Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
 Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
 Demo & Mp3 Arşivi
 Video İzleme
 Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· 100 Metal Sunar: GAEREA
[ 0 yorum - 215 okuma ]
· Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
[ 0 yorum - 2521 okuma ]
· SECURIS yeni Albümünü yayınladı.
[ 0 yorum - 5146 okuma ]
· OPETH 22 Mart 2015′te İstanbul'da, 23 Mart'ta ise Ankara'da
[ 0 yorum - 13265 okuma ]
· Blind Guardian Istanbul konseri 14 Mayıs 2015
[ 0 yorum - 13806 okuma ]
· Blind Guardian 8 yıl aradan sonra yeniden Ankara’da
[ 0 yorum - 13140 okuma ]
· DYING FETUS 11 HAZİRAN 2015 İstanbul'da
[ 0 yorum - 14656 okuma ]
· Kurt Cobain belgeselinden ilk fragman geldi
[ 0 yorum - 14697 okuma ]
· Takıntı - Buhran klibi yayınlandı!
[ 0 yorum - 15752 okuma ]
· Wayne Static 48 yaşında hayatını kaybetti
[ 0 yorum - 16304 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Children Of Bodom
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 19
Toplam Üye: 42,762
En Son Üye: electric_wizard

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 272
Üye(ler): 0
Toplam: 272
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

Kurbağa Teorisi
Son mesaj atan; elvistuna

Rotting Christ 10 Aralık 2023'te İstanbul'da!
Son mesaj atan; KopuK

Rotting Christ 10 Aralık 2023'te İstanbul'da!
Son mesaj atan; KopuK

1 mart 2024 Cradle of Filth istanbul konseri
Son mesaj atan; KopuK

BACK FROM THE VOID TÜRKİYE TOUR - İSTANBUL
Son mesaj atan; KopuK

Yüzdeyüz Metal Sunar: Epica, İstanbul 28 Ekim 2023
Son mesaj atan; KopuK

%100 Metal Sunar: Katatonia 20 Ocak 2024 Cumartesi ZorluPSM
Son mesaj atan; KopuK

%100 Metal Sunar Paradise Lost IF Performance Hall Beşiktaş
Son mesaj atan; KopuK

%100 Metal Faun | Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Son mesaj atan; KopuK

%100 Metal Sunar : Blind Guardian | Zorlu PSM Turkcell 2023
Son mesaj atan; KopuK


[ Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK ! ]
 
Köşe Yazıları
 
Biyografi: Arch Enemy
Biyografiopeth_orchid bildirdi: "


Arch Enemy tarihini iki dönem olarak ele alıp grubun farklı iki vokalinin; Johan Liiva [1996/2000] ve Angela Gossow (2001/ hala mevcut) ; dönemlerinin takipçilerine yönelik kapsamlı bir formda hazırlamak en uygun karar olur sanırım! Arch Enemy melodik death metal türünde oluşumunu 1996 yılında İsveç/ Halmstad bölgesinde Michael Amott - Gitar (1995-) (Spiritual Beggars, Carcass, Carnage (Swe), Candlemass, Armageddon (Swe)) ve beraberinde grubun ilk vokal görevini üstlenen Johan "Liiva" Axelsson - Vokal (1995–2000) (Furbowl, Hearse (Swe), Nonexist, Carnage (Swe), Devourment (Swe)) tarafından gerçekleştirmiş olan ve günümüzde üretkenliğiyle aktifliğini koruyan sağlam bir metal grubudur. Bu tür bir sıfatla nitele yapmam grubun takipçi bolluğuyla örtüşen cinsten olduğuna göre yorumlarınızda itirazı hissettiren gafletten sakınırsınız umarım!

Biyografinin Devamı için Tıklayınız!


Grubun kurucu üyelerinden olan Johan Liiva vokal görevinden canlı performanslarda yeterli başarıyı sağlayamama nedenlerinden ötürü alınıp 2001 tarihinde Angela Gossow lead vokal olarak yerine getirildi.

Özetle giriş kısmımızda değindiğimiz vokal ayrımını detaylarıyla kronolojik sıraya özdeş bir gelişmeyle açalım ve sizleri dinlediklerinizin ne olduğu konusunda aydın birer üye yapalım!

Arch Enemy ve Johan Liiva [1996–2000]A. Enemy buluşu gerçek anlamda Michael Amott’un Carcass [Grindcore/death metal – Birleşik Krallık/Liverpool] grubundan ayrılmasıyla gerçekleşmiştir. Gitarist Michael Amott ve küçük kardeşi Christopher Amott [Armageddon- İsveç/heavy metal] Johan Liiva ve dönemlik davulcu Daniel Erlandsson [Eucharist- İsveç melodik death metal] ile güç birliği yaparak M. Amott’un ‘melodi ile saldırganlığı ve bilimsel niteliği harmanlamaya çalışmanın girişimi’ olarak çağırdığı Arch Enemy’nin kurucu kadrosunu oluşturdu.

