Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
 Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
 Demo & Mp3 Arşivi
 Video İzleme
 Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
[ 0 yorum - 1074 okuma ]
· SECURIS yeni Albümünü yayınladı.
[ 0 yorum - 3599 okuma ]
· OPETH 22 Mart 2015′te İstanbul'da, 23 Mart'ta ise Ankara'da
[ 0 yorum - 11758 okuma ]
· Blind Guardian Istanbul konseri 14 Mayıs 2015
[ 0 yorum - 12073 okuma ]
· Blind Guardian 8 yıl aradan sonra yeniden Ankara’da
[ 0 yorum - 11354 okuma ]
· DYING FETUS 11 HAZİRAN 2015 İstanbul'da
[ 0 yorum - 13025 okuma ]
· Kurt Cobain belgeselinden ilk fragman geldi
[ 0 yorum - 11459 okuma ]
· Takıntı - Buhran klibi yayınlandı!
[ 0 yorum - 13823 okuma ]
· Wayne Static 48 yaşında hayatını kaybetti
[ 0 yorum - 13740 okuma ]
· Niklas Kvarforth video röportajı
[ 0 yorum - 13015 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Children Of Bodom
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 41
Toplam Üye: 42,745
En Son Üye: Mantikdisi

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 29
Üye(ler): 0
Toplam: 29
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

2007 kayıtlılar burdamı..
Son mesaj atan; _MeT_

eskiler bi bakın la ?
Son mesaj atan; _MeT_

Reenkarnasyon Metafiziği
Son mesaj atan; kill_the_king

Şu anda ne dinliyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

Paralel Evrenler
Son mesaj atan; elvistuna

Evlilik
Son mesaj atan; elvistuna

Şu anda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

Metal dinleyici kitlesi
Son mesaj atan; emina

Bi güncel foto atın be..
Son mesaj atan; KopuK

Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
Son mesaj atan; KopuK


[ Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK ! ]
 
Köşe Yazıları
 
Biyografi: KREATOR
BiyografiLinweTiwele&opeth or bildirdi: "


Kreator ilk olarak 1982 yılında Almanya'da “Tyrant” ismi ile aktif olmaya başladı. Orijinal kadro vokalist / gitarist Mille Petrozza, baterist Jurgen 'Ventor' Reil ve bass gitarist Rob Fioretti'den oluşuyordu. Bir zaman sonra grup ismini Tormentor olarak değiştirme kararı aldı ve bu isim altında iki demo yayınladı. Grup son defa ismini değiştirdiğinde Kreator ortaya çıktı ve Noise Records ile 1985 yılında başlangıç albümü olan “Endless Pain” yayınlandı. Black Metal ve Death Metal grupları o zamanlar grup üzerinde oldukça etkiliydiler. Grup o sıra albüm turları için Sodom gitaristi Michael Wulf'u kadrosuna dâhil etti. Grup hakkında daha fazla bilgi edinmek için;

[ “Biyografi” = “Linwe Tiwele” “Röportaj” Derlemesi = “opeth_orchid ” Devamına Tıklayınız!!]


Michael Wulf kısa bir süreliğine grupta bulundu ve grubun sonraki albümlerinde çalmamasına rağmen “Pleasure to Kill” albümünden bir kazanç elde etti. Yeni gitarist Jörg 'Tritze' Trzebiatowski “Pleasure to Kill” albümünde gruba dâhil oldu. Bu albüm geniş kitleler tarafından Thrash Metal klasiği ilan edildi. Harris Johns prodüktörlüğünde çıkarılan albüm, Heavy Metalin tartışmalı ve hızlı ayrıca grubun yeteneklerinin gerek gösteri, gerek teknik açıdan oldukça belirgin olduğu bir albüm oldu. “Flag of Hate” parçası, Avrupa piyasasında umut vaat edici ve başarılı bir çıkış yaptı. Grup, gitarist Tritze ile ilk turuna başladı. Kreator yılı “Flage of Hate” EP'si ile kapadı…

1987 yılında Kreator “Terrible Certainty” albümü yayınladı. Çeşitli karmaşalar ve yoğun tempoda hazırlanan albüm o zamanlarda sık sık Kreator'un en iyi albümü olarak anılıyordu. Albümdeki ''Behind the Mirror'' parçası en hit parça oldu ve Kreator'ın tanınmasında önemli bir rol oynadı. Grup 1988 yılında yeterli vakte ve finansal rahatlamaya ulaştığında bir sonraki EP'leri ''Out of the Dark Into The Light''ı yayınladı... Söz konusu EP içinde bir cover parça ve canlı performans kayıtları barındırıyor.

