Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
 Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
 Demo & Mp3 Arşivi
 Video İzleme
 Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
[ 0 yorum - 2190 okuma ]
· SECURIS yeni Albümünü yayınladı.
[ 0 yorum - 4779 okuma ]
· OPETH 22 Mart 2015′te İstanbul'da, 23 Mart'ta ise Ankara'da
[ 0 yorum - 12924 okuma ]
· Blind Guardian Istanbul konseri 14 Mayıs 2015
[ 0 yorum - 13384 okuma ]
· Blind Guardian 8 yıl aradan sonra yeniden Ankara’da
[ 0 yorum - 12693 okuma ]
· DYING FETUS 11 HAZİRAN 2015 İstanbul'da
[ 0 yorum - 14232 okuma ]
· Kurt Cobain belgeselinden ilk fragman geldi
[ 0 yorum - 14238 okuma ]
· Takıntı - Buhran klibi yayınlandı!
[ 0 yorum - 15262 okuma ]
· Wayne Static 48 yaşında hayatını kaybetti
[ 0 yorum - 15638 okuma ]
· Niklas Kvarforth video röportajı
[ 0 yorum - 14754 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Agalloch
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 10
Toplam Üye: 42,762
En Son Üye: electric_wizard

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 474
Üye(ler): 0
Toplam: 474
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

MetalTR Discord kanalı bekleriz
Son mesaj atan; _MeT_

HAGGARD 18 Aralık 2022 istanbul
Son mesaj atan; KopuK

Mgla17 Aralık 2022’de Dorock XL Venue Taksim Fitaş
Son mesaj atan; KopuK

Therion, Pilgrimage istanbul KüçükÇiftlik Park’ta 2023
Son mesaj atan; KopuK

Soen 3 Eylül 2023'te istanbul Zorlu PSM Turkcell
Son mesaj atan; KopuK

Şu anda ne dinliyorsunuz?
Son mesaj atan; _MeT_

forumu özlemişim lan
Son mesaj atan; Nymphetamine_e

Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
Son mesaj atan; blastrula

Düşünce İle Permiyen Dönemine Zaman Kapısı Açma
Son mesaj atan; kill_the_king

Reenkarnasyon Metafiziği
Son mesaj atan; _MeT_


[ Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK ! ]
 
Köşe Yazıları
 
Biyografi: BENIGHTED
Biyografiopeth_orchid bildirdi: "
Saint-Étienne/Rhône-Alpes/France’dan gelen brutal sesin sahipleri BENIGHTED [Death metal/Hardcore/Grindcore] belkide yeterli volumü ülkemizde sağlayamayanlardan; lakin dinlenip sert nasıl kalınırı kâfi derecede öğretebilen nadide gruplardandır. Kendilerini sizlere farklı kaynakları sentezleyip sunmaya çalışıp aynı zamanda röportaj teklifime aldığım olumlu yanıtımın hızıyla güzel bir sanal sohbeti de yayınlayacağım. Uzun lafın kısası diyerek düşüncelerimi toparlama vaktinin geldiği şuandan itibareni duyularınıza bırakıyorum. Tatmaya başlayalım…

Biyografinin Devamı için Tıklayınız!Fransalı grup, Benighted, 1998 senesinde Dishumanized (Death metal), Darkness Fire (Death metal) ve Osgiliath (Epik Black metal) gibi death ve black metal topluluklarından üye alınımıyla oluşumunu gerçekleştirmiştir. Üyelerin dâhilinde bulunmuş oldukları gruplara göre listelenişi:

