Metal TR.NET  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
 Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
 Demo & Mp3 Arşivi
 Video İzleme
 Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· Soen Türkiye Turnesi
[ 0 yorum - 11 okuma ]
· Nightwish yeni albümü Yesterwynde
[ 0 yorum - 66 okuma ]
· Triptykon Yeni Albüm Çalışmalarını Doğruladı
[ 0 yorum - 62 okuma ]
· yeni Illusions Play albümün öncesi yeni tekli ve video birlikte geldi
[ 0 yorum - 134 okuma ]
· Progresif rock grubu Cynic İstanbul'da
[ 0 yorum - 87 okuma ]
· CRADLE OF FILTH yeni albüm müjdesi
[ 0 yorum - 75 okuma ]
· LEPROUS, yeni albüm Melodies Of Atonement
[ 0 yorum - 124 okuma ]
· Charlotte Wessels ft. Simone Simons Dopamine
[ 0 yorum - 117 okuma ]
· WINTERSUN yeni albümü Time II
[ 0 yorum - 180 okuma ]
· Apocalyptica 19 Eylül 2024'de Türkiye'de
[ 0 yorum - 180 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Mysteria
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 2
Toplam Üye: 42,772
En Son Üye: Vernichtung

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 97
Üye(ler): 0
Toplam: 97
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

%100 Metal Sunar: In Flames İstanbul'da!
Son mesaj atan; KopuK

Accept Türkiye konseri
Son mesaj atan; KopuK

İsveçli grup Soen Türkiye Turnesi
Son mesaj atan; KopuK

Sleep Token
Son mesaj atan; KopuK

Passenger i & Michael David Rosenberg
Son mesaj atan; KopuK

Joe Cocker
Son mesaj atan; KopuK

Mayhem, 2 Eylül’de İstanbul IF Performance Beşiktaş 2024
Son mesaj atan; KopuK

black metal grubu 1349
Son mesaj atan; KopuK

Squid Pisser
Son mesaj atan; KopuK

MARSTAN
Son mesaj atan; KopuK


[ Metal TR.NET ]
 
Köşe Yazıları
 
Biyografi: Shadows Fall
BiyografiBlood_Of_The_Damned bildirdi: "

Shadows Fall, 1996 yılında Aftershock grubunun kurucuları gitarist ikili Jonathan Donais, Mathew Bachand ve Killswitch Engage gibi gruplardan tanıdığımız kurucu ayrıca Jonathan Donais ve Mathew Bachand'in en yakın dostlarından David Dutkiewichz'in önderliğinde Amerika'nın Massasuhattes kentinde kurulmuştur. Gitarist ikili bu grubu kurduktan sonra eski grupları Aftershock'ı kapatmış daha doğrusu Shadows Fall olarak tescil etmiştir. Bu yüzden de Aftershock adlı grubun yayınlamış olduğu DEMO albüm "To Ashes" (Ellington Records) Shadows Fall'un ilk albümü olarak görünmektedir. Ardından grubun kurucu frontmanlerinden David Dutkiewichz'in yardımıyla gruba gitarist ikili dışında bas gitar, davul ve vokal bulunur yine D.Dutkiewichz'in sayesinde grup 1997 yılında ilk stüdyo albümlerini "Somber Eyes To The Sky" (Lifeless Records) kaydederler ve o zamanın imkanlarıyla bu...

Gerisi için lütfen devamına tıklayın
-- Kuruluş Yeri: "Springfield, Massachusetts - AMERİKA (A.B.D.)
-- Kuruluş Tarihi: "1995"
-- Aktif Olduğu Yıllar: "1995 - ____"
-- Tarz: "Melodic Death / Thrash Metal / NWOAHM-Metalcore ve yer yer Black Metal" Tarzındadır.
-- Asıl Tarz: "Melodic Death Metal / Thrash Metal"
-- Yer Aldığı Plak Şirketleri: EMI Records (Uluslararası), Century Media (Uluslararası), Universal Records (Uluslararası) ve ona bağlı Atlantic Records (ABD, Yarı Ulusal), Roadrunner Records (Uluslararası)
-- Websitesi: "http://www.shadowsfall.com", "http://www.shadowsfallrocks.com"