1988 yılında Kreator, Epic Records ile bir anlaşma imzaladı. Epic Records tarafından ilk albüm 1989 yılında yayınlanan “Extreme Agression” oldu. Bu albüm Los Angeles'da kaydedildi ve grubun hit albümlerinden bir tanesi oldu. “Terrible Certainty”'nin etkileri devam ederken, grup saygın prodüktör Randy Burns ile müzikal ve üretim anlamında geliştiğini göstermeye devam ediyordu. Albümdeki ''Betrayer'' parçası MTV'nin Headbangers Ball programında liste başı oldu. Grup, Suicidal Tendencies ile bir Kuzey Amerika turnesine çıktı ve Avrupa dışında gelişen hayran kitleleriyle buluştu.

1989 yılında Alman yönetici Thomas Schadt içinde Kreator hakkında dökümanlar bulunan “Thrash Altenessen” adlı bir kitap yayınladı. Gitarist Tritze, “Extreme Agression” albümünden sonra gruptan ayrılma kararı aldı. 1990 yılında yeni gitarist Frank ''Blackfire'' Gosdzik ile Kreator “Coma of Souls” albümünü yayınladı. “Coma of Souls” albümü önceki birkaç albüm kadar övgü alamadı. Buna rağmen ''People of the Lie'' parçası ile oldukça ilgi gören bir albüm oldu. Ancak 90'larda diğer Thrash gruplarıyla beraber bazı şeyler değişti... Metallica, Megadeth, Anthrax ve birçok grup ticari tereddütler nedeniyle sound’larını değiştirdiler. Kreator ise bu zaman zarfında Death Metal ve Endüstriyel Metal gibi tarzlarla deneysel işler yapıyordu.

Sonuç olarak 1992 yılında Kreator “Renewal” albümünü yayınladı. Bu albüm Heavy Metal, Death Metal ve Endüstriyel Metal etkileşimleriyle dolu bir albüm olmuştu. Grup yeni yeni ulaştığı yerden memnun iken “Renewal” albümü ile hayran kitlesi grubun ticari kaygı barındıran bir albüm çıkardığını düşündü ve Kreator bu albüm yüzünden birçok tepki topladı.

Oldukça kötü geçen bir turnenin akabinde grup Güney Amerika turu yapma kararı aldı fakat hem fiziksel olarak hem de manevi açıdan oldukça yorgunlardı. Bu zaman zarfında kurucu üyelerden olan Rob Fioretti yeni albümden önce ailesiyle daha fazla zaman geçirebilmek için gruptan ayrıldı ve yerine daha önce hiçbir albümde çalmamış olan Andreas Herz geçti. 1994 yılında ise yine kurucu üyelerden olan Jurgen 'Ventor' Reil gruptan ayrılma kararı aldı ve Kreator'daki tek orjinal üye Mille Petrozza gruba devam etti. Jurgen Reil yerine gruba Joe Cangelosi dâhil oldu. 1995 yılında ise bass gitarist Andreas Herz grup ile yollarını ayırdı ve yerine Christian Giesler geçti. Grup içindeki üye git gellerinden daha kötüsü de gerçekleşmiş, yapımcı Epic Records da grupla bağlarını koparmıştı... Kreator daha sonra G.U.N Records ile anlaşma imzaladı ve yeni düzeniyle “Cause for Conflict” isimli bir albüm yayınladı. Sonuç olarak yeni albüm o zamanların en modern albümü olarak kabul gördü. Albümde Pantera ve Machine Head soundu etkileri göze çarpıyordu. Albüm önceki albümlere kıyasla daha sert ve hırçın bir dönüş olarak görülüyordu.

1996 yılında ise gitarist Gosdzik ve baterist Cangelosi gruptan ayrılma kararı aldı. Yerlerine yeni gitarist Tommy Vetterli ve kurucu üyelerden olan Jurgen Reil geçti. Grup kendi tarzlarında deneysel çalışmalara devam ediyordu. 1997 yılında G.U.N Records imzalı son albümleri “Outcast”'i yayınladılar. 1999 yılının Nisan ayında ise “Endorama” albümü Drakkar Records imzası ile yayınlandı. Her iki albüm de gothic ve ambient öğeler içeriyordu ve kurucu Petrozza bu tarzlar için değişik şarkı söyleme stilleri deniyordu. Aynı zamanda alışılmış metal müzik çizgilerini de elinde bulunduruyordu. 90'ların sonunda grup ticari ve kritik iki aşamayı da atlatmıştı. Kurucu Mille Petrozza grup hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getirdi; ''Bizim için başarıyı albüm satışları belirlemiyor. Bize göre tüm albümlerimiz başarılı çünkü belirlediğimiz hedeflerin hepsine ulaştık’’’