Kurucu/ eski A. Enemy üyeleri

Johan "Liiva" Axelsson - vokal (1995–2000) (Furbowl, Hearse (Swe), Nonexist, Carnage (Swe), Devourment (Swe))

Martin Bengtsson - Bassist (1997–1998) (Lechery, Armageddon (Swe))

Peter Wildoer – dönem davulcu (1998) (Non-Human Level, Darkane, Majestic, Electrocution 250, Time Requiem, Armageddon (Swe), Agretator, Silver Seraph, Grimmark)

Fredrik Åkesson - Gitar (2005–2007) (Southpaw, Talisman, Krux, John Norum, Sabbtail, Opeth, Shock Tilt, Tiamat)Grubun debut albümü Black Earth şuan ölü bir şirket olan Wrong Again Records tarafından 1996 yılında yayınlandı. Albüm ilk şarkısı "Bury Me an Angel’nın” MTV kanalındaki döngüsüyle Japonya ve buna ek İsveç’te söz etmeye layık bir başarı kazandı. Bu noktada Arch Enemy’den tüm grup yerine Michael Amott’un kişisel çabası olarak bahsetmek yerinde bir ifade olur. M. Amott tüm şarkı sözlerini kendine başına yazıyor ve bunu yanı sıra albüm arkası notlarda bas görevinde vokal Johan Liiva adının geçmesine karşın bas partisyonlarını kendisi çalıyordu. Daha sonrasında Amott albüm yapmanın geçerli tek yolu bu işin üstesinden grup olarak gelmek olduğunu açıkladı. Debut albüm grubun en sert tabir edilebilinecek albümü olarak görülebilinmektedir; bundan sonra yayınlanacaklar tamamen sert kısımları terk etmeden daha sakin yapıların birleşimiyle oluşturuldu.

Black Earth materyalini yayımlanmasından sonra grup şirketler arasında elem yapıp Century Media ile bir kontrat imzaladı. 1998 senesinde Arch Enemy, bassist Martin Bengtsson ve davulcu Peter Wildoer kadro katılımı gerçekleştirip Stigmata albümünü yayımladı. Grubun bu çalışması gruba yönelik daha geniş bir dinleyici dikkatiyle Avrupa ve Amerika’da popülarite kazandırdı. Bu kazanımlar Stigmata’yı Dünya çapında yayımlanan ilk A.Enemy albümü olarak sınıflandırdı.1999 senesinde Sharlee D'Angelo (Charles Peter Andreason) A.Enemy bassist görevini üstlendi ve Daniel Erlandsson grubun kalıcı üyesi olarak geçiş yaptığı bu dönemde bir daha davul görevini devraldı. Burning Bridges albümünün akabinde başlangıçta sınırlı sayıda yapılan Japonya dağıtımının bir süre sonrasında fanların yoğun talebi üzerine Dünya genelinde tekrarlanan dağıtımın sahibi live albüm Burning Japan Live 1999 de yayımlandı. Burning Bridges turnesi esnasında Sharlee D'Angelo geçici olarak iki kez; biri Dick Lövgren (Meshuggah, eski-Armageddon), diğeri Roger Nilsson (eski-Spiritual Beggars, Firebird, The Quill) ile olan, yer değişimi gerçekleştirdi. B. Bridges albümü Arch Enemy’nin merkez sounduna ilk iki albümdeki sert- brutal etkiyi koruyan daha melodik bir yaklaşım seçerek olağan bir değişim kazandırdı.

Kasım 2000 tarihinde vokal Johan Liiva gruptan ayrılmak istediğini belirti. Michael Amott bu durum karşısında Liiva’in canlı performansının kadronun geri kalanıyla uyuşan düzeyde olmadığını ve daha dinamik yapıda bir frontman ihtiyacının olduğunu belirtti. Liiva daha sonra amatör German Journalist tarafından yer değiştirildi ve sene başında bir röportaj esnasında Christopher Amott’ a verdiği kendi demo kaydıyla Angela Gossow Christopher’ın tavsiyesiyle kadroya vokal olarak dâhil edildi. Gossow yetkili vokal olabilmeyi denedi ve fanlar tarafında hoş karşılanıp kabul görmesi denemelerinin başarıyla sonuçlandığının geçerli bir kanıtıdır.