Shadows Fall, 1996 yılında Aftershock grubunun kurucuları gitarist ikili Jonathan Donais, Mathew Bachand ve Killswitch Engage gibi gruplardan tanıdığımız kurucu ayrıca Jonathan Donais ve Mathew Bachand'in en yakın dostlarından David Dutkiewichz'in önderliğinde Amerika'nın Massasuhattes kentinde kurulmuştur. Gitarist ikili bu grubu kurduktan sonra eski grupları Aftershock'ı kapatmış daha doğrusu Shadows Fall olarak tescil etmiştir. Bu yüzden de Aftershock adlı grubun yayınlamış olduğu DEMO albüm "To Ashes" (Ellington Records) Shadows Fall'un ilk albümü olarak görünmektedir. Ardından grubun kurucu frontmanlerinden David Dutkiewichz'in yardımıyla gruba gitarist ikili dışında bas gitar, davul ve vokal bulunur yine D.Dutkiewichz'in sayesinde grup 1997 yılında ilk stüdyo albümlerini "Somber Eyes To The Sky" (Lifeless Records) kaydederler ve o zamanın imkanlarıyla bu albümlerini yayınlarlar. Bu albümlerini yayınladıktan sonra iyi bir başarı sağlar ve isimlerinin Amerika'da duyulmasını bu albümle yerine getirir. Tabi grup 1998 yılında bu başarılarıyla Avrupa ve Amerika'nın en başarılı plak şirketlerinden Roadrunner Records ve Century Media altyapısına geçerler fakat o dönemde Century Media, EMI Records'la hala birleşmemiştir.

Grup Amerika ve Avrupa'da In Flames, King Diamond, The Misfits gibi grupların alt grubu olarak sahne alır. Tabi bu turlardan sonra grubun büyüklerinden öğrendikleri birçok şey vardır bu sayede kendilerini geliştirerek hem gitar çalış stili, sahne-vokal performansı, davul performansı olsun bu sayede büyük yol kateder. Yıl 2000'de ise grubun Century Media ve Roadrunner Records altyapısında verecekleri ilk albüm olan "Of One Blood"ı yayınlarlar. Tabi bu albüme geçmeden önce grup önemli bir değişiklik yaşar şimdilerde kendisini "All That Remains"te gördüğümüz "Guttural Death ve Grind Metal" soundlu vokal "Philip Labonte" gruptan ayrılmış yerine grubun geleceği sayılabilecek grupla daha güzel bir kombinasyon sağlayacak, grubun Melodik özelliğiyle bağdaşacak bir isim "Thrash, Melodic Death yer yer Black Metal hatta NWOAHM-Metalcore" vokalliğini fazlasına yerine getirecek, "Overcast" grubundan tayin edilen, daha agresif bir isim "Brian Fair" geçer. Ayrıca Bu albümde grubun ilk albümünde yer alan "Fleshold", "To Ashes", "Revel In My Loss" gibi şarkılar "Brian Fair"le tekrar seslendirilir.

Sonuç olarak "Of One Blood"la grubun Melodik özellikliğin kaliteli kayıt teknolojileriyle, güzel imkanlarla birleşince ortaya ne geleceğin denli güzel, geleceği parlak ve güçlü bir grup olacağının kanıtı niteliğindedir, albüm tutulur ABD'de daha da tanınmaya başlarlar. Plak şirketleri gruba kıyak geçerek hemen 2001'de grubun Tek Albümlük, saman alevi gibi parlayan ve sönen bir grup olmadıklarını göstermek için"Deadworld E.P." adlı EP albümlerini yayınlarlar Fakat bu albümü yayınlamadan önce grubun bateristi "David Germain" gruptan ayrılır ve yerini "Derek Kerkswill"e bırakır işin ilginç yanı bu birliktelikte kısa sürmez "Derek Kerkswill" grubun birtek "Deadworld E.P." albümünde baget salladıktan sonra gruptan ayrılır ve yerini geleceğin en mükemmel, en ünlü, en yetenekli bateristlerinden bir tanesi olacak olan üstün deha, ödüle doymayan "Jason Bittner" gelir grup bagetleri de "Jason Bittner" (World Of Modern Drummer #1 Win Jason Bittner) a emanet ettikten sonra bugünkü son halini alır ve şimdiki nihai kadrosunu oluşturarak son değişikliğini gerçekleştirir. Shadows Fall, bu albümle ABD'den sonra Avrupa'da kulak aşinalığı yaratır. Hemen 2002'de üretken grup Shadows Fall üçüncü stüdyo albümleri "Fear Will Drag Down" adlı albümlerini yayınlar yine potayı yükseltir, Avrupa'da yeni yıldızlar olarak tanıtılırlar fakat bu albümde gruba ait yeni bir şarkı yoktur sadece "Deadworld E.P." ile "Of One Blood" adlı önceki albümlerin toplamasından oluşan ve daha geniş bir ağ ile yayınlanan bir albümdür. Yine aynı sene içerisinde büyük gelişmelerin başlangıcı dördüncü stüdyo albümü, "The Art Balance"ı yayınlar (The Art Of Balance 11 şarkıdan oluşmaktadır 10 şarkı grubun kendisine, 1 şarkıda PINK FLOYD'un "Welcome To The Machine" adlı Cover'ından oluşmaktadır) ve sadece Amerika'da albüm çıkalı daha bir hafta olmadan 200 binin üzerinde satarlar (Sadece Amerika'da bir haftada satılan albüm) ardında Bağımsız En çok satan albümler listesine Top 200 Albümden #15.sırada giriş yaparlar ve her geçen gün zirveye doğru ilerlerler, tabi bu rakamlarda olan değerler sonra, açık Hava Festivallerinde aranılan ilk 3 isimden birisi olurlar.