2001 yılında yeni gitarist Sami Yli-Sirniö ile grup bir nevi ''yeniden doğuş'' albümleri olan ”Violent Revolution”'ı yayınladı. Bu albümde grubun klasik Kreator Thrash Metal stili ile geri döndüğü görülüyordu. Albüm grubun hayranları ve Thrash Metal severler tarafından övgüyle karşılandı. Albüm turnesi son derece başarılı ve genç metal müzik severlerle dolu bir turne oldu. Kreator'ın konser albümü “Live Kreation” ve konser DVD'si “Live Kreation: Revisioned Glory” 2003 yılında yayınlandı. Yeni stüdyo albümü “Enemy of God” ise 2005 yılında metal müzik severler ile buluştu. Albüm aynı zamanda 2006 yılında özel basım olarak “Enemy of God: Revisited” olarak yayınlandı. 2006 yılında Kreator; Napalm Death, A Perfect Murder ve The Undying ile Kuzey Amerika ve Kanada turnesine çıktı. Kreator 2008 yılında ise King Diamond, Leaves Eyes ve Cellador ile bir turne planlıyor.
Şimdiki Grup Kadrosu:

'Mille' Petrozza – Gitar / Vokal (1982, Kurucu üye)İsim: Miland "Mille" Petrozza
Doğum Tarihi: 18 Aralık
Teçhizat: BC Rich Beast, Jackson Randy Rhoads, King V, Ibanez Destroyer, Gibson Les Paul , Peavy 5150
Burcu: Yay
Sevdiği Kreator Şarkısı: Tüm Şarkılar!!!
Sevdiği Gruplar: Bütün kategorilerin dışındaki sayısız gruplar!
Sevdiği Müzisyenler: Ventor, Speesy, Sami
Sevmediği Müzik Tarzı: MTV’de gün boyu çalan şeylerin %99’u!
Sevdiği Yemek: Kendi pişirdiğim herhangi bir şey.
Sevdiği Filmler: Eraserhead, Jakobs Ladder, Gloomy Sunday ve daha birçoğu! Benim hobim sinemaya gitmek!
Sevdiği Kitaplar: Orwell “1984”, Dostoyevski “Suç ve Ceza”, Kafka “Dönüşüm”, Patrik Mc Garth “Stella” ve daha birçoğu... Benim hobim kitap okumak!!!
Hobileri: Spor yapmak ve yukarıda yazdıklarım…
En İyi Konser: 90’ların başında Neurosis, Dead can Dance
Kreator’un En İyi Konseri: Hepsi! Belki bazı şeylerin yolunda gitmediği birkaç konser dışında…
En Sevdiği Ülke: Dünya Gezegeni
Nefret Ettiği Şeyler: Dile getirilecek sayısız şey var!
En Sevdiği Alkollü İçecek: Caipirinha, Kırmızı şarap
En Sevdiği Alkolsüz İçecek: Soda, Çay
Son Sözler: Yok!!!

Jürgen 'Ventor' Reil - Bateri (1982–1995, 1997 Kurucu üye)İsim: Jürgen "Ventor" Reil
Doğum Tarihi: 29 Haziran 1966
Teçhizat: Alles worauf ich schlagen kann...
Burcu: Yengeç
Sevdiği Kreator Şarkısı: Replicas of life
Sevdiği Gruplar: Rush, Judas Priest (Halford ile birlikte)
Sevdiği Müzisyen: Neil Peart
Sevmediği Müzik Tarzı: Techno müzik
Sevdiği Yemek: Kendi pişirdiğim herhangi bir şey.
Sevdiği Film: Matrix
Sevdiği Kitap: Clive Barker: First book of blood
Hobileri: Ailem
En İyi Konser: Rush , Irvine Meadows CA 1990
Kendisinin Çaldığı En İyi Konser: Graspop 2002
En Sevdiği Ülke: Australia
Nefret Ettiği Şeyler: Beklemek ve uzun süren uçuşlar.
Sevdiği Alkollü İçecekler: Votka-Red Bull
Sevdiği Alkolsüz İçecekler: Tropikal Meyve Suları
Son Sözü: Ben öldüğüm zaman…

