokal)

 

Trevor Peres 1984-2000, 2002 (Gitar)


Ralph Santolla 2007 (Gitar)

 

Frank Watkins 1989-2000, 2002 (Bas)

 

Donald Tardy 1984-2000, 2002 (Davul)

 


Eski Kadro;

 

 

Allen West 1984-1989, 1992-2000, 2003-2006 (Gitar)
Daniel Tucker 1984-1989 (Bas)
James Murphy 1989-1992 (Gitar)

 


Ve şimdi "Izdıraplı Brutal Vokal" John Tardy ile başlayalım...
 
John Tardy:
15 Mart 1968 doğumlu. Vokal - gitarda ve Amerikalı.
Tardy bilgisayar şirketinde çalışıyordu 1997'den 2002'ye kadar ta ki Obituary yeniden doğana kadar.
Tardy şarkılarında genellikle sözler ile sesini uyum içine sokmak istediğini söyler. Amacı ölüm içindeki ızdırabı bir nevi bizlere de tattırmak ve bence bunda gayette başarılı bir isim.

 

Ralph  Santolla:
 
8 Aralık doğumlu. Bas gitar ve İtalyan.

 

Gitar ile bir çok başarılara imza atmış olan Ralph çok iyi gruplarda yeteneğini konuşturmuştur. Bu gruplardan bir kaçı Deicide daha sonra Eyewitness, Death (Death ile herhangi bir albüm kaydetmedi ama  1993'te The Philosopher video kaydetti), Millennium, Iced Earth, ve Sebastian Bach gruplarında yer aldı. 3 Haziran 2007'de Obituary'ye yeni albümleri için katıldı.

Geçtiğimiz günlerde Teksas - Laredo'da gerçekleştirilen bir Deicide gösterisi esnasında kalabalığın kontrolden çıkması üzerine gösterinin durdurulmasını isteyen bir polis memuruna Red Bull kutusu fırlatan Ralph Santolla iddiaya göre tutuklandı.


Santolla, birçok Hıristiyanlık karşıtı ve frontman Glen Benton'ın Satanizme yakınlığını bilen Deicide hayranlarıyla çekişmeye düşmesine rağmen Katolik kilisesi eğitimi görüyor. Birçok hayran, Benton'un sık sık dini eleştirmesine rağmen gruba Santolla'yı almasına şaşırmıştı. Her ne olursa olsun, Ralph "İnsanlar beni metalci görsün diye karanlık ve korkunç bir insanmışım gibi davranmayacağım"  dedikten sonra Benton ile farklı inançlara ve dinlere inanmalarına rağmen ona saygı duyduğunu, kendisine karşı dürüst olmaktan korkmadığını beyan etti.
Yakın zamanda bir Avusturya radyosunda gerçekleştirilen röportajda Benton, Santolla ile birlikte çalışırken onun dini nedeniyle herhangi bir sorun yaşamadıklarını söylerken "Ralph part-time'cı olarak tabir ettiğim insanlara benziyor. Yani demek istediğim şu ki, bu yeni albümde onun en sevdiği parça "Death to Jesus"" dedi.


Yine kısa bir süre önce Death'te beraber çalıştıkları Steve DiGiorgio ve Gene Hoglan ile birlikte kendi grubunu kurmak üzere konuştu. "Requiem for Hope" adında yeni solo enstrümantal bir albüm üzerine çalıştığı da alınan haberler arasında. Bu onun 2. albümü ve ilk albümü "Shaolin Monks in the Temple of Metal" idi. 24 Mayıs 2007'de Santolla'nın Deicide'ı bıraktığı söylenmişti. Nedenleri bilinmiyordu ancak birçok kişi Deicide frontman'i Glen Benton'a gönderilen ve Santolla'nın dini inançlarını kapsayan sayısız ölüm tehdidinin buna neden olduğuna inanıyordu.
2007'de Santolla Obituary'nin en yeni albümü "Xecutioner's Return"'de 2008'e kadar hapiste kalacak olan Allen West'in yerine sahne almak üzere çağırıldı. Ancak West gruba döndükten sonra Santolla'nın Obituary ile kalacağı bilinmiyor.

Santolla ayrıca bir de Tapma yakınlarında gitar öğretmenliği yapıyor. Kendisinden sonra Deicide'de yer alan Eric Hoffman, Nocturnus ve Mike Davis gibi isimlere öğretmenlik yapmış.