Özellikle; Ozzyfest'de grubun kendi özgün, orijinal tarzının yaratılmasında büyük payı olan "Shadows Fall" yakın arkadaşları olan "In Flames", "Lamb Of God", "Killswitch Engage", "Stone Sour", "Dragonforce" "Megadeth", "Slayer"... gibi gruplarla sahneleri toza boğarlar. Shadows Fall her albümde inanılmaz gelişmelerde büyümeye devam etmektedir. Shadows Fall uluslarası müzik listelerine rekor şekilde, mükemmel girişler yapar tabi bu daha başlangıçtır. Hemen sonraki sene grubun şu ana kadar yayınlamış olduğu en iyi albüm, dünyada tamamen ünlenmesini sağlayacak büyük yankılar yaratacak hatta -dünyanın gelmiş geçmiş en iyi müzik albümlerinden birisi olacak- beşinci stüdyo albüm, "The War Within"i yayınlar grup bu albümle Amerika'dan sonra, Avrupa'da ününe ün katar ve daha da tanınır hale gelir. Uluslarası müzik listelerinde sıklıkla görülen rekor girişler yapan isimlerden birisi haline gelir ve Bağımsız Billboard Top 200 En çok satan albümden #20.sırada giriş yaparlar ve zirveye doğru ilerlerler (Albüm çıktıktan bir hafta içinde grup sadece Amerika'da 300+ bin'in üzerinde albüm satar). Bunun yanı sıra müzik kanallarında, radyolarda, dergilerde sıklıkla istenilen ve sıklıkla görülen isimlerden birisi olmayı da başarırır grup bu albümden itibaren dünyada iyice tanındıktan, milyonlarca hayran kitlesine her geçen gün yenisi eklerken bu albümle grup bundan sonraki albümlerinde potayı devamlı yükseltecek, ardı arkası kesilmeyen başarılara ve çok daha yüksek satış grafiklerine bundan sonra çıkarmış olduğu her albümde bu gibi başarılara imza atacak ve atmaya devam edecektir.Bunlardan sonra grup kariyerlerinin en uzun dünya turnelerine çıkarak 1.5 senenin üzerinde sürecek olan yorucu turneye çıkar 2005 yılında "The Art Of Touring" adlı DVD ile bunu yayınlarlar. Grup Metalhammer gibi MTV2: Headbangers gibi etkinliklerde ününe ün katarken, altıncı stüdyo albüm "Fallout From The War" yayınlanır grup yine uluslarası en çok satan albüm listelerine TOP200'den #83.sırada giriş yaparlar ve yine zirveye doğru hızlarını kesmeden ilerlerler. Tabi grup bunun yanı sıra birçok irili-ufaklı ödüle de sahip olur bunlardan birkaçını sıralayacak olursak "World Of Modern Drummer #1 (Jason Bittner), "Grammy Awards", "MTV/EMA", "Metal Hammer", "Guitar World (Top100 Heavy Metal guitarist), "Golden God Awards", "Revolver Magazine: Best New Talent", "Alternative Press", "Billboard Music Awards" gibi birçok uluslarası bağımsız müzik ödüllerinin de sahibi olur, büyük dereceler kaydederek, büyük başarılara imza atarlar. Fallout From The War albümü, grubun önceki yıllarda yazdıkları fakat yayınlamadıkları şarkılardan ve 3 adet Cover şarkıdan oluşmaktadır. Bu 3 adet Cover'lar; Rock'N Roll, Heavy Metal'in eski efsanelerine ait hit şarkılardır. (örn: Dangerous Toys: Teas'n, Pleas'n) Shadows Fall ayrıca orijinalinden bile güzel olan cover'larıyla da tanınmış isimlerden birisidir.

Son Albüm 7.stüdyo albümünden önce grup dünyanın en ünlü, uluslarası plak şirketlerinden olan EMI ve Century Media çatısı altından ayrılır ve UNIVERSAL, UNIVERSAL'a bağlı Atlantic ve Roadrunner Records gibi yine uluslarası dünyaca ünlü plak şirketlerinin altyapısına geçer. 7.stüdyo albüm "Threads Of Life" yayınlanır yine uluslarası bağımsız en çok albüm satan albüm listelerinde Top200'e #46 numaradan giriş yapar ve yine zirveye doğru büyük adımlar atmaya devam eder. Grup yeni albüm çıktıktan sonra şu sıralar; "Lacuna Coil", "Arch Enemy", "Stone Sour", "Dragonforce", "Trivium", "Hatebreed", "All That Remains", "Bury Your Dead", gibi dünyaca ünlü, tanınmış birçok grupla özel bir turneye çıkmaktadır.Grubun şarkıları, genel olarak kendi yaşamış oldukları aşk hikayeleri, yaşam tecrübeleri, hayat hikayeleri kısacası kendi başlarından geçen şarkıların mısralara aktarılmasından oluşan şarkılardır. Ölüm, yalnızlık, aşk, hüzün, sevgi, karanlık öğeler, satanizm grubun destek aldığı diğer yapılardır.-- Grup üyeleri:

Brian Fair - Vokal - "1998 yılında Overcast grubundan tayin edildi" Jonathan Donais - Lead Elektro Gitar & Geri Vokal - "Aftershock ve Shadows Fall'un kurucu ikilisinden birisi" Matthew (Matt) Bachand - Ritim Elektro Gitar & Geri Vokal - "Aftershock ve SF'un kurucu ikilisinden birisi" Paul Romanko - Bas Gitar - "Shadows Fall kurulduğundan beri grupta" Jason Bittner - Davul (Bateri) - "Derek Kerkswill'den sonra SF'a dahil oldu"

-- Eski Grup Üyeleri:

Philip Labonte - Vokal - "1998'de SF'dan ayrıldı ve 'All That Remains'i kurdu hala bu grupta Vokallik yapmaktadır" Damiel Mcpherson - Vokal - "SF'un kökü 'Aftershock'ta Vokallik yaptı, 'Aftershock' kapanıp 'Shadows Fall' kurulduktan sonra kadrodan ayrıldı" David Germain - Davul - "2000'de Shadows Fall'dan ayrıldı" Derek Kerkswill - Davul - "2001'de sadece 'Shadows Fall'un Deadworld E.P. adlı albümünde çaldıktan hemen sonra gruptan ayrıldı" David Dutkiewichz - Davul - "Shadows Fall'un kökü 'Aftershock'ın "To Ashes' adlı demosunda çaldı.

-- Parçada ismi geçen gruplar ve isimler:

David Dutkiewichz - "Shadows Fall ve Killswitch Engage gibi grupların kurulmasını sağlayan en önemli isimlerden Killswitch Engage - "Shadows Fall'un kökü 'Aftershock'ın kapandıktan sonra bazı 'Aftershock' üyelerinin desteğiyle kurulmuş olan grup" All That Remains - "Vokalist Philip Labonte, Shadows Fall'dan ayrıldıktan hemen sonra kendi grubu 'All That Remains'i kurmuştur hala bu gruptadır ve vokalistlik yapmaktadır" Overcast - "Brian Fair bu gruptan ayrıldıktan sonra bir kısım Overcast üyesi ve 'Aftershock'ın bazı üyeleri birleşerek Killswitch Engage'ı kurar"

-- DİSKOGRAFİ - (özgün ve ayrıntılı halini "http://en.wikipedia.com/Shadows_Fall" sayfasında bulabilirsiniz)

>>NOT: (ALBÜM satış rakamları grubun albümünü çıkarttığı ilk bir hafta içerisinde "Amerika"da araştırılan satış grafiklerinden oluşmaktadır. Uluslarası albüm satış sayısı belli değildir (bu rakamlar ilk bir haftada satılan rakamlardır)

1997
To Ashes
Ellington Records

1997
Somber Eyes to the Sky
Lifeless Records
April 4, 2000
Of One Blood
EMI/Century Media

2001
Deadworld EP
EMI/Century Media

2002
Fear Will Drag You Down
EMI/Century Media

September 17, 2002
The Art of Balance
EMI/Century Media
15 (Independent) 200,000+

September 21, 2004
The War Within
EMI/Century Media
20 300,000+

June 13, 2006
Fallout from the War
EMI/Century Media
83 50,000+

April 3, 2007
Threads of Life
UNIVERSAL/Atlantic Records ve Roadrunner Records
46 61,000+

SINGLE ve E.P. Albümler

>>NOT: (ALBÜM satış rakamları grubun albümünü çıkartığı ilk hafta içerisinde sadece grubun kurulmuş olduğu bölge "AMERİKA"da araştırılan grubun satış grafiğidir)

"
Tarih: 21.07.2007 Saat: 01:02 Gönderen: ImpLosioN
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Biyografi
· Haber gönderen ImpLosioN


En çok okunan haber: Biyografi:
HAGGARD

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: Shadows Fall (Puan: 1)
Gönderen: ImpLosioN Tarih: 21.07.2007 Saat: 01:14
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Grubun bilinmeyen yönlerini okumak oldukça keyifliydi :) Teşekkürler.


MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags - Radar Müzik Haber - Radar Müzik Haber
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.22 Saniye
Untitled Document