Gossow’un iktidarlığında geçen süreçlerin Arch Enemy için daha verimli olduğunu söylemek Angela dönemi takipçileri için öznel bir tepki olur; fakat grup kadrosu için de bu ikinci dönemin daha başarılı bulunmasını isterseniz resmi siteden aldığımız kaynak çevirimizle sizlere sunalım!

Arch Enemy ve Angela Gossow [2001 ve Bugün]

Doomsday machine
albümünün son üç yıl içerisinde Dünya’nın dört bir yanında yarattığı önemli hasarın ardından ARCH ENEMY kariyerlerinin gelecek habercisi niteliğinde olan sunumları son albümleriyle başarılı bir şekilde piyasaya dönüşü gerçekleştirdiler. Rise of The Tyrant adlı başyapıt grubun şimdiye kadar en başarılı görülen 2005 yapım Doomsday Machine’den sonra diğer bir başarılı yeni albüm olarak hesaba katıldı. Wages Of Sin (2001) albümünden sonraki üç albümün kaydının gerçekleştirildiği Sweden's Studio Fredman’da tanınmış yapımcı Fredrik Nordström görev listesi grup tarafından listelendi.

A.Enemy lideri Michael Amott [Gitar] R.O.T hakkındaki açıklaması ise şu şekilde:

‘Rise of Tyrant A.Enemy’nin nihai albümüdür! Benim için albüm sound açısından brutalliğin ve melodinin kusursuz bir bütünüdür. Bu disk grubun dürüstlüğünün ve homojenliğinin bir bildirisidir. Saf metal tadında ARCH ENEMY yolunda kesinlikle en iyilerden biridir!’

2005 yazında Andy Sneap (Killswitch Engage, Nevermore, Opeth) tarafından mixlenen beklenen D.Machine Billboard Top 200 düzleminde 87. olarak başlangıç yapıp 90.000 B.D kayıt listesi platformunda fark atmayı başardı. Bu atlayış A.E’nin şimdiye kadar sağladığı en iyi grafiksel efor olup Revolver ve Billboard gibi başlıca müzik dergileri tarafından en iyi kayıt olarak ünlenmeleri daha da piyasada tanınmalarını sağladı. Doomsday Machine Birleşik Devletler turne kampanyasında usta müzisyenlikleri ve keskin canlı performanslarıyla milyonlarca insanı şaşkına çevirdikleri 2005 tarihli Ozzfest mevkisindeki ileri profilleriyle başlangıcı yaptılar. Grup festivalin albüm satışlarında yok sayan ve en çok bahsi geçen kadronun sahibi olmaya da devam etti. Tamamlanan Ozzfest ardından grubun hareketliliği daha da güçlenerek büyüdü ve beklenen dönüşünü 2006 baharına gelen All That Remains [metalcore/melodik death metal- Birleşik Devletler]ile birlikte katılım gösterecekleri turnenin headlinerı olarak gerçekleştirdi; ayrıca grup Chimaira, God Forbid ve Hate Eternal ile ortak headliner olduğu ve olağan Jagermeister [Jägermeister içkisi] sponsorluğundaki afiş işine katıldı. A.E. yılı Doomsday M. Kampanyası adına gerçekleştirdikleri B.Devletlerdeki 4. ve son işleri olan Gigantour turnesi ile kapadı.Grup Mike Amott (gitar), Chris Amott (gitar), Sharlee D’Angelo (bas) ve Daniel Erlandsson (davul) kadrosuyla metal piyasasında dönüm noktası olan Black Earth , Stigmata (1998) ve Burning Bridges (1999) albümlerinden sağladıkları övgüleri toparladı. Getirisi bol olan bu albümler teknik icrası kusursuz olan Dual gitarlar ve seçkin türlerden biri olup hızlı bir ilerlemeyle ünlerini sağlamlaştıran önceden duyulmamış melodi ve sertliğin harmanı tarafından körüklenmiştir.

Ne var ki vahşet ve yeteneği bir bayan vokal öncülüğünde kazanmış olarak gösterilen A.Enemy gerçek anlamda doğru potansiyelini denildiği gibi vokallerinden biri olan Angela Gossow’un kadroya Wages of Sin [yapımcılık-Nordström, mix- Sneap] albümünün beklendiği kritik dönem olan 2001 tarihinde katılım göstermesiyle geliştirmeye başladı. Senenin sonunda best of listelerinde görülme talebi alan Albüm, ulusal magazin dergilerinin ön kapaklarında ve günlük gazetelerin ana sayfalarında sonu gelmez övgülerle çevrelendi. Ayrıca underground piyasa da yeni kadroya bağlılıklarının nişanesi bir saygı gösteriminde bulundular. Coşku dolu övgüler takibinde North America’s Alternative Press tarafından ARCH ENEMY 2002 yılının iktidarına geçen sesin sahibi olarak örnek gösterilen beş gruptan biri oldu. Gruba gösterilen bu talep daha sonrasında Japan’s Beast Feast, the Milwaukee Metalfest, the New England Metal & Hardcore Festivali, Nile destekleyici North American turnesi, kendi headlinerlığındaki North American turnesi ve 6 günü de dolu olan Japonya turnesinin kalabalık süresiyle kendini tekrardan kanıtlamış oldu.