Christian 'Spiesi' Giesler - Bass (1995)İsim: Christian "SPEESY" Giesler
Doğum Tarihi: 04 Temmuz 1970
Teçhizat: Jackson Randy Rhoads Custom, Alembic, Esh, Ampeg, Mesaboogie
Burcu: Yengeç
Sevdiği Kreator Şarkısı: Çok fazla var…
Sevdiği Grup: The Who
Sevdiği Müzisyen: John Entwistle (Huzur İçinde Yat)
Sevmediği Müzik Türü: Reagge
Sevdiği Yemek: Makarna, patates salatası
Sevdiği Film: Star Wars, Shining
Sevdiği Kitap: Sanmänchen
Hobileri: Motosiklete binmek
En İyi Konser: The Who 1979
Kendisinin Çaldığı En İyi Konser: Yunanistan’daki bütün gösteriler.
Sevdiği Ülke: Her neredeysem…
Nefret Ettiği Şeyler: Yalan söyleyen insanlar.
Sevdiği Alkollü İçecekler: Votka Tonik, Altbier
Sevdiği Alkolsüz İçecekler: Su, kola, vs…
Son Sözleri: AAAAAHHH.......

Sami Yli-Sirniö - Guitars ( 2001)İsim: Sami Yli-Sirniö
Doğum Tarihi: 10 Nisan 1972
Teçhizat: Jackson DInky E- Bow ile beraber, Dommenget Handmade, Peavy 5150, Çeşitli efektler…
Burcu: Koç
Sevdiği Kreator Şarkısı: “People of the lie”, “Nonconformist”
Sevdiği Gruplar: Kingston Wall, Sodom benzeri 1000 grup daha
Sevdiği Müzisyenler: Jeff Buckley (Huzur İçince Yat)
Sevmediği Müzik Tarzı: Çok gösterişli ya da romantik olan her şey…
Sevdiği Yemek: İtalyan ve Tayland yemekleri
Sevdiği Film: One flew over the cuckoo´s nest
Sevdiği Kitap: Waltari : Sinuhe the Egyptian
Hobileri: Seyahat etme, müzik, sitar
En İyi Konser: Robert Fripp at Quasimodo / Berlin
Kendisinin Çaldığı En İyi Konser: Bogota/ Columbien 2002
En Sevdiği Ülke: Şili
Nefret Ettiği Şeyler: Moronlar ve ırkçılar.
Sevdiği Alkollü İçecekler: Glenmorangie, Kaskenkorva, Chianti
Sevdiği Alkolsüz İçecekler: Su
Son Sözleri: Bana göğüslerini göster – derhalDeğişen Üyeler:

Michael Wulf - Guitars (ex-Sodom) (1986, Sadece tek gösteri için)
Jörg "Tritze" Trzebiatowski - Guitars (1986–1989)
Frank "Blackfire" Gosdzik - Guitars (Mystic (Bra), ex-Sodom) (1989–1996)
Tommy Vetterli - Guitars (Coroner) (1996–2001)
Roberto "Rob" Fioretti - Bass (1982–1994, Kurucu üye)
Joe Cangelosi - Drums (Whiplash, Massacre) (1994–1996)Diskografi:

Destruction ile Kreator'ın ortak çalışması ''Bestial Invasion of Hell'' (1998 - Demo)
(KREATOR)

1 Intro
2 Armies Of Hell
3 Tormentor
4 Cry War
5 Bone Breaker
(DESTRUCTION)
6 Intro
7 Mad Butcher
8 Total Desaster
9 Anti-Christ
10 Front Beast
11 Satans Vengeance
12 Tormentor
13 Outro


Endless Pain (1985 - Albüm)
1 Endless Pain
2 Total Death
3 Storm Of The Beast
4 Tormentor
5 Son Of Evil
6 Flag Of Hate
7 Cry War
8 Bone Breaker
9 Living In Fear
10 Dying Victims


Pleasure to Kill (1986 - Albüm)
1 Choir Of The Damned (Intro)
2 Ripping Corpse
3 Death Is Your Saviour
4 Pleasure To Kill
5 Riot Of Violence
6 The Pestilence
7 Carrion
8 Command Of The Blade
9 Under The Guillotine

After The Attack
1 Choir Of The Damned
2 Ripping Corpse
3 Death Is Your Saviour
4 Pleasure To Kill
5 Riot Of Violence
6 After The Attack
7 The Pestilence
8 Carrion
9 Command Of The Blade
10 Under The Guillotine


Flag of Hate (1986 - Albüm)
1 Flag Of Hate
2 Take Their Lives
3 Awakening Of The Gods
4 Endless Pain
5 Tormentor
6 Total Death


