Metal TR.NET  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
 Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
 Demo & Mp3 Arşivi
 Video İzleme
 Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· Soen Türkiye Turnesi
[ 0 yorum - 11 okuma ]
· Nightwish yeni albümü Yesterwynde
[ 0 yorum - 67 okuma ]
· Triptykon Yeni Albüm Çalışmalarını Doğruladı
[ 0 yorum - 62 okuma ]
· yeni Illusions Play albümün öncesi yeni tekli ve video birlikte geldi
[ 0 yorum - 135 okuma ]
· Progresif rock grubu Cynic İstanbul'da
[ 0 yorum - 87 okuma ]
· CRADLE OF FILTH yeni albüm müjdesi
[ 0 yorum - 75 okuma ]
· LEPROUS, yeni albüm Melodies Of Atonement
[ 0 yorum - 125 okuma ]
· Charlotte Wessels ft. Simone Simons Dopamine
[ 0 yorum - 118 okuma ]
· WINTERSUN yeni albümü Time II
[ 0 yorum - 180 okuma ]
· Apocalyptica 19 Eylül 2024'de Türkiye'de
[ 0 yorum - 181 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Soulsick
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 2
Toplam Üye: 42,772
En Son Üye: Vernichtung

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 140
Üye(ler): 0
Toplam: 140
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

%100 Metal Sunar: In Flames İstanbul'da!
Son mesaj atan; KopuK

Accept Türkiye konseri
Son mesaj atan; KopuK

İsveçli grup Soen Türkiye Turnesi
Son mesaj atan; KopuK

Sleep Token
Son mesaj atan; KopuK

Passenger i & Michael David Rosenberg
Son mesaj atan; KopuK

Joe Cocker
Son mesaj atan; KopuK

Mayhem, 2 Eylül’de İstanbul IF Performance Beşiktaş 2024
Son mesaj atan; KopuK

black metal grubu 1349
Son mesaj atan; KopuK

Squid Pisser
Son mesaj atan; KopuK

MARSTAN
Son mesaj atan; KopuK


[ Metal TR.NET ]
 
Köşe Yazıları
 
Yasal Uyari
Yasal Uyarı

Sitemize üyelik başvurusunda bulunan kişiler aşağıdaki konuları koşulsuz kabul etmiş sayılır. Bunlara aykırı herhangi bir davranışları, site yönetimi tarafından gerekli yaptırımlara tabi tutulacaktır. ilk iki maddeye aykırılık teşkil eden durumlar Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında suç teşkil ettiğinden, site yönetiminin hukuki yollara başvurması kaçınılmaz olacaktır.


1. MetalTR.Net'in isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı, site içindeki tüm döküman, program ve scriptlere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece site içindeki hiçbir döküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.


2. Site içinde yer verilen haberler, biyografiler, albüm kritikleri, tercümeler ve sair her türlü bilgi, belge ve sair materyallere ait her türlü hakları sayfada ismi anılan eser sahiplerine aittir. Eser sahibinin isminin anılmadığı durumlarda, haklar MetalTR.Net Site Yöneticisine aittir. Bu siteden faydalanan üyelerimiz yahut misafirler, sitenin telif hakkı konusunda eser sahiplerinin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site içinde yer alan dökümanlar eser sahiplerinin, eser sahibinin ismi yoksa MetalTR.Net Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık muvaffakati olmaksızın başka internet siteleri içine ya da medyalara kopyalamaz.


3. MetalTR.Net içinde yer alan tüm bilgi ve dökümanlar amatör amaçlarla ve metal müzik dinleyicilerine ve metal müzik icra eden gruplara/kişilere yine bu kişilerce hazırlanan bölümler sayesinde bilgi vermek, bu kimselerle bilgi paylaşımı sağlamak gayesiyle hazırlanmıştır ve hazırlanmaktadır. Her ne kadar sitenin gerek güncellenmesi gerek her türlü hazırlığı aşamasında son derece özen ve dikkat gösterilmekte ise de, Site içinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği yahut Site tarafından verilen linkler nedeniyle oluşacak herhangi bir hata, ya da Site'ye gönderilen haberler, linkler, biyografiler ve sair materyaller nedeniyle ortaya çıkacak telif hakları ihlalleri nedeniyle MetalTR.Net site yönetimince hiçbir hukuki sorumluluk kabul edilmez.


