Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
 Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
 Demo & Mp3 Arşivi
 Video İzleme
 Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· Alman metal devi Accept ile KüçükÇiftlik Park'ta
[ 0 yorum - 8 okuma ]
· Bruce Dickinson 19 Temmuz'da KüçükÇiftlik Park'ta
[ 0 yorum - 10 okuma ]
· Opeth, 14 Ağustos'ta Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde
[ 0 yorum - 62 okuma ]
· DEEP PURPLE, 25 Haziran 2024'te KüçükÇiftlik Park'ta
[ 0 yorum - 59 okuma ]
· MEGADETH 12 HAZİRAN İSTANBUL ETKİNLİK KURALLARI
[ 0 yorum - 67 okuma ]
· JUDAS PRIEST TÜRKİYE’YE GELİYOR - 2024
[ 0 yorum - 109 okuma ]
· 100 Metal Sunar: GAEREA
[ 0 yorum - 1470 okuma ]
· Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
[ 0 yorum - 3779 okuma ]
· SECURIS yeni Albümünü yayınladı.
[ 0 yorum - 6410 okuma ]
· OPETH 22 Mart 2015′te İstanbul'da, 23 Mart'ta ise Ankara'da
[ 0 yorum - 14629 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Waste
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 10
Toplam Üye: 42,762
En Son Üye: electric_wizard

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 171
Üye(ler): 0
Toplam: 171
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

Alman metal devi Accept ile KüçükÇiftlik Park'ta
Son mesaj atan; KopuK

Bruce Dickinson 19 Temmuz'da KüçükÇiftlik Park'ta
Son mesaj atan; KopuK

Opeth, 14 Ağustos'ta Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde!
Son mesaj atan; KopuK

DEEP PURPLE, 25 Haziran 2024'te KüçükÇiftlik Park'ta
Son mesaj atan; KopuK

Megadeth 12 haziran istanbul: etkinlik kuralları
Son mesaj atan; KopuK

eskiler bi bakın la ?
Son mesaj atan; KopuK

JUDAS PRIEST TÜRKİYE’YE GELİYOR - 2024
Son mesaj atan; KopuK

Şu anda ne dinliyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

MetalTR Discord kanalı bekleriz
Son mesaj atan; Belorin

Metal dinleyici kitlesi
Son mesaj atan; Belorin


[ Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK ! ]
 
Köşe Yazıları
 
metaltr.net :: Başlığı Görüntüle - ABD'nin bin 500 sitesini çökerttik!
 
 SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları Üye ListesiCan Sıkıntısı Giderici!   
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun     GirişGiriş 
GünlüklerGünlükler    Günlük Kontrol PaneliGünlük Kontrol Paneli    GünlüğümGünlüğüm

ABD'nin bin 500 sitesini çökerttik!

 
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    metaltr.net Forum Ana Sayfası -> Güncel Haberler
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Teddy
Halkın Emosu!


Kayıt: Nov 13, 2010
Mesajlar: 759
Nerden: istanbul-tekirdağ

MesajTarih: Pzr Şub 06, 2011 12:14 pm    Mesaj konusu: ABD'nin bin 500 sitesini çökerttik! Alıntıyla Cevap Ver
Mesaj: #1   

200 bin üyesi olan ve ‘bilişim teknolojilerinin yeraltı dünyası’ olarak anılan cyberwarior.org adlı internet sitesinin kurucularından. Bugün ise o ‘yeraltı dünyası’nın tepesindeki isimlerden. Araya hatırlı kişiler soktuktan, birkaç da e-mail trafiğinden sonra ‘Mısır tanrısı Akhmenrah’ görüşme talebimizi kabul etti. 30 yaşındaki Akhmenrah sanki başka bir dünyada yaşıyor.