Grubun Anthems of Rebellion ile 2003 yılında gösterdiği efor bir metal başyapıt olarak tanımlandı. Bu albüm Metal Edge tarafından ümit veren yılın yeteneği olarak atanan Angela Gossow’lu grubun 2. albümüdür. Bu kayıt Century Media için dönüm noktası niteliğinde bir materyaldir. Ayrıca zamanının 10 en iyi satış yapan albüm listesinde de yer almış olan nitelikte bir albümdür.

Basından alınan övgülerin grup önderliğinde geride bırakılıp gelecek yılki B.D turnesini Slayer, Hatebreed, Cradle Of Filth ve Iron Maiden ile birlikte tamamlaması ve bunu yanı sıra Download, Rock Hard, Fields of Rock, Graspop ve Tuska ve diğer büyük festivallerde performans sergilemeleri A. Enemy etkinlikleri dâhilinde bulunmaktadır.

2004 sene sonlarında ‘Dead Eyes See No Future EP’si’ ile dönüş yapan ARCH ENEMY takibinde, 2005 yılında ‘Doomsday Machine’ albümlerini yıl içerisindeki Ozzfest esnasında yayımladılar. Ozzfest sonrasında ise grup kendisini 5 farklı kıtaya sürükleyen iki buçuk aylık bir dünya turnesi kapsamına girdi ve bu dönem boyunca turne gerçekleştirmeye aralıksız bir şekilde devam ettiler. A.Enemy Avrupa’nın önemli festivallerinde hala yoğun katılım gösteren bir grup.

Grup ilk DVD’sini [Live Apocalypse DVD] 2006 yılında yayımladı.

Angela Gossow’nın şahsi durumundan bahsetmemiz gerekirse şu şekilde devam eden cümlelerimize yer vermemiz yerinde bir bilgilendirme olur:

Angela Gossow grubun yoğun turne programına rağmen kendini başarılı bir vokal olarak geliştirip yetiştirmeyi ihmal etmedi. Özel vokal ve piyano dersleri almanın yanı sıra kendisi ünlü vokal koçu olarak tanınan MELISSA CROSS ile Newyork’ta birlikte çalışmaya başladı. Melissa 2002 yılına kadar; birkaç vokal problemiyle karşılaştığı dönem; profesyonel anlamda vokal koçluğu yaptı.

Angela Gossow, Melissa Cross’un 2.DVD’si olan ‘The Zen of Screaming II’de’ yer aldı. Kendisi Burrn’de en iyi vokal olarak seçildi ve Japon magazininde ve diğer metal magazinlerin çoğunda ekstrem türde başlarda buluna en iyi vokallerden biri olarak tanıtıldı. Angela’nın yüzü dünyanın çeşitli yerlerine ait magazin dergilerinin ön kapaklarında kullanıldı.Vokal etkileşiminden bahsetmek gerekirse bunun ağırlıklı olarak 90 dönemlere dayandığını söyleyip favori vokallerini şu şekilde listeleyebiliriz:

Chuck Schuldiner (DEATH)

John Tardy (OBITUARY)

Jeff Walkers (CARCASS)

David Vincent (MORBID ANGEL)


15 yıllık bir vokal deneyimi ardından Angela düşük growllardan yırtıcı scream vokallere uzanan kendine özgü bir teknik geliştirdi. Gossow sıkı ve araklıksız çalıştığı aylar süren turne kapsamlarına rağmen sesini nasıl koruması gerektiği konusunda da kendini yetiştirdi.