4. MetalTR.Net Sitesi ve yukarıda anılan her türlü çalışma sahipleri, çalışmaların içerdiği bilgilerin güvenilirliği ve güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Bu sayfalardan okuyucu olarak veya her ne suretle olsun yararlanan tüm üyeler ve misafirlerimiz, bu sayfalarda yer alan tüm yükümlülük, talep, telif hakları ve yararlanma koşullarını kabul ettikleri ve bunlara aykırı davranışlarının hukuki ve cezai sorumluluklarını gerektireceğini anladıklarını kabul ve taahhüt ederler. Ayrıca üyeler tarafından MetalTR.Net Site Yönetimine gönderilen her türlü çalışma yahut mesaj nedeniyle oluşacak telif hakları ihlallerinden, söz konusu çalışmayı hazırlayanlar yahut mesajları gönderenler sorumlu olacak, Site'nin bu nedenlerle hiçbir şekilde hukuki yahut cezai sorumluluğuna gidilemeyecektir.


5. MetalTR.Net Sitesi, siteye üye seçiminde tek taraflı insiyatife sahibidir. Siteye dilediği kişileri üye yapmak, dilediklerini üye olarak kabul etmemek veya üyelikten dilediği zaman çıkarmak ya da üyelerinin dilediğine dilediği site olanaklarından faydalanma hakkı verme hakkını mahfuz tutmaktadır. Siteye üyelik ücretli değildir ve dolayısıyla site üyeliği üye nezdinde hiçbir hak doğurmaz, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna tabi değildir.


6. Site'ye gönderilen her türlü mesajın yayın hakkı gönderim tarihi itibariyle MetalTR.Net Sitesine geçer. Site forum alanlarına ve sair kullanıcı gruplarına gönderilen mesajların bilahare yayından kaldırılması yazarı tarafından talep edilemez. Siteye ziyaretçiler veya üyeler tarafından gönderilen mesajlar ve her türlü içeriğin yayını konusunda insiyatif Site yönetimine aittir. Site yönetimi yayınlanan yazıların gerek gördüğünde içeriğini, görünümü, site içindeki yerini değiştirebilir veya yayından kaldırılabilir.


7. Sitenin faaliyet ve hizmetleri ticari bir gaye taşımamaktadır ve site tüm bu faaliyetleri (ücretsiz email, forum, bülten, arama motoru, albüm kritikleri, radyo, biyografiler, vs.) ve yararlanma koşullarını önceden bir duyuru yapmadan değiştirme ya da durdurma hakkını saklı tutar.


8. Forumumuzun kalitesini korumak için kurallara aykırı mesajlar Forum Yöneticileri tarafından forumdan ayrıca bir uyarı yapılmadan kısmen ya da tamamen silinmekte, gerekli görülen durumlarda mesaj sahibininin foruma, site üyelerine özel sayfalara ya da siteye girişleri ve katılımları sınırlanmakta veya tamamen kaldırılmaktadır. MetalTR.Net forum alanları özel nitelikte tasarlanmıştır, herkese açık değildir. Üyelerin forum erişim ve yetkileri site yönetimince belirlenir. Site üyeleri ve siteden yararlanan herkes MetalTR.Net Sitesinin ilkelerine saygı duymak ve site kurallarına uymakla yükümlüdür.


9. Hiçbir ticari amaç gütmeksizin üyelerine hizmet veren MetalTR.NET Forumlarında, özel mesajlarında yahut sitenin diğer herhangi bir kısmında site izni olmaksızın kişisel ya da kurumsal ticari kaygılar içeren mesajlar gönderen üyelerin söz konusu mesajları site yöneticileri tarafından uyarıya gerek kalmaksızın silinecektir. Bu tip mesaj gönderen üyelerin üyelikleri yine site yönetimince uyarı yapılmaksızın askıya alınabilir yahut silinebilir.


10. Toplumumuzca belden aşağı olarak tabir edilen nick, avatar, imza ve yazışma yapanların mesajları, imzaları ve/veya avatarları ilk etapta düzenlenecek ve üye uyarılacak; ikinci seferde ise üyeye haber verilmeksizin üyelik bilgileri askıya alınacak veya silinecektir.


11 Üyeler, bu forumları gençlerin, yaşlıların, anne ve babaların kısaca her kesimden Türk’ün ve Türkçe dili konuşan kimselerin takip ettiğini göz önünde bulundurarak yaptıkları yazışmalarda anlaşılır bir Türkçe ile mümkün mertebe Türk dili imla kurallarına uygun mesajlar yazmak zorunda olduklarını kabul etmiş addedilirler. Bozuk Türkçe yahut anlaşılmayan harf/rakam ve sair yöntemlerle yazılmış mesajlar MetalTR.NET yönetimince uyarıya gerek olmaksızın silinecektir. Forumlarda bu şekilde yazmakta ısrar eden üyelerin üyelikleri yönetim tarafından askıya alınacak yahut silinebilecektir.