“İşin mutfağından yetiştim” diyor, sonra da ekliyor:
“Bilgisayara ilk olarak 11 yaşında dokundum. 17 yaşında kendime ait ilk bilgisayarım oldu. Hacker’lığa e-mail şifrelerini kırarak başladım. Evde 2 bilgisayarım 4 monitörüm var. Kolay kolay internetten şarkı bile indirmem. Bilgisayar oyunu da oynamam. Ama çoğu zaman günde 20 saatim bilgisayar başında geçer.”

Hacker’lığın bir bilişim suçu olduğunu söyledikten sonra ekliyor: “Bu nedenle size bazı şeyleri sansürlü anlatabilirim. Ama şunu eklemeliyim. Yaptığım işlerden para alsaydım ya da teklifleri kabul etseydim bugün sizin karşınızda değil, hapiste olurdum.”

HACK ONAYI FETVA KURULU’NDAN

Akhmenrah’ın hacker’lık serüveni 2000 yılında başlıyor: “6 arkadaşımla birlikte illegalport.com diye bir site kurduk. Amacımız Türkiye’nin siber savunma sistemlerini güçlendirmekti. Birkaç ay sonra www.cyber-warrior.org sitesini yani bilişim teknolojilerinin yeraltı dünyasını kurduk. Sitenin yönetici sayısı 40’a ulaşmıştı. Hiyerarşik bir düzen içinde çalışmamız gerekiyordu. Yönetici kadronun görev tanımlarını yaptık ve bazı kurullar kurduk. Strateji Kurulu, hack’lenecek sitelerle ilgili gerekli stratejiyi belirliyordu. Ardından konu fetva kuruluna geliyordu. 4 kişiden oluşan Fetva Kurulu söz konusu siteyi hack’lemenin haklı olup olmadığına karar veriyordu. Eğer fetva çıkmazsa herhangi bir işlem yapmıyorduk. Fetvadan onay aldıktan sonra devreye istihbarat grubumuz giriyordu. Bu kurul, bize yönelik olabilecek ya da bizim yapacağımız saldırılarla ilgili bilgi topluyordu. Lojistik Kurulu ise yapacağımız işlemler için bize iç ve dış destek sağlıyordu. Son olarak devreye Akıncı Grubu giriyor ve siber saldırıyı düzenliyordu.”

Akhmenrah 2003 yılında Kuzey Irak’ta meydana gelen ‘Çuval Olayı’nın kendileri için de bir milat olduğunu söyledi: “Cyber-warrior olarak adımızı ilk bu olaydan sonra duyurduk.

FBI PEŞİMİZE DÜŞTÜ

Çuval olayı ortaya çıkınca biz de ABD’ye yönelik siber savaşı başlattık. Fetva alındıktan sonra birkaç saat içinde ABD’nin 1500’ü aşkın sitesini hack’ledik. Hack’lediğimiz siteler arasında Harvard gibi ünlü üniversiteler de vardı, devlet kurumları da. Sitelere Türk bayrağı ile bordo bereli askerlerimizin fotoğraflarını koyduk. Bu olay sonrası FBI peşimize düştü.”

Akhmenrah “Üye sayımız arttıkça bize gelen ihbarlar da çığ gibi büyüyordu” dedi ve ekledi:
“evliyimamauygunum.com diye bir site vardı. Siteye üye oluyorsunuz ve evliler buradan tanıştıklarıyla eşlerini değiştiriyordu. Yasalara uygundu ama vicdanlara tersti. Siteyi kara listeye aldık. Siteyle ilgili çalışmalarımızı tamamladık, o sırada Habertük bu siteyle ilgili bir haber yapınca bir gün içinde sitenin üye sayısı 1500’ten 40 bine çıktı. Ama siteyi hack’ledik.”

İSRAİL İÇİN İLGİNÇ TEKLİF

Akhmenrah, kendilerine çok ilginç teklifler geldiğini söyledi: “Bizden birileri İsrail’de yaşayan Yahudilerin kredi kartlarını hack’lememizi istedi. Plan şuydu: Biz kredi kartlarının bilgilerine ulaşacağız, internet hesabına girerek o paraları yurtdışındaki bir sahte hesaba aktaracağız. O parayla da Filistin’e silah alınacaktı. Hedeflenen rakam 2 milyon dolardı. Fetva kurulumuz, ‘Hak için haksızlık yapılamaz’ dedi ve bu iş yapılmadı. Aslında kabul etseydik bizim için birkaç saatlik bir işti.”