Aktif olan kadronun yaşam geçmişiyle ilgili bilgileri de ekleyelim:

Angela Nathalie Gossow
Kasım 5, 1974 (1974–11-05) (yaş 33)
Cologne/ Almanya
Melodik death metal
Thrash metal
Vokal, söz yazar, gazeteci
Müzik piyasasında aktif olmaya başladığı tarih- 1991– şimdi
Şirket- Century Media
Katılımı gösterdiği işler-
Arch Enemy

Mistress

1.Promo (Demo, 1998)
2.Worship the Temptress (Demo, 1999)
3.Party in Hell (Demo, 2000)

Asmodina

1.Your Hidden Fear (Demo, 1991)
2.The Story of the True Human Personality (Demo, 1994)
3.Promo 1996 (Demo, 1996)
4.Inferno (1997)

Linkler-
http://www.archenemy.net
www.angelagossow.com

Michael Amott
Temmuz 28, 1970 (1970–07–28) (yaş 37)
Birleşik Krallık/ İngiltere
Melodik death metal
Death metal
Stoner metal
Doom metal
Thrash metal
Progressive metal
Gitarist, müzisyen, söz yazar
Gitar
Müzik piyasasında aktif olmaya başladığı tarih- 1988–şimdi
Şirket- Century Media
Katılımı gösterdiği işler-

Carnage

Dark Recollections (1990)

Spiritual Beggars

1.Spiritual Beggars (1994)
2.Another Way to Shine (1996)
3.Mantra III (1998)
4.Ad Astra (2000)
5.On Fire (2002)
6.Live Fire (2005, DVD)
7.Demons (2005)

Carcass

1.Necroticism - Descanting the Insalubrious (1991)
2.Tools of the Trade (1992, EP)
3.Heartwork (1993)

Arch Enemy

Diğerleri-

Candlemass - Dactylis Glomerata (1998) (Lead gitar)
The Haunted, - One Kill Wonder (2003) (Anders Björler ile ortak solo "Bloodletting")
Kreator - Enemy of God (2005) ("Murder Fantasies" şarkısında konuk solo)
Annihilator - Metal (2007) ("Operation Annihilation" şarkısında konuk solo)

Linkler-
http://www.michaelamott.com
http://archenemy.net
Ekipman- ESP Ninja V


Christopher Amott
Kasım 23, 1977 (1977-11-23) (yaş 30)
Halmstad/ İsveç
Melodik death metal
Gitarist
Gitar, vokal
Müzik piyasasında aktif olmaya başladığı tarih- 1996-şimdi
Şirket- Century Media
Katılımı gösterdiği işler-

Arch Enemy

Armageddon

1.Crossing the Rubicon (1997)
2.Embrace the Mystery (2000)
3.Three (2002)

Linkler-

http://archenemy.net
Ekipman- Caparison Guitars 'Dellinger-CA'

Charles Petter Andreason
Melodik death metal
Stoner metal
Black metal
Müzisyen
Bas gitar
Katılım gösterdiği işler-

Arch Enemy
Spiritual Beggars
King Diamond
IllWill
Mercyful Fate
Dismember
Sinergy
Witchery
Hemisfear
Linkler-
http://archenemy.net
Ekipman- Rickenbacker basses, Ibanez Iceman basses, the SDB1, C standard (Low to High - C,F,Bb, Eb).


Daniel John Erlandsson
Mayıs 22, 1976 (1976–05–22) (yaş 32)
Malmö/ İsveç
Metal
Davul
Katılım gösterdiği işler-

Arch Enemy
In Flames
Eucharist
Liers in Wait
Diabolique
Armageddon
Carcass

Linkler-
http://archenemy.net
ekipman fazlasıyla uzun!Grup Diskografisi-

Demo
1996

Demo dâhilindeki bu dört parça daha sonrasında Black Earth albümü için tekrara kaydedilmiştir.

1. Bury Me an Angel
2. Dark Insanity
3. Eureka
4. Idolatress

BLACK EARTH
1996

Albümdeki Parçalar-

1. Bury Me An Angel
2. Dark Insanity
3. Eureka
4. Idolatress
5. Cosmic Retribution
6. Demoniality
7. Transmigration Macabre
8. Time Capsule
9. Fields Of Desolation
10.Losing Faith (Japon bonus)
11.The Ides Of March (Japon bonus)

Kadro
Michael Amott [gitar]
Christopher Amott [gitar]
Johan Liiva [vokal]
Daniel Erlandsson [davul]

Detaylar-
Yapımcı [Fredrik Nordstrom]

STIGMATA
1998


Albümdeki Parçalar-

1. Beast Of Man
2. Stigmata
3. Sinister Mephisto
4. Dark Of The Sun
5. Let The Killing Begin
6. Black Earth
7. Hydra
8. Tears Of The Dead
9. Vox Stellarum
10.Bridge Of Destiny
11.Diva Satanica (Japon bonus)
12.Damnation Ways (Japon bonus)

Kadro
Christopher Amott [gitar]
Michael Amott [gitar]
Johan Liiva [vokal]
Martin Bengtsson [bas]
Peter Wildoer [davul]