Julien, Olivier ve Chart- Dishumanized
Liem- Darkness Fire
Fred- Osgiliath

1998–2000 arasındaki süreçte grup, kendi üretimleri ilk albümleri üzerinde çalışmaya başlayıp insanların kendilerini keşfemelerini sağlamak için Fransa’da çeşitli konserler gerçekleştirmişler. Yaptıkları müzik death metal ile black metalin etkileşimi arasında bir orta türdür. Müziklerinde yer verdikleri tema psikoloji alanında olup çocuk psikolojiisi ve patolojik rahatsızlık konularıyla liriklerini kompoze etmişlerdir. Haziran 2000de Lyon’a yakın olan Plaza Records Stüdyosunda ilk uzun metrajlı albümleri, BENIGHTED’ı en iyisi olarak kategorize ettikleri yedi parçayla kaydettiler. Underground basında oldukça olumlu ve şaşırtıcı eleştiriler alan grup bu durum sonrasında birçok şirketle ülkenin (Fransa) çeşitli bölgelerinde konserler vermeleri için anlaşmalar imzaladılar.
2001 yılının Ocak ayında grup, ilk albümlerinin dağıtımını ve gelecek albümlerinin (Psychose) yapımını üstlenmek adına The label Adipocere Records ile anlaşmaya vardılar.

Ağustos 2001de grup tekrardan Plaza Records Stüdyosuna dönüp ikinci albümleri Psychose için onbir parçalık bir kayıt aşaması geçirdiler. Yeni albümlerindeki müzikleri daha çok death metale yatkın gelişim gösterdi. Albümün soundu da Benighted’a nazaran daha brutal ve teknik bir yapıyla şekillendi. Grafiksel işlemler Jean-Pascal Fournier [Immortal, Impaled Nazarene, Rain, Edguy...] tarafından gerçekleştirildi. Grubun kurucu üyelerinden olup şuan kadro dâhilinde bulunmayan bassist Chart bas gitar partisyonlarını kaydetmekte epey zorluk çekti. Grubun gelişimini takip edemeyen bassistin tekniksel seviyesi, grup için ayrılığın yerinde bir karar olduğunu düşündürmüş ve gerçeğe dökülmüştü. Liem Nguyen’in [bassist] kadro dâhilinde bas gitar görevinde yer almasıyla albümün aktifleşmesinden önce grup, Destinity ile bir turne gerçekleştirdi.

2002 Nisan ayında yaşanan birçok problem sonrasında Psychose sonunda piyasada yerini aldı. Albümün getirdikleri grubun tekrardan olumlu zamanlarına dönüş yapmasını sağladı ve Benighted, Carcariass [death/thrash metal], Furia [black/death metal], Rain gruplarıyla Adipocere Records tarafından organize edilen bir turne gerçekleştirdi. Rémy Aubrespin’i [bassist/eski üye] grup dâhilinde bas gitar görevini gerçekleştirmesi için bulduktan sonra turne tamamlanmış kadroyla sonlandırıldı.Aralık 2002 döneminde Benighted üçüncü albümleri, Insane Cephalic Production şimdiye dek daim olan Adipocere Records ile çalışmaya devam etti. Yeni parçalar Bengihted’ın şimdiye denk ürettiği herşeyden daha brutal bir nitelikte gelişti. Olumlu gelişiminde devam eden grup, bassistleri Rémy’nini kişisel problemlerden dolayı gruptan ayrılmasıyla düzeninde ufak çaplı dengesizlikler yaşadı.

Ağustos 2003 senesinde Benighted yeni albümlerinin kaydını Seeheim’daki Kohlekeller Stüdyosunda gerçekleştirmek için Almanya’ya gitti. Meydana getirilen albüm şaşırtıcı derecede başarılı oldu. Stüdyo adamı Kohle, grup için gerçekten muhteşem bir iş çıkardı. Destinity grubundan Mick, Julien [Julien Truchan – Vokal–1998] ile albümdeki Puerperal Cannibalism isimli parçaya konuk vokallik etmek için stüdyoya geldi.

Şubat 2004 senesinde grubun üçüncü çalışması, Insane Cephalic Production, piyasadaki yerini aldı. Gelecek günlerde grup, Winds of Torment [thrash/death metal] grubunun bassisti Bertrand basta yer aldı ve bir ay sonra sonunda grup aradığı bassistini bulmayı başardı, Eric Lombard [Bassist eski- Whisper-X (death/thrash-önce death metal/hardcore-şimdi)].