12. MetalTR.NET forumlarının esas amacı bilgi paylaşımıdır. Okumayı bozan, rengârenk, büyük boyutlu ve uzun imza kullanan üyeler ilk etapta özel mesaj ile veya duyuru odasına gönderilen genel uyarı mesajı ile uyarılacak; imzalarını kısaltmaları talep edilecektir. Gerektiği takdirde MetalTR.NET, bu kimselerin imza bölümünü kapatma hakkına sahip bulunmaktadır.


13 MetalTR.NET forumlarına atılan mesajlara gereksiz cevaplar veren, konuyu dağıtan, tartışma ortamı oluşturan ve/veya MetalTR.NET seviyesine uygun davranışlar sergilemeyen üyelerin mesajları silinecek ve uyarı alacaklardır. Aldıkları uyarılar neticesinde işbu tutumlarını değiştirmediği fark edilen üyelerin üyelikleri otomatik olarak askıya alınır veya silinir. MetalTR.NET yöneticileri, uyarı almasına rağmen tutumlarını değiştirmeyen üyenin kaydını forumdan silme yetkisini haizdir.


14. Üyelerimizin duygu ve düşüncelerini daha kolayca ifade edebilmesi amacıyla, sitemizde Smileyler kullanılabilmektedir.


15. Küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip mesajlar göndermek yasaktır. Bu tür mesajlar Forum Yöneticileri tarafından görüldüğü anda haber verilmeksizin silinecek ve mesajı gönderenler uyarılacaktır. Bu tür mesajlara yine aynı şekilde karşılık vermek de suç unsuru olup, kesinlikle yasaktır.16. Yasal ve insani nedenlerden dolayı, MetalTR Forumlarında net kullanıcıları arasında CRACK, WAREZ, PORNO, HACKING olarak tabir edile gelen içeriğe sahip mesajların gönderilmesi yasaktır. Bu tür içeriklere sahip olan mesajlar haber verilmeden derhal silinecektir.17. MetalTR.NET forumları siyasal ve dini konuların tartışılması amacıyla kurulmamıştır. Ciddi fikir çatışmaları ve tartışmalara neden olabilecek olan bu tür konular, üyeler arasında gerginlik ve düşmanlığa neden olabileceğinden, site yöneticileri tarafından silinebilecektir.18. Suç unsuru sayılabilecek mesaj içeriklerinden söz konusu mesajı yazanlar sorumludur. Site Yönetimi de suç unsuru taşıyan mesajları uyarı yapmaksızın silmek hakkını haizdir.19. Üye İmzalarında değişik fontlu, değişik boyutlu, yazılar yazmak yasaktır. Koyu, italik veya altçizgi özellikleri imzada gerektiğinde kullanılabilir. Bunların sınırları Site Yönetiminin takdirine bırakılmıştır.20. Yabancı bir internet adresine imzadan bağlantı vermek ve genel forum kurallarına aykırı imza kullanmak yasaktır.21. İmzalara resim eklenmesi kesinlikle yasaktır.


22. Bazı Forum Bölümlerinde, kendine münhasır özel kurallar mevcuttur. Üyelerimiz bu kurallardan da haberdar olabilmek için, bölümün en üstünde yer alan Sabit konuları dikkatle incelemeli, bunlara aykırı davranışlarda bulunmamalıdırlar. (Örn. Karalamalar bölümünde, her yazar kendisi için bir başlık açma hakkına sahiptir. Burada kendisine ait yazıları toplayacak, bu şekilde forumda gereksiz yer işgal etmeyecektir.)