Detaylar-
Yapımcı [Fredrik Nordstrom]

BURNING BRIDGES
1999


Albümdeki Parçalar-

1. The Immortal
2. Dead Inside
3. Pilgrim
4. Silverwing
5. Demonic Science
6. Seed Of Hate
7. Angel Claw
8. Burning Bridges
9. (Japon bonus) Scream of Anger
10.(Japon bonus) Fields Of Desolation'99

Kadro
Christopher Amott [gitar]
Michael Amott [gitar]
Johan Liiva [vokal]
Sharlee D'Angelo [bas]
Daniel Erlandsson [davul]

Detaylar-
Yapımcılar [Fredrik Nordstrom], [Michael Amott]
Aralık ’98 ile Ocak ’99 tarihlerinde kayıt gerçekleştirilmiştir.
Kişisel yardımlar: [Per Wiberg] piyano, Mellotron; [Fredrik Nordstrom] klavye.

BURNING JAPAN LIVE
1999


Albümdeki Parçalar-

1. The Immortal
2. Dark Insanity
3. Dead Inside
4. Diva Satanica
5. Pilgrim
6. Silverwing
7. Best Of Man
8. Bass Intro/Tears Of The Dead
9. Bridge Of Destiny
10.Transmigration Macabre
11.Angelclaw

Kadro
Christopher Amott [gitar]
Michael Amott [gitar]
Johan Liiva [vokal]
Sharlee D'Angelo [bas]
Daniel Erlandsson [davul]

WAGES OF SIN
2001


Albümdeki Parçalar-

1. Enemy Within
2. Burning Angel
3. Heart Of Darkness
4. Ravenous
5. Savage Messiah
6. Dead Bury Their Dead
7. Web Of Lies
8. The First Deadly Sin
9. Behind The Smile
10.Snow Bound
11.Shadows And Dust

12.Lament Of A Mortal Soul (albüm dışı, yayımlanmamış bonus parça)
13.Ravenous (video klip geliştirilmiş)

Yayımlanmamış nadir parçalar koleksiyonu-

1. Starbreaker (yayımlanmamış Judas Priest cover)
2. Aces High (Iron Maiden cover, Japon tribute albümünde daha öncesinde yayımlanmıştı)
3. Scream Of Anger (Avrupa coverı, Japon bonus parça olarak önceden kullanılmıştır)
4. Diva Satanica (önceden Japon bonus parça olarak kullanılmıştır)
5. Fields of Desolation '99 (önceden Japon bonus parça olarak kullanılmıştır)
6. Damnations Way (önceden Japon bonus parça olarak kullanılmıştır)
7. Hydra (önceden Japon bonus parça olarak kullanılmıştır)
8. The Immortal (video klip geliştirilmiştir)

B.D. ve Avrupa versiyonlu kayıt (vokal Johan Liiva ile)

Kadro
Michael Amott [gitar]
Christopher Amott [gitar]
Angela Gossow [vokal]
Daniel Erlandsson [davul]
Sharlee D'Angelo [bas]

Detaylar-
Yapımcılar Fredrik Nordstrom ve Michael Amott
Mix yapımı Andy Sneap
Kayıt Studio Fredman’da Aralık, 2000’de yapılmıştır.
Ocak, 2001’de Backstage Stüdyo mix işlemi gerçekleştirilmiştir.
Mellotron, piyano ve diğer klavyeler Per Wiberg tarafından kaydedilmiştir.
Grafik işlemleri ve düzenlemeler Cabin Fever Media tarafından gerçekleştirilmiştir (Niklas Sundin)
Tüm ayarlamalar Arch Enemy tarafından yapılmıştır.

BURNING ANGEL EP
2002


EPdeki Parçalar-

1. Burning Angel
2. Lament of a Mortal Soul
3. Starbreaker
4. Ravenous [Video klip]

ANTHEMS OF REBELLION
2003


Albümdeki Parçalar-

1. Tear Down The Walls (Intro)
2. Silent Wars
3. We Will Rise
4. Dead Eyes See No Future
5. Instinct
6. Leader Of The Rats
7. Exist to Exit
8. Marching On A Dead End Road (enstrümantal)
9. Despicable Heroes
10.End of the Line
11.Dehumanization
12.Anthem (enstrümantal)
13.Saints and Sinners

ARCH ENEMY’nin "Anthems Of Rebellion" CDsinin limitli sayıdaki Avrupa basımı 2CDlik yayımıyla piyasada mevcuttur. Bu düzenli albüm dışında "Wages Of Sin" turnesi esnasında Angela Gossow eşliğinde kaydedilmiş üç parça içeren bonus bir disk olarak yer alan bir audio DVD de bulunmaktadır. Buna ek olarak; 2 Dolby Digital 5,1 mixes parça içeren jewel-case sırasındaki yeni albümden de 3 Dolby Digital 5,1 mixes parça alınan limitli double- digi paket versiyonu da bulunmaktadır.