Nisan 2004 senesinde Morbid Angel, Deicide, Fear Factory, Slipknot, Soulfly, Impaled Nazarene, Loudblast, Destinity, Dew-Scented, Graveworm, Inhumate, Dying Fetus, Aborted, Nasum gibi gruplarla planlanmış birçok konser gerçekleşti ve bunun yanı sıra Benighted, the Fury Fest ve the Nuclear Fest gibi mükkemmel festivallerde yeraldı.

2005 senesinde grup, yeni albüm çalışmasına başladığı mart ayına kadar Insane Cephalic Production’ın promosyonu için turnede kaldı. Ağustos 2005te ise grup, senenin sonunda çıkmaya hazır olacak olan yeni çalışmaları, Identisick için Kohlekeller Stüdyosuna döndü. Bu materyal, grubun on adet kendi özgün çalışmasını ve bir de Napalm Death coverı- Suffer the children içeriyordu. Kronos’tan [death metal] Kris ve Dew-scented’ten [thrash metal] Leif albümde konuk müzisyen olarak yeraldılar. Albüm, hızlı ve groovy etkisiyle fazlasıyla ilgi çekici bir nitelikteydi. Brutal death metal ile thrash, grind ve hardcore gibi bazı etkiler arasında yeralan bir türsel karışımın fazlasını görebildiğimiz bir albümdü. Kendisi grubun dördüncü albümü olup diskografide en iyi niteliğine layıkıyla seçilmiştir.

Şubat 2006 senesinde Fred [Fred "Fight" Fayolle - 1998–2006 (Osgiliath)] gruptan ayrılır ve grup resmi davulcuları Kikou’ya [Kevin Foley-davul] hoş geldin seromisiyle kucak açar.

Şubat 2006 ile Ocak 2007 seneleri arasında geçen sürece göz ucumuzla bakmamız gerektiğinde gördüğümüz turne bolluğunun Benighted tarafından değerlendirilmiş olduğudur. Grup, Tomawok Fest (Fr)- VS Fest (Fr)- Inhumanus Fest (İsviçre)- the Death Feast Open Air (Almanya) gibi festivallerde sahne alıp Identisick albümlerinin promosyonu için turneler gerçekleştirdiler; bunun yanısıra yeni albümlerini oluşturmaya başladılar.

Haziran 2007 senesinde Grubun uzatmalı şirketi Adipocere Records tüm üretim aktivitelerini durdurdu ve grup yeni albümleri için Osmose Productions ile el sıkışıp bir anlaşma imzaladı.


Geçtiğimiz senenin yazında Benighted son materyalleri Icon’un kayıt, mix ve mastering işlemlerini Kohlekeller Stüdyosunda gerçekleştirdi. Albümün grafiksel işlemleri ise Phlegeton tarafından yapıldı (Mortician, Avulsed...). bu yeni albüm hiddetli ve brutal grindcore/death türünde oniki yeni parça içermektedir. Human Circles isimli albüm parçasında Disbelief grubundan Jagger konuk vokal olarak yeralmıştır. Albüm hakkında getirilmiş grup taraflı yorumla ICON’u, kendisini şimdiye kadar gerçekleştirdikleri materyallerin en brutal, groovy ve en etkilisi kılmıştır.

Ekim 2007 senesinde haberinide yayınladığımız üzere Icon, Osmose Productions etiketiyle metal arenasına sunulmuştur. Ayrıca geçtiğimiz sene dâhilinde grup, Terrorize The Sick Tour turnesine Kronos ve Recueil Morbide [brutal death metal] gruplarıyla fransız promosyonu sağlamak adına katılımda bulundu.