 

Yer aldığı albümler;


Millennium ile;
Millenium (1997)
Angelfire (1999)
Hourglass (2000)
The Best of... and More - Compilation (2004)
Jericho (2004)

Iced Earth ile;
The Glorious Burden (2004)
Deicide ile;
The Stench of Redemption (2006)
'Til Death Do Us Apart(2008)

Obituary ile;
Xecutioner's Return (2007)
Solo albümleri;
Shaolin Monks in the Temple of Metal (2002)
Requiem for Hope (2007)

 


Frank Watkins:
19 Şubat 1968  doğumlu. Bas gitarist ve Amerikalı.
Frank Watkins müzik hayatına 12 yaşında başladı.1986'da artık profesyonelleşerek 1989 Obituary'ye katılarak kanıtladı kendini ki Obituary dönemin en iyi Death Metal grubuydu. Bütün Obituary yayımlarında çaldı ve debut albümleri Slowly We Rot'dayken müzisyenler onun için" agresif, karanlık ve sarhoş"  ünvanlarını uygun gördüler. O zamandan bu yana hala aynı karanlık kişilik olan Frank Obituary'nin yanında bir çok grupta da yer aldı;

 

Sacrosanct (1985-1986)
Bad Rep (1986-1987)
Hell Witch (1987-1989)
Obituary (1989-hala)
Gorgoroth  (2007-hala)


Ve bu süreç içerisinde bulunduğu albümler;


Obituary:
Cause of Death (1990)
The End Complete (1992)
World Demise (1994)
Back from the Dead (1997)
Dead (Live Album) (1998)
Anthology  (2001)
Frozen in Time (2005)
Frozen Alive (Live DVD) (2006)
Xecutioner's Return (2007)

 


Grup hakkında birkaç kesit verip diskografiye geçelim;

+Grup Slowly We Rot isimli albümü kayıtlar başlamadan önce ölen bir arkadaşlarına ithaf etti.


+Internal Bleeding isimli şarkı hiçbir söz içermemekle birlikte bütününde çıkarılan hırıltı sesi ile kaydedilmiştir. Bu şarkıda bütün fonemler gerçekte yapılmaktadır.


+Joe's Apartment isimli filmde Jerry O'Connell filmin bir sahnesinde üzerinde grubun Cause of Death albüm kapağının olduğu bir t-shirt giymektedir.


 

Diskografi;1989 - Slowly We Rot (RoadRunner Records)

 

1 Internal Bleeding 03:01
2 Godly Beings 01:56
3 'Til Death 03:56
4 Slowly We Death 03:36
5 Immortal Visions 02:25
6 Gates To Hell 02:48
7 Words Of Evil 01:55
8 Suffocation 02:38
9 Intoxicated 04:40
10 Deadly Intention 02:10
11 Bloodly Intention 03:11
12 Stinkupuss 03:00

 

Bu albümde grubun kadrosu şu şekilde:

John Tardy - vokal
Allen West - gitar
Trevor Peres - gitar
Daniel Tucker - bass
Donald Tardy - davul

 

Not (Aslında birkaç ıvır zıvır):
Aslında basına duyurulan ilk şarkı listesi biraz farklıydı. Sadece şarkı sıraları değişik değildi (şarkı sırası kimin umrunda?) ama bazı şarkılar örneğin "Intoxicated" planlanmamıştı ve "Cause of Death"'in bu albümde yer almaması gerekiyordu.

PC Records, Roadracer Records ile ortak çalışma.
Şimdi: Roadrunner Records
Bütün şarkı sözleri : John Tardy
Bütün müzik: Obiuary
Prodüktör: Scott Burns
Amerika - Florida/Tampa'daki Morrisound Recording'de kaydedildi.
 


 

1990 - Cause Of Death (RoadRunner Records)

 

1 Infected 05:35
2 Body Bag 05:49
3 Chopped In Half 03:49
4 Circle Of The Tyrants 04:27
5 Dying 04:30
6 Find The Arise 02:51
7 Cause Of Death 05:39
8 Memories Remain 03:44
9 Turned Inside Out 04:57

 

RC Records Roadrunner Records ile ortak çalışma
Bütün şarkı sözleri: John Tardy
(T.G. Warrior'un Circle of the Tyrants dışında)
Bütün müzik: Trevor Peres/Donald Tady
(Allen West /Trevor Peres'in Cause of Death'i dışında)
(Ayrıca Circle of the Tyrants T.G.Warrior'un eseridir)
Prodüktör: Scott Burns ve Obituary
Amerika - Florida/Tampa'daki Morrisound Recording'de kaydedildi.