Terrible Certainty
1 Blind Faith
2 Storming With Menace
3 Terrible Certainty
4 As The World Burns
5 Toxic Trace
6 No Escape
7 One Of Us
8 Behind The Mirror


Behind the Mirror (Demo)
1 Behind The Mirror
2 Gangland


Out Of The Dark... ...Into The Light (1988 - EP)
1 Impossible To Cure
2 Lambs To The Slaughter
3 Terrible Certainty (live)
4 Riot Of Violence (live)
5 Awakening Of The Gods (live)

Kaset versiyon parçaları:
1 Impossible To Cure
2 Lambs To The Slaughter
3 Gangland
4 Terrible Certainty (live)
5 Riot Of Violence (live)
6 Awakening Of The Gods (live)

Bazı CD versiyon parçaları:
1 Impossible To Cure
2 Lambs To The Slaughter
3 Terrible Certainty (live)
4 Riot Of Violence (live)
5 Awakening Of The Gods (live)
6 Flag Of Hate (live)
7 Love Us Or Hate Us (live)
8 Behind The Mirror (live)


Extreme Agressions (Albüm - 1989)
1 Extreme Aggressions
2 No Reason To Exist
3 Love Us Or Hate Us
4 Stream Of Consciousness
5 Some Pain Will Last
6 Betrayer
7 Don't Trust
8 Bringer Of Torture
9 Fatal Energy


Coma of Souls (Albüm - 1990)
1 When The Sun Burns Red
2 Coma Of ouls
3 People Of The Lie
4 World Beyond
5 Terror Zone
6 Agents Of Brutality
7 Material World Paranoia
8 Twisted Urges
9 Hidden Dictator
10 Mental Slavery


Renewal (Albüm - 1992)
1 Winter Martyrium
2 Renewal
3 Reflection
4 Brainseed
5 Karmic Wheel
6 Realitatskontrolle
7 Zero To None
8 Europe After The Rain
9 Depression Unrest


Cause For Conflict
1 Prevail
2 Catholic Despot
3 Progressive Proletarians
4 Crisis Of Disorder
5 Hate Inside Your Head
6 Bomb Threat
7 Men Without god
8 Lost
9 Dogmatic
10 Sculpture Of Regret
11 Celestial Deliverance
12 Isolation


Scenarios Of Violence (The Best Of...)
Amerikan versiyon parçaları:

1 Suicide In Swamps
2 Renewal
3 Extreme Aggressions (live)
4 Brain Seed
5 Lost
6 Ripping Corpse (live)
7 Tormentor (live)
8 Some Pain Will Last (live)
9 Toxic Trace
10 Isolation
11 Depressive Unrest
12 Agents Of Brutality (live)
13 Europe After The Rain
14 Limits Of Liberty
15 Terrible Certainty
16 Karmik Wheel
Avrupa versiyon parçaları:
1 Suicide In Swamps
2 Renewal
3 Extreme Aggressions (live)
4 Brain Seed
5 Terror Zone
6 Ripping Corpse (live)
7 Tormentor (live)
8 Some Pain Will Last (live)
9 Toxic Trace
10 People Of The Lie
11 Depressive Unrest
12 Coma Of Souls
13 Europe After The Rain
14, Limits Of Liberty
15 Terrible Certainty
16 Karmik Wheel


Outcast (Albüm - 1997)
1 Leave This World Behind
2 Phobia
3 Forever
4 Black Sunrise
5 Nonconformist
6 Enemy Unseen
7 Outcast
8 Stronger Than Before
9 Ruin Of Life
10 Whatever It May Take
11 Alive Again
12 Against The Rest
13 A Better Tomorrow


Endorama (Albüm 1999)
1 Golden Age
2 Endorama
3 Shadowland
4 Chosen Few
5 Everlasting Flame
6 Passage To Babylon
7 Future King
8 Entry
9 Soul Eraser
10 Willing Spirit
11 Pandemonium
12 Tyranny


Chosen a Few (1999)
1 Chosen Few
2 Endorama
3 Children Of A Lesser God
*1, Chosen Few
*2, Endorama


Voices Of Transgression (1999)
1 Lucretia (My Reflection)
2 The Chosen Few
3 Isolation
4Leave This World Behind
5, Golden Age
6 Bomb Threat
7 Phobia
8 Whatever It May Take
9 Renewal
10 Lost
11 Hate Inside Your Head
12 Inferno
13 Outcast
14 State Oppression
15 Endorama
16 Black Sunrise
17 As We Watch The West