Kadro Tanıtımı

Kurucu Eski Üyeler


[bassist]
Rémi Aubrespin
Chart
Bertrand
(Winds of Torment)

[Davul]
Fred "Fight" Fayolle - 1998–2006 (Osgiliath)


Şimdiki Kadro

JULIEN TRUCHAN


VOKAL
Kullandığı araç: Sennheiser HF W300
Eski grubu: Dishumanized (1997–1998)


OLIVIER GABRIEL

GİTAR
Kullandığı araç: Mayones Setius 7 strings Guitar, VHT Deliverance Amp
Eski grubu: Dishumanized (1997–1998)

LIEM N'GUYEM

GİTAR
Kullandığı araç: Ltd Viper Baritone guitar, Mesa Boogie Single Rectifier Amp
Eski grubu: Darkness Fire (2001)

ERIC LOMBARD

BASSİST
Kullandığı araç: Custom Mayones bass, Ashdown Amp
Eski grubu: Silly Twats (1999–2004), ChurchOfNoise (2003), Sorastrella (2001), Arkan99 (2002), Maxstyles (2002–2003), Whisper-x (2005)

KEVIN FOLEY

DAVUL
Kullandığı araç: Tama Rockstar, Sonor Delite snare drum, Paiste zildjian and Sabian cymbals, Axis A longboard double bass drum pedal, Roland TD6 trig
Eski grubu: Nozea (2006), Freedom for Yvette Horner (2006)Benighted Diskografisi

BENIGHTED


2001
1. The Diabolical Reign Of The Four Fallen Angels
2. Werewolf’s Nightmare
3. Last Part Of Humanity
4. Nocturne
5. Benighted Transcendence
6. Abysses
7. Infernal Killings

PSYCHOSE

2002
Adipocere Records

1. Prémices Psychotiques
2. Paranoïa
3. Dégénérescence
4. Banished
5. Arcanes Démoniaques
6. Aversion Fanatique
7. Lost In Catalepsy
8. From Desire to Disgust
9. Internal Suffering
10. Claustrphobia
11. Feasting On The Disinterred Corpse
12. Unleashed Hell
13. Slay The Benighted (Bonus Parça)

Katalepside Kaybolmak [Lost In Catalepsy]
Gözler açıkken, o ılık kanın içerisinde yatıyordum
Takadi kalmamış bedenimi kımıldatmaya çalışıyordum
Ne kadar süredir bilinçsiz olarak yattığımı bilmiyordum
Kalıntılar çok uzaktı, karanlık ise yayılmaktaydı.

Günü yoksayıyordum ve uçan yaşamımla ilgili hiçbirşey hissetmiyordum
Günler beni yavaş yavaş boğazlıyordu
Kör bir çocuk gibi zeminde sürünüyordum
Kaybolmuş hayatın anlamını yönetmeye çalışıyordum.

Bitmek bilmeyen gece beni uzağa alıp götürüyordu
Sonsuz uykunun yolu boyunca


I.C.P. [Insane Cephalic Production]

2004
Adipocere Records

1. Bestial Breeding
2. Stay Brutal
3. Foetus
4. Deviant
5. Perpueral Cannibalism
6. Self-Proclaimed God
7. Dementia (The Precocious Symptoms Of Mental Perversion)
8. Phlebotomized
9. Insane Cephalic Production
10. Insomnies

Sert Kal [Stay Brutal]
Hiç can çekişmenin titremesini duydun mu?
Her dakikanın bir sonsuzluğa benzediği an
Izdırabın çığlığıyla sessizliğin kırılığı an

Öfkeyle değiştirilmiş sezgi
Kafesle sarılmış
İnleme
İçimde heryerde bulunan
Marazi görüşle çevrelenmiş
Boyun eğmiş boşluk
Dışlanmış merhametsiz ruh
Yarattıklarımla konuşamıyorum
İçimde hiç ölmeyen düşler

Basit oyuncaklar gibi olan ölmüş insan bedenleri
Kurbanların yakınımda olduğu kıyım oyunları


IDENTISICK

2006
Adipocere Records

İlk baskı [2000 kopya] bir video klip ve arşiv görüntüsünü içeren bir bonus DVDyle piyasaya sürüldü. [aynı coverı ve tracklisti içeren 500 kopya] siyah vinly LP versiyon ise 21 Haziran 2006 tarihinde Green War Records tarafından basılmıştır.