 

 

 

1992 - The End Complete (RoadRunner Records)

 

1 I'm In Pain 04:02
2 Back To One 03:42
3 Dead Silence 03:21
4 In The End Of Life 03:42
5 Sickness 04:07
6 Corrosive 04:11
7 Killing Time 04:00
8 The End Complete 04:03
9 Rotting Ways 05:13

 


 

1994 - World Demise (RoadRunner Records)

 

1 Don't Care 03:09
2 World Demise 03:44
3 Burned In 03:32
4 Redefine 04:40
5 Paralyzing 04:57
6 Lost 04:00
7 Solid State 04:39
8 Splattered 04:15
9 Final Thoughts 04:09
10 Boiling Point 03:10
11 Set In Stone 04:53
12 Killing For Me 06:02
13 Killing Victims Found 05:06
14 Infected (Live) 05:00
15 Godly Beings (Live) 02:01
16 Body Bag (Live) 05:59

 


 

1997 - Back From The Dead (RoadRunner Records)

 

1Threatening Skies 2:19
2 By The Light 02:55
3 Inverted 02:53
4 Platonic Disease 04:06
5 Download 02:45
6 Rewind 04: 03
7 Feed On The Weak 04:15
8 Lockdown 04:12
9 Pressure Point 02:26
10 Back From The Dead 05:13
11 Bullituary (Remix) 03:43

 


 

1998 - Dead (Konser)

 

1 Download 03:00
2 Chopped In Half 00:47
3 Turned Inside Out 05:03
4 Threatening Skies 02:27
5 By The Light 03:01
6 Dying 04:36
7 Cause Of Death 05:43
8 I'm In Pain 04:54
9 Rewind 04:03
10 'Til Death 04:25
11 Kill For Me 02:35
12 Don't Care 03:10
13 Platonic Disease 04:04
14 Back From The Dead 05:56
15 Final Thoughts 04:01
16 Slowly We Rot 05:07

 


 

2001 - Anthology (Best Of)

 

1. Find The Arise (demo)
2. 'Til Death
3. Internal Bleeding
4. Intoxicated
5. Slowly We Rot
6. Cause Of Death
7. Dying
8. Chopped In Half
9. Turned Inside Out
10. Back To One
11. The End Complete
12. I'm In Pain
13. Kill For Me
14. Final Thoughts
15. Don't Care
16. Threatening Skies
17. By The Light
18. Back From The Dead
19. Buried Alive
20. Boiling Point (212œ Sporadic Mix)

 

 

 

 

2005 - Frozen In Time (RoadRunner Records)

 

1. Redneck Stomp 03:33 
2. On The Floor 03:11 
3. Insane 03:26 
4. Blindside 02:57 
5. Back Inside 02:43 
6. Mindset 03:54 
7. Stand Alone 03:44 
8. Slow Death 03:03 
9. Denied 03:37 
10. Lockjaw 04:13

 


 

2006 - Frozen Alive (DVD) (Mvd Visual)
 
01. Intro Rain
02 Redneck Stomp
03 On The Floor
04 Insane
05 Chopped In Half
06 Turned Inside Out
07 Dying
08 Intro
09 Internal Bleeding
10 Back To One
11 Find The Arise
12 Back Inside
13 Threatening Skies
14 By The Light
15 Intro
16 Kill For Me
17 Solid State
18 Stand Alone
19 Back From The Dead
20 Drum Solo
21 Lockjaw
22 Slow Death
23 'Til Death
24 Slowly We Rot

Ek olarak;
-Video görüntüleri
-Fotoğraf Galerisi
-Biyografi
-Diskografi
-Masaüstü Temalaro
-Web bağlantıları
... gibi gruba ait özel bilgiler mevcut.

 


 2007 - Xecutioner's Return (Candlelight Records)

 

1. Face Your God  02:56
2. Lasting Presence 02:12
3. Evil Ways 02:57
4. Drop Dead 03:35
5. Bloodshot 03:25
6. Seal Your Fate 02:30
7. Feel The Pain 04:31
8. Contrast The Dead 07:01
9. Second Chance 03:28
10. Lies 03:32
11. In Your Head 04:31

ve limitli sayıda basılmış versiyonlarında;

12. Exectioner Returns

  

Grup hakkında biraz daha görsel fikir edinmek için birkaç video;

 

On The Floor: http://youtube.com/watch?v=AqcslpEkZlU
Don't Care: http://youtube.com/watch?v=F8-J4hL7iDM
The End Complete: http://youtube.com/watch?v=K8ozW5WZVzI
Godly Beings: http://youtube.com/watch?v=_9RaFXxp0Cs
Insane: http://youtube.com/watch?v=oycZe-aKVMA
Threatening Skies: http://youtube.com/watch?v=Ef60y6tVcJU
Evil Ways: http://youtube.com/watch?v=30GUOVgFu9g


Ek olarak grup şimdilerde yine bir "best of" albümü için hazırlıkta ve liste de;

01. Internal Bleeding
02. 'Til Death
03. Slowly We Rot
04. Cause Of Death
05. Chopped In Half
06. Turned Inside Out
07. The End Complete
08. I'm In Pain
09. Don't Care
10. Final Thoughts
11. Kill For Me
12. Threatening Skies
13. On The Floor

Şeklinde.