Past Life Trauma (2000)
1 Betrayer
2 Pleasure To Kill
3 When The Sun Burns Red
4 Endless Pain
5 Winter Martyrium
6 Flag Of Hate
7 Extreme Aggressions
8 After The Attack
9 Trauma
10 People Of The Lie
11 Renewal
12 Terrible Certainty
13 Love Us Or Hate Us
14 Total Death
15 Europe After The Rain
16 Under The Guillotine
17 Terror Zone
18 Tormentor


Violent Revolution (2001)
1 Reconquering The Throne
2 The Patriarch [Instrumental]
3 Violent Revolution
4 All Of The Same Blood (Unity)
5 Servant In Heaven / King In Hell
6 Second Awakening
7 Ghetto War
8 Replicas Of Life
9 Slave Machinery
10 Bitter Sweet Revenge
11 Mind On Fire
12 System Decay


Vidyografi Live in East Berlin VHS (1990)
Hallucinative Comas VHS (1991)
Live Kreation: Revisioned Glory DVD (2003)
Enemy of God Revisited Bonus DVD (2006)

Cennetin Kölesi, Cehennemin Kralı, Kreator’ın can simidi Miland "Mille" Petrozza ile 2002–2003 yıllarında gerçekleştirdiği röportajlarından derlemeler:

İnsanlar, Death Metal, Thrash Metal ya da körelmiş çatalınla öldür hamsterını türü metal sınıflandırmalarına dâhil müzisyenler hakkında tartışmaya başladıkları zaman; milyonlarca farklı önyargı besleyen kesimler oluşturuyorlar; fakat baştanbaşa Kreator’ın can simidi, Miland "Mille" Petrozza ile konuştuğunda beslediğin yanlış önyargıların farkına vararak zihniyetini tekrardan yapılandırmaya başlarsın. Mille, 1984 yılında Almanya / Essen’de Tormentor [Macar, Black Metal/ Experimental Rock] grubuna yardım ettikten hemen sonra gezegende olmadığı kadar acı çektiren bir sayaç gücünde olan ve oldukça agresif etki yaratan müziği üretmek için hayatının 20 yılını bu yola vakfetmiş.

Eğer biri, Mille Petroza’yı sadece bol miktarlı kanla tedarikli gitarına saplantılı tek boyutlu bir kişilik olarak düşünürse; gerçek şu olur ki o, gerçekten ülkesi ve kültürü uzantısında yer alan konular doğrultusunda şaşılacak derecede iyi bir konuşmacı. Kariyerleri üzerinde olumsuz potansiyel yaratacak nitelikteki yargılardan nasiplenmemek için kendi inançlarını belirtmekten kaçınan halk profillerinin çoğunlukla yer aldığı dünyada Petrozza, düşüncelerini beyan etmekten korkmayan ve hayranlarını da aynısını yapma yönünde cesaretlendiren bir müzisyen olarak karşımızda duruyor.

Mille Petrozza hakkındaki nitelendirmenin niceliğini abartılı mı buldunuz? Röportajının devamında sahip olduğunuz önyargının dağılışını hissedecek doğruluğu bulabileceksiniz garantisi bizden…- Metal müziğin bünyesinde bulunan en önemli element, sizce nedir?
Petrozza:
Güzel bir soru. Düşünmeme bir dakika izin ver, lütfen… Tahminimce bu müzik agresif, gürültülü ve duygusal olmanın gerekliliği yanı sıra; bir şeylere –melodi ya da her neyse- sahip olmak zorunda. Bu müziğin içine sızabiliyorsam metalin, her yönüyle sert olmadığını ve saydıklarıma bağlı olduğunu gösterir. Kesin olan şu ki metal müzik, hakkında düşünüldüğü gibi kesin birkaç duyguya sahip olmak zorunda. Kesin bir duygunun üretilen müzikte bulunması gerekiyor.

- Bize, sizinle aynı tipte agresif metal türü icraat etmeyen; ama dinlerken eğlenebildiğin bir grup ismi verebilir misin?
Petrozza:
Benim için Tool tektir. Gerçekten tüm türdeki materyalleri dinliyorum. Hatta Pink Floyd’un kayıtlarını bile dinliyorum. Ayrıca Rush’ı oldukça beğeniyorum.