Birbirinden farklı bu iki limitli sayıdaki bonus diskin içeriği ise şu şekildedir:

EU Bonus Disk 2-CD Digi paket: Live parçalar:
1. Lament Of A Mortal Soul
2. Behind The Smile
3. Diva Satanica

Dolby Digital 5,1 Mixes:

1. Exist To Exit
2. Leader Of The Rats
3. Dead Eyes See No Future

EU Bonus Disk 2-CD jewel-case: Live parçalar:

1. Lament Of A Mortal Soul
2. Behind The Smile
3. Diva Satanica

Dolby Digital 5,1 Mixes:

1. Leader Of The Rats
2. Dead Eyes See No Future

Albümün vinyl basımı da mevcuttur.
Albümün jewel case (mücevher kutusu) formatındaki B.D il basımı ve 6 bonus parçalı bonus diski de bulunmaktadır.

Kadro
Michael Amott [gitar]
Christopher Amott [gitar]
Angela Gossow [vokal]
Daniel Erlandsson [davul]
Sharlee D'Angelo [bas]

DEAD EYES SEE NO FUTURE EP
2004


EPdeki Parçalar-

1. Dead Eyes See No Future' (Anthems Of Rebellion’den)
2. Burning Angel' (Live in Paris 2004)
3. We Will Rise' (Live in Paris 2004)
4. Heart of Darkness' (Live in Paris 2004)
5. Symphony Of Destruction' (Megadeth cover)
6. Kill With Power' (Manowar cover)
7. Incarnated Solvent Abuse' (Carcass cover)
8. We Will Rise' (video klip geliştirilmiştir)

Kadro
Michael Amott [gitar]
Christopher Amott [gitar]
Angela Gossow [vokal]
Daniel Erlandsson [davul]
Sharlee D'Angelo [bas]

DOOMSDAY MACHINE
2005


Albümdeki Parçalar-

1. Enter The Machine
2. Taking Back My Soul
3. Nemesis
4. My Apocalypse
5. Carry The Cross
6. I Am Legend/Out For Blood
7. Skeleton Dance
8. Hybrids Of Steel
9. Mechanic God Creation
10.Machtskampf
11.Slaves Of Yesterday

3" Bonus DVD (2005)

1. Nemesis (4.26)

Canlı performans/ Forum, Londra, BK 17 Aralık 2004

1. Intro
2. Dead Eyes See No Future
3. Ravenous

Kadro
Michael Amott [gitar]
Christopher Amott [gitar]
Angela Gossow [vokal]
Daniel Erlandsson [davul]
Sharlee D'Angelo [bas]

LIVE APOCALYPSE DVD
2006


Disk 1-

1. Tear Down The Walls
2. Enemy Within
3. Silent Wars
4. Burning Angel
5. Dead Eyes See No Future
6. Dead Bury Their Dead
7. Bury Me An Angel
8. Drum Solo
9. Instinct
10.Savage Messiah
11.First Deadly Sin
12.The Immortal
13.Bridge Of Destiny
14.We Will Rise
15.Heart Of Darkness
16.Snowbound
17.Ravenous
18.Fields Of Desolation
19.Nemesis
20.My Apocalypse
21.Skeleton Dance

Disk 2-

1. Ravenous (video klip)
2. We Will Rise (video klip)
3. Nemesis (video klip)
4. My Apocalypse (video klip)
5. Dead Eyes See No Future
6. Bury Me An Angel
7. Heart Of Darkness

Keep Case
Full Frame -
1.33
Audio:
Dolby Digital 5,1 Surround - English
Dolby Digital DTS Surround - English
Dolby Digital 2,0 Stereo – English

Ek yayım materyalleri:

Sahne arkası ve bonus metraj
Röportajlar
Farklı açılardan çekim

REVOLUTION BEGINS EP
2007


EPdeki Parçalar-

1. Revolution Begins (4.11)
2. Blood on your Hands (4.40)
3. Walk in the Shadows (3:07) [QUEENSRŸCHE cover versiyon]
4. I Am Legend / Out For Blood (5.36) [Live 2007]

RISE OF TYRANT
2007


Albümdeki Parçalar-

1. Blood On Your Hands
2. The Last Enemy
3. I Will Live Again
4. In This Shallow Grave
5. Revolution Begins
6. Rise of the Tyrant
7. The Day You Died
8. Intermezzo Liberté
9. Night Falls Fast
10.The Great Darkness
11.Vultures