"
Tarih: 13.02.2008 Saat: 17:44 Gönderen: Keyifpezevengi
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Biyografi
· Haber gönderen Keyifpezevengi


En çok okunan haber: Biyografi:
HAGGARD

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: OBITUARY: Onlar Ölüm Sebebi! (Puan: 1)
Gönderen: AurorA Tarih: 14.02.2008 Saat: 05:14
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Ellerine sağlık muhteşem bir biyografi olmuş yine ;)Re: OBITUARY: Onlar Ölüm Sebebi! (Puan: 1)
Gönderen: ImpLosioN Tarih: 15.02.2008 Saat: 02:00
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Eğlenceli bir biyografi olmuş :) Izdırablı vokal lafına güldüm, o neki filan oldum :) Ellerine sağlık Ayakçin..Re: OBITUARY: Onlar Ölüm Sebebi! (Puan: 1)
Gönderen: KopuK Tarih: 16.02.2008 Saat: 10:06
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Güzel biyografi olmuş ellerinize sağlık:

Grubun resimleride super sakallar 10 numara:) kendimi gördüm aynada sanki bi an:)Re: OBITUARY: Onlar Ölüm Sebebi! (Puan: 1)
Gönderen: psYchotic-eYes Tarih: 19.02.2008 Saat: 12:03
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Biyografi çok güzel olmuş, özellikle grubun eski/sonraki elemanları ve bunların geçmişteki müzik kariyerlerini belirtmen çok orjinal bir biyografi yaratmış.. Tebrik ederim.Re: OBITUARY: Onlar Ölüm Sebebi! (Puan: 1)
Gönderen: MetALgOds Tarih: 04.05.2008 Saat: 16:42
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
mükemmel bilgilendirici harika ellerine düşüncene sağlıkRe: OBITUARY: Onlar Ölüm Sebebi! (Puan: 1)
Gönderen: Ruben Tarih: 07.07.2008 Saat: 16:49
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
son canli performanslarini yine izledim muhte$emlerdi sahnede duru$lari izleyiciyi dinleyiciyi avuclarinin icine aldiklairni soyleyebilirim. en guzel sololarin en saglamataklarin atildigi en iyi organize i$lerin canli performansa bu derece yansitildigi bir andi benim icin...Davulda babalar babasi Donald yaptigi $ovla akillarda iz birakti..John'un eline baget alip beraber calmalari ayri bir zenginlikti menude....

>>>> konserin benim icin en ilginc ve hayran birakan ayri bir dip notu ise Ralph Santolla'nin sag kolunda Turkiye bayragi dovmesinin olmasiydi...sadece Turkiye bayragi yoktu tabi 4-5 ulkenin bayragi vardi ne anlama geliyor onu ogrenemedim imzalarini imzali posterlerini ve 2 3 geyik yapma derdinden firsat bulamayip o heyecan ve adrenalin patlamasiyla beraber yorgunlugun verdigi ama herseye deger bir an olduguda kesindi ki unutmu$ kalmi$tim...

Cause of
Slowly We Rot death
Chopped In Half
Kill for me intro
Till Death
slow death gibi harikalari izleyip dinlemenin $erefi uzerimden eksilmesin...

bu arada bu biyografiyi hazirlayan birisinin kolpacino fan kolpacino ozenti metal sebili olmasindan yani bu duruma boyle aslan ki$iliklerin i$lerine deyinmesinden nefret edip rahatsizligimi kusuyorum tum cehresine....kendine yer aramakicin ustaca yalan dolan sallama takilan ki$ilik her nekadar basindan sonuna kadar bilsekte bazi durumlardan dolayi ki o durumlari anlayan anlar anladida zaten ki buda yurdumun en buyuk sorunu olup icimizde resmen barindiranlarida kiniyoru!

sick!


MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags - Radar Müzik Haber - Radar Müzik Haber
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.21 Saniye
Untitled Document