BANKACIDAN GELEN AHLAKSIZ TEKLİF

Akhmenrah özellikle bankacıların kendileriyle sık sık temas kurmak istediğini şu ilginç örnekle anlattı: “Türkiye’deki bir bankanın yöneticisinden şöyle bir teklif aldık. Bir adam var, yurtdışında yaşıyor. Yaşı 80’ini aşmış. Bankadaki hesabında 700 bin lira var ama yıllardır o paraya dokunmuyor. Ve adam ölmüş. Arayan soran da olmamış. Belli bir süre geçince de o para Hazine’ye aktarılırmış. Bizden istenen o adamın parasını başka bir hesaba aktarmamız, bunu yaparken de hack süsü vermemizdi. Eğer o hesaptaki paranın boşaltıldığı ortaya çıkarsa soruşturmada denilecekti ki, ‘Hesap hack’lenmiş.’ Bize teklif edilen, paranın yüzde 30’u yani 210 bin liraydı. Kabul etmedik.”

‘Şifreniz sayı, harf ve özel işaretlerden oluşsun’

Peki bir e-mail şifresi nasıl kırılır? Akhmenrah sakin sakin anlattı: “Bununla ilgili programlar var. Sizin kullanıcı adınız bulentgunal. Şifrenizi kırmak istiyoruz. Söz konusu programlara kullanıcı adınızı yazıyoruz, sonra o program milyonlarca şifreyi deneme yanılma yoluyla buluyor. Şifrenizin gücüne göre bu süre uzayabilir. Kırılması en güçlü şifreler sayı-harf ve özel işaretlerden oluşan şifrelerdir. Şifre kırmak için Rusya’da kurulmuş özel servisler var. Söz konusu kullanıcı adı yazıldıktan sonra 20-30 bilgisayarda şifreler program sayesinde kısa sürede bulunuyor. Şifre kırma maliyeti de sizden bunu isteyen kişiye göre değişir. 300-500 lira alan da olur, 60-70 bin lira da.”

Her on kişiden dördünün şifresi 1-2-3-4-5-6

Ve Akhmenrah bir Türkiye gerçeğinin nasıl ortaya çıktığını şöyle anlattı: “Türkiye’de yaklaşık 70 bin kişiyle bir bilişim araştırması yapıldı. Herkese ‘Şifrenizi sisteme girin’ dendi. Görüldü ki katılımcıların yüzde 40’ı şifre olarak 1-2-3-4-5-6’yı kullanıyor. Daha sonra kimi tuttuğu takımı yazmış, kimi takımının kuruluş yılını ya da doğum yılını. Bu nedenle şifre kırmak Türkiye’de tahmin edilenden daha kolay gerçekleşiyor.”

HACKER KİMDİR?