1. Nemesis
2. Collapse
3. Identisick
4. Sex-Addicted
5. Mourning Affliction
6. The Twins
7. Ransack The Soul
8. Blind to The World
9. Spiritual Manslaughter
10. Iscarioth
11. Suffer The Children (Bonus - Napalm Death cover)
+ Bonus DVD

Seks Müptelası [Sex-Addicted]
Tüm varlığıma tecavüz eden yabancı duygular
Beni her türlü düşünceden mahrum bıraktı
İnsanlık dışı
Uzuvlarıma acı veren, bana işkence eden erişilmez şeyler

Bu tanımlanamaz şeyin kölesiyim
Gidebildiğim heryerde beni izleyen ateşli iblis
Bu zahiri kısımlar hayatımı çekilmez kılıyor
Yaşamımın son huzurlu zamanı onu kanarken gördüğüm anlar
Tamamıyla içime işlediğinde
Mantığım bir hazın yokluğunda boğuluyor


ICON

15 Ekim 2007
Osmose Productions

"Icon" başlığı "Infinite Conscience Of Nothingness" yerine geçmektedir.
1. Complete Exsanguination
2. Slut
3. Grind Wit
4. Saw It All
5. Forsaken
6. Smile Then Bleed
7. Pledge Of Retaliation
8. Icon
9. Human Circles
10. Invoxhate
11. The Underneath
12. Blindfolded Centuries

Cenin [Foetus]

Tahrip olmuş organlar, ihanete uğramış bilinç, terörü yetiştiren yoğun kötü bir benlik,
Izdıraptan zevk duyularak yakıp yıkılan derinlikler,
Onu çevreleyen boşlukta, içinde, onu kemiren düşmanı hisseden,
Tükenmiş varlığı, yıkılmış iradesi.
Izdırabın yansıdığı acıyla,
Aynanın karşısında dikimiş bedenini amaçsızca seyretmesi.
Ebedi devam eden can çekişmesini kusması.
Cinsel arzuyla bozulmuş, öfkeyle doğmuş,
İnisinden sökülmüş kötülük, kanlı çocuk cinayeti,
Organlarını kuşatan ölümün içinde büyüdüğünü hissettiren,
Bunaltıcı tümör.
Nefretiyle beslenen, gebesinde uzanmış özürün ölümü,
Sonunda onu yakalayan elle,
Öldürürcesine çekip kökten kurtardı kendini,
Kayan, cansız kanda boğulan yıkılmış bedenini.
Link Havuzu
1.
http://www.youtube.com/watch?v=czl8-PRaV-w"
2. http://www.youtube.com/watch?v=xzaU81UTgxA&feature=related
3. http://www.youtube.com/watch?v=6MJZO4VluPg&feature=related
4. http://www.youtube.com/watch?v=CLF3eZ15xMA&feature=related
5. http://www.youtube.com/watch?v=s61RKxAqHXA&feature=related
6. http://www.youtube.com/watch?v=_TJerDZMv6g&feature=related

Kaynakça
1.
www.staybrutal.com
2. http://www.myspace.com/brutalbenighted
3. http://www.metal-archives.com/band.php?id=3752
4. http://www.metalstorm.ee/bands/band.php?band_id=963&bandname=Benighted
5. http://www.darklyrics.com/b/benighted.html

"
Tarih: 29.04.2008 Saat: 19:02 Gönderen: ImpLosioN
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Biyografi
· Haber gönderen ImpLosioN


En çok okunan haber: Biyografi:
HAGGARD

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: BENIGHTED (Puan: 1)
Gönderen: KopuK Tarih: 30.04.2008 Saat: 20:04
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Sıkı grupmuş. ayrıca zamanında sahne aldığı grupların arasında fena baba Gruplar olmasıda ayrı bi hadise. grup iyi gruplarla sahne alıp turnelere cıkmış yakışır diyelim..

Slut ve foetus parcasını tuttum yardırmışlar resmenRe: BENIGHTED (Puan: 1)
Gönderen: ImpLosioN Tarih: 01.05.2008 Saat: 11:27
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Yanlşıklıkla uçurdum yorumumu :)

Yardırmışsın helal :)Re: BENIGHTED (Puan: 1)
Gönderen: opeth_orchid Tarih: 01.05.2008 Saat: 16:35
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Teşekkürler :D


MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags -
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.15 Saniye
Untitled Document