Kadro
Michael Amott [gitar]
Christopher Amott [gitar]
Angela Gossow [vokal]
Daniel Erlandsson [davul]
Sharlee D'Angelo [bas]

ANGELA GOSSOW’un katılımda bulunmuş olduğu diğer ortak yapım materyallerin Diskografisi ise şu şekilde listelenmiştir:

World Downfall ile


Beyond Salvation
2006

Jesse Pintado ile tribute

Beyond Salvation

1 To The Blind (Intro)
2 Anti-Scene
3 1st Prize Ambulance Ride
4 Beyond Salvation
5 You're A Total Fuckup
6 The Same Coin
7 Malfunction
8 Be Humane In Wartime As Well
9 Grey
10 Thoughts
11 Your Shadow Moves Faster Than Mine
12 Looking Into The Barrel
13 What Will Be Due?
14 Blind

Astarte ile
2007


Demonized

1 Mutter Astarte
2 God among men
3 Demonized
4 Heart of Flames
5 Lost
6 Black Star
7 Lycon
8 God I hate them all
9 Queen of the Damned
10 Everlasting
11 Princess of Dawn
12 Black At Heart
13 Everlasting

Annihilator
2007


Metal

1 Clown Parade
2 Couple Suicide
3 Army Of One
4 Downright Dominate
5 Smothered
6 Operation Annihilation
7 Haunted
8 Kicked
9 Detonation
10 Chasing The High

DVD diskografisi-

The Zen of Screaming II
Yeni nesil için vokal öğretimi

2007

Metal - A Headbanger's Journey
Metal tarihi ile ilgili doküman

2006


Arch Enemy kaynak link-

1. http://en.wikipedia.org/wiki/Arch_Enemy_(band)
2. http://www.archenemy.net/biography.php
3. http://www.metal-archives.com/band.php?id=10
4. http://www.metalstorm.ee/bands/discography.php?band_id=42&bandname=Arch+Enemy
5. http://www.angelagossow.com/bio.php
6. http://www.myspace.com/archenemyLink Havuzu-

1. http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=24137588
2. http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=4794015
3. http://new.music.yahoo.com/videos/ArchEnemy/Ravenous-(Live)--35886541
4. http://new.music.yahoo.com/videos/ArchEnemy/Revolution-Begins--56495916;_ylt=Alk3CSoNnY6LK9VUM9vLKyzesyUv
5. http://new.music.yahoo.com/videos/ArchEnemy/Nemesis--22406499;_ylt=AhtuipDH2bpsO_Fy8sfyZyLesyUv
6. http://new.music.yahoo.com/videos/ArchEnemy/Dead-Eyes-See-No-Future--12021930;_ylt=AocgGAcswVGEpGDjD.lKodLesyUv
7. http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=33660812
8. http://www.imeem.com/people/uB3jxS/video/_j7LAhds/arch_enemy_my_apocalypse_music_video/


"
Tarih: 21.07.2008 Saat: 22:44 Gönderen: Keyifpezevengi
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Biyografi
· Haber gönderen Keyifpezevengi


En çok okunan haber: Biyografi:
HAGGARD

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: Arch Enemy (Puan: 1)
Gönderen: rebelwolf Tarih: 27.07.2008 Saat: 01:55
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
bu değerli biyografi için teşekkürler. ayrıca angela ablaya burdan saygılar, ailecek seyrediyoruz xDRe: Arch Enemy (Puan: 1)
Gönderen: ImpLosioN Tarih: 30.07.2008 Saat: 00:27
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Tadından yenmez bir biyografi gene :)

Ayrıca sanırım 2 sene önceydi, eski vokali sin city'de murder king ile şarkı söylemişti. Adam gerçekten saçma sapan hareketler yapıyordu.Hele mr crowley'de ne yapıyor bu diye aptal aptal bakmıştık :)Re: Arch Enemy (Puan: 1)
Gönderen: opeth_orchid Tarih: 30.07.2008 Saat: 22:48
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Yorumlar için teşekkürler:)
Bence de Liiva'nın gitmesi (atılması) hayırlı olmuş grup için.Re: Arch Enemy (Puan: 1)
Gönderen: belzebul Tarih: 06.08.2008 Saat: 21:14
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Ellerine sağlık Ebrucum.. Hakikaten kusursuz bir biyografi olmuş..Re: Arch Enemy (Puan: 1)
Gönderen: opeth_orchid Tarih: 07.08.2008 Saat: 08:28
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Teşekkürler Rüyacım:)


MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags -
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.24 Saniye
Untitled Document