BİLGİSAYAR korsanı olarak anılan hacker’lar ilk kez 1960’lı yıllarda ortaya çıktı. Yaptıkları daha çok bilgisayar programlarına yeni işlevler yüklemek ve meraklarını gidermekten ibaretti. İlerleyen yıllarda hedef değişmişti: Telefonla ücretsiz görüşme yapmak. Telefon hacker’ları uluslararası telefon şebekelerine sızıyor, tek kuruş ödemeden diledikleri kadar telefonla konuşuyorlardı. Ancak bilgisayar teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte hacker’lar da eşik atladı. Artık yeni dönem korsanların yaptıkları ücretsiz telefonla konuşmak kadar masum değildi. Bankaların güvenlik ağlarını deliyor, kredi kartlarını kopyalıyor; üzerinden kuş uçurtulmayan Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon’un sistemini altüst ediyor, kişisel bilgisayarlara girip tüm şifreleri kırıyorlardı. Özellikle son yıllarda Türk hacker’lar isimlerinden sıkça söz ettiriyor. Türkiye ile İsrail ilişkileri mi gerildi, Türk hacker’lar işbaşında. Basketbol takımı Pınar Karşıyaka Kıbrıs Rum kesiminde saldırıya mı uğradı? Türk hacker’lar sanal âleme ‘kafa göz dalıyor’, Rumların tüm kamu sitelerini hack’leyip o siteleri Türk bayraklarıyla donatıyor. Kredi kartlarını kopyalayanlar da var, şirketlerin gizli bilgilerini sızdıran da, e-mail şifrelerini kırıp kişiye özel fotoğraflarla şantaja başvuranlar da... Hacker’lar bile kendilerini ikiye ayırıyor. ‘Siyah şapkalı’ olanlar yani kötü hacker’lar ve beyaz şapkalılar, yani iyi hacker’lar.

GAZETE HABERTÜRK / BÜLENT GÜNAL
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor LinklerTarih: Google ve Sponsor Baglantilari    Mesaj konusu: Sizde bu bölüme reklam verebilirsiniz !
: #   


Başa dön
Teddy
Halkın Emosu!


Kayıt: Nov 13, 2010
Mesajlar: 759
Nerden: istanbul-tekirdağ

MesajTarih: Pzr Şub 06, 2011 12:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Mesaj: #2   

ImpLosioN demiş ki:
Smile


ahah niye şaşırmadım bu konuya yorum yapan ilk ve tek insan olduguna :p

bi yorum yapmanı beklerdim ama.hatta o ünlü yorumunu "internette %100 güvenli olan hicbişey yoktur" made by Kerem ' dı implosyon'
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
karaphum
Seçici Geçirgen


Kayıt: May 31, 2007
Mesajlar: 647
Nerden: Senin geldiğin yerden

MesajTarih: Pzr Şub 06, 2011 1:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Mesaj: #3   

Bu adamların misyonu ile ilgili soru işaretleri var kafamda...
_________________
Şu anki hislerin, oluşmakta olanın mükemmel yansımasıdır.

Emerson
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Teddy
Halkın Emosu!


Kayıt: Nov 13, 2010
Mesajlar: 759
Nerden: istanbul-tekirdağ

MesajTarih: Pzr Şub 06, 2011 1:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Mesaj: #4   

bir cok olusum var bu adamlar ayri başkalari ayri bide bizim kerem var o apayri aşlsksa.
_________________
Azıma sıcıyım.evet yapayim bunu.


Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
karaphum
Seçici Geçirgen


Kayıt: May 31, 2007
Mesajlar: 647
Nerden: Senin geldiğin yerden

MesajTarih: Pzr Şub 06, 2011 1:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Mesaj: #5   

Teddy demiş ki:
bir cok olusum var bu adamlar ayri başkalari ayri bide bizim kerem var o apayri aşlsksa.Ee ne de olsa Bakırköy'lü. Bizden Very Happy
_________________
Şu anki hislerin, oluşmakta olanın mükemmel yansımasıdır.

Emerson
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
SMITD
Unutulan Adam


Kayıt: Sep 02, 2005
Mesajlar: 2420
Nerden: Ankara ve Diğerleri

MesajTarih: Pzr Şub 06, 2011 11:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Mesaj: #6   

Trajedi ve Komedi arasında bir şey...
_________________
SMITD HER HAKKI SAKLIDIR
Kirâmen kâtib-în
Fem
Work
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder AIM Adresi MSN Messenger
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    metaltr.net Forum Ana Sayfası -> Güncel Haberler Tüm saatler GMT +1 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)


 
Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Türkçe Çeviri : Onur Turgay & Erdem Çorapçıoğlu
phpBB template by Spectre :: Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
Forums ©
MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags - Radar Müzik Haber - Radar Müzik Haber
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.21