23. Site/forum kuralları, site/forum yönetimi ve yöneticileri yahut diğer üyelerle ilgili görüş, öneri, eleştiri, şikayet, tavsiye niteliğindeki mesajlar ile yönetici uyarılarına yanıtlar özel mesaj, e-posta ile site veya forum yöneticilerine gönderilmelidir yahut Site Yöneticileri tarafından belirtilen forum alanında paylaşılmalıdır. Forum içindeki diğer alanlarda ve mesajlarda bu tip konulara yer verilemez.Mesaj Gönderilirken Özellikle Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar1. Arama Yapmak: Site yetkilerinin keyfi şekilde konu kapatmaları yasaktır. Açılması istenen konu daha önce MetalTR forumlarında açılmış, ancak sonrasında bazı nedenlerle kapatılmış olabilir. Yahut açılan konu rağbet görmediğinden halen açık bulunmakla beraber, diğer forum sayfalarında kalmış olabilir. Bu nedenlerle yeni başlık açmak isteyen üyelerin, konu başlığı açmadan önce üst menüden arama yaparak, söz konusu konunun daha önce işlenip işlenmediğine dikkat etmesi gerekmektedir. Buna uygun davranmayan, sürekli açılmış, sonradan kapatılmış konuları açmakta ısrar eden, bu şekilde tartışma ortamı yaratan ve uyumsuzluk gösteren üyelerin kaydı site yönetimi tarafından üye uyarıldıktan sonra askıya alınabilir yahut silinebilir.2. Düzgün Türkçe Kullanımı: Üyeler Türkçe ve dilbilgisi kuralları konusunda gerekli özeni göstermekle yükümlüdür. MetalTR.NET forumlarını her kesimden Türk'ün ve Türkçe dili konuşan insanların takip ettiği göz önünde bulundurularak, forumlarda kirlilik arz eden, bozuk Türkçe ile yazılmış mesajlar hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın silinebilir. Bu tutumunda ısrarcı olan üyelerin üyelikleri site yönetimince gerekli uyarılar yapıldıktan sonra askıya alınabilir yahut silinebilir.3. Gereksiz Gönderilen Mesajlar: Üyelerin sırf mesaj atmış olmak için mesaj yazmaları, sadece gülücük içeren mesajlar göndermeleri, +1 gibi görüntü kirliliği ve kalabalık yaratan mesajlar göndermeleri MetalTR.NET yönetimi tarafından tasvip edilmemektedir. Atılan mesajların fikir ve bilgi paylaşımına yönelik olması gerekmektedir.Ancak elbette karşılıklı saygı esas alınarak, tartışma yaratmaya yönelik hakaret/küfür vb. içeren mesajlar yönetimce uyarıya gerek olmaksızın silinecektir. Gönderilen mesajların etik olarak ahlaka ve hukuka uygun mesajlar olması da ayrıca önem arz etmektedir. Aynı mesaj birden fazla gönderilemez, gönderildiği takdirde Site Yönetimince uyarıya gerek kalmaksızın silinecektir.4. Mesajlara Resim Eklenmesi: MetalTR forumlarında mesajlara resim eklenmesi yasak değildir. Bu işlem web üzerindeki herhangi bir resme link vererek bu işlem yapılmaktadır. Söz konusu resimlerin şiddet içermemesi, açık ve porno diye tabir edilecek tarzda bir resim olmaması, toplumsal ahlaka aykırı olmaması ve kişileri devlete, toplumsal düzene karşı kışkırtmaması gerekmektedir. Ayrıca mesajlara eklenilen her resmin sayfanın açılmasını zorlaştıracağı da unutulmamalıdır. Eklenilmek istenen resimler büyükse, bunların ufaltılarak gönderilmesi daha yararlı olacaktır. Söz konusu resimlerle ilgili telif hakları kapsamında oluşacak hukuki ihtilaflar, bunları yayınlayanlarla ilgili olup, site yönetimimiz bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.5. Okunaklı Mesajlar: Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat edilmesinin gerekliliği, bütün üyelerce kabul edilmiştir. Büyük harflerle yazmanın net kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini, noktalama işareti olmayan metinlerin ise okumayı işkence haline getirdiğini de göz önünde bulundurarak düzgün Türkçe kullanımı açısından yaptığımız açıklamaları da dikkate alarak, üyelerimizin forumlara ve sair alanlara gönderecekleri yazıların bu kurallara uygun olması gerekmektedir.6. Doğru konu Başlığı: Konuyu açarken, konu içeriğini gösteren, konunun tam olarak ne ile alakalı olduğunu belirten başlıklar kullanılmalıdır. Örneğin yardım istenilen mesajlarda, ACİL YARDIM veya YARDIMA İHTİYACIM VAR gibi başlıklar yerine, sorunu kısaca belirten başlıkları kullanılmalıdır. Düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işlemini etkinliğini azaltır, hem de mesajın çok daha az kişi tarafından görüntülenmesine neden olur.Unutmayın: Mesaj içeriğinden sadece yazan sorumludur.


Copyright © Metal TR.NET Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2005-01-04 (8548 okuma)

[ Geri Dön ]
Content ©
MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags - Radar Müzik Haber - Radar Müzik Haber
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.12 Saniye
Untitled Document