- On yedili yaşlarınızda türüne özgü vahşi Thrash Metali icra etmeniz nasıl bir zorluk yaşatıyordu sizlere? O günlerde yaptığınız türle kabul görmeniz bu güne kıyasla daha zor diyebilir miyiz?
Petrozza:
Hayır zor olduğunu düşünmüyorum; çünkü bizim gibi çok sayıda grup vardı. Yaptığımız türü yapılandırmak zorundaydık. Bir müzisyen derecesinde tecrübeli olmayışımızdan kaynaklı gerçekleştiremediğimiz çok şey oldu. Kendimiz çevresinde bir grup olarak yetiştiğimizi düşünüyorum. Başladığımız zaman, müziğimiz daha oturmamış ve bizler henüz profesyonelliğe adım atmamıştık. Şimdi ise daha kontrollüyüz; ama o zamanın enerjisini içimizde hala yaşatıyoruz.- Turneler sırasında sayısız kilometreyi kat etmeniz hakkında ne düşünüyorsun?
Petrozza:
Evet, bu konu hakkında fazlasıyla düşüncem olmalı… Oldukça uzun zamanımız yollarda geçiyor. Turne yolculuğunun büyük bir zamanını eğlenerek geçiriyoruz; ama unutulmaması gereken şu ki hayatımızın büyük bir kısmını hava limanlarında bekleyerek geçiriyoruz. Sende biliyorsun ki iki saatlik bir sahnede yer almak için on saat boyunca ulaşım beklemek, verimsiz görülebilinir; ama Kreator için gerçekten her şey çok büyük önem taşıyor. Hayranların seni görmek için geldikleri ve sana ‘müziğinizi gerçekleştirmek için dünyayı turlamanız dâhice olmalı’ dedikleri zaman şikâyet etme hakkını kendinizde göremiyorsunuz; çünkü düşlerinizi fazlasıyla yaşamış oluyorsunuz. Aynı zamanda o dakikaları anımsadığınızda hava limanında beklediğiniz zamanın gerçekten bir hiçten ibaret olduğu kanısına varıyorsunuz.

- ‘Violent Revolution’ [Violent Revolution (2001)] şarkında tek çözümün şiddetli bir devrim olabileceğinden bahsediyorsun. Gerçekten çözüm olarak gördüğün tek yol politik ve toplumsal değişikliğin getirilmesiyle mi ilgili?
Petrozza:
İnsanların seslerini yükseltmeleri ve hükümetin onlara sunduğu her fikri kabul etmemeleri gerektiğini düşünüyorum. Fikrimce, bugünlerde çok sayıda insan politik konularla yüzleştiklerinde oldukça kusurlu yapılanıyorlar; çünkü hala politikayı umursamıyorlar. Bunu en büyük nedeni politikanın sıkıcı olduğunu düşünmeleri. Eğer sadece haberleri takip ederlerse düşüncelerinde haklılar; ama eğer diğer insanlarla komünikasyona geçerlerse bu, onlar için politik bir başlangıç olur. Bu tür bilgiler hakkında bilinçli olmanız sizin sorumluluğunuzdur. Eğer kızdığınız konu hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilseniz hükümeti eleştiremezsiniz. Çok sayıda insan fazlasıyla şikâyet ediyor; ama ne hakkında şikâyette bulunduklarını dahi bilmiyorlar.

- 9/11 [11 Eylül hadisesi] gerçekleştikten sonra Amerikalıların, Washington’daki insanlara karşı az da olsa ağızlarını açma eğiliminde olduklarını düşünüyor musun?
Petrozza:
Turnelerimizde çok sayıda Amerikalı Bush’un yaptığı çok sayıda olayı kabullenmediklerini söylediler. Bunu görmek gerçekten sevindirici… Günümüzde hala insanların büyük bir çoğunlunun vatanseverlik martavallarının peşinden gittiklerini düşünüyorum. Bayraklarını ya da her neyse üstlerinde taşımaktan büyük onur duyuyorlar. Eğer sadece bu onların kişilikleriyse; bana göre bu gerçekten eksik bir boyut olmaktır. Bu durum, ‘aptal bayrağımdan başka hiçbir şeye sahip değilim’ cümlesiyle özetlenebiliyor. Bush’un elinde tuttuğu yollun, insanların idare edilmek niyetinde oldukları yolla benzeşik olduğunu düşünmüyorum. Amerika,[dar kafalı güney Amerikalı-Bush] diktatörün değil başka şeylerin tarafını tutuyor. Bush hala insanlara ne yapmaları gerektiğini söyleyip onları savaşa sürüklüyor. Bu tam anlamıyla işin içine etmektir. Ben gerçekten anti- bush bir bireyim. Her ne kadar bu ülkeden olmasam da, hissettiklerim bu yönde.- ‘Servant in Heaven, King in Hell’ şarkın, örgütlenmiş bir dinin üzerine yönelmiş gibi… Söylemek istediğin dünyada körelmiş birinin köleliğinin, seni cennetteki kölelikten daha fazla ele geçirmiş olduğu mudur?
Petrozza:
Hayır, söylemek istediğim bu yönde değil. Aslında lirikleri açıklamak benim için oldukça güç; eğer düşündüğün şey oysa bu benim için iyiyi ifade eder. Aslında daha çok rahat olamayan ve dünyadaki yaşamından sonra ödül beklemeyen [yaptıkları karşısında cennete gönderilmeyi beklemeyen] insanlar hakkında olduğunu düşünüyorum. Bana biçilen yaşamın bazı konseptlerini kabullenmeyip daha az seyirci kalarak hayatımı yaşıyorum. Anlatmak istediğim gerçek şu ki kendi fikirlerimizle ilgili şeylerle ayakta durmalıyız. Şimdi gözlerinizi açın ve kendi ideolojinizi başkalarınkini takip etmekten daha fazla benimseyin!

- Alman ırkından olmanın, müzisyenlerini soundlarında ve yaklaşımlarında daha sert olmak adına etkilediğini düşünüyor musun?
Petrozza:
Bilmiyorum. Bu, grupların size aktarmak istediğiyle bağlantılı… Çok sayıda sert olmayan tarzda müzik yapan gruplarımız var. Söz konusu olan düşünce, eğer almansan hiç kuşkusuz kendini ifade edeceğin bir yol vardır. Bu bir stildir. Grup olarak eski Accept materyallerinden ve alman punk rock gruplarından etkilendik. Bu tip müziğin içinde bulunan herhangi bir metal zihniyet aynı zamanda punk türünde de bulunmaktadır.

- Thrash metal tarzı için dâhim olan biri olarak tanındığından; sounduna farklı elementler katmaya çalışman zor oluyor mu? Br> Petrozza: Fazla zor olmuyor. Renewal [1992] ve Endroma [1999] gibi tamamen farklı olan kayıtlarımıza da bunu başarabilmiştik. Bunu yapabiliyoruz. Her zaman sorun yaratan bir durum olmuyor. Problem olan fanların bu durum karşısında her zaman anlaşmazlık yaşamasıdır. Kreator’un experimental yanını seven bir kesim olduğu gibi sevmeyen bir kesimde hep var. Kreator ismi farklı konseptlere her zaman açık olan bir grup yerine geçiyor. Bizler seyircilerimiz köleleri değiliz. Ne yapmak istiyorsak onu gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde tarzımızı açıkça ayırt edebildiğimizi düşünüyorum.

- Bu kadar sene boyunca tarzınızda taviz vermeden ayakta durmayı başarmak sizin için zor muydu?
Petrozza:
Zor değildi; her şeye rağmen geçen süre benim için uzun bir zamanı ifade etmiyordu. Geçmişime ait şeyleri hatırlamam. Sadece geçmişleri hakkında konuşan ve her daim nostaljik olan çok sayıda insan var; ama ben onlardan değilim. Hayatımın her gününde geleceğimle ilgileniyorum ve asla geçmişime yönelmiyorum. Bu gruba çok genç yaşlarda; on beş yaşındayken başladık. Önemli olan şey hala çok sayıda düşüncemin ve bol miktarda enerjimin var olmasıdır. Uyuşturucunun kurbanı olmadığınız sürece bunu sürdürmenize engel hiçbir neden göremiyorum. Çoğu grup uyuşturucuyu kötüye kullanıyor ve buna karşı hiçbir direnç göstermiyor. Biz bunu asla yapmadık ve bu nedenle hala buradayız.Kaynakça:
1- www.kreator-terrorzone.de
2- www.musicbrainz.org"
Tarih: 10.03.2008 Saat: 14:40 Gönderen: Keyifpezevengi
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Biyografi
· Haber gönderen Keyifpezevengi


En çok okunan haber: Biyografi:
Karanlığın Biyografisi: BURZUM

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: KREATOR (Puan: 1)
Gönderen: KopuK Tarih: 10.03.2008 Saat: 14:59
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Linwe tiwele ve opeth orchid Biyografi ve röportaj için ellerinize sağlık 3.kez izleme şansım oldu grubu en son yeni melek konserleri her nekadar katılımı az olsada sahnenin a.m koymasını biliyo seyirciyide o derece gaza sokuyor.. umarım bi festivalde izleme şansımız olursa adam gibi dagıtırız..


MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags -
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.13 Saniye
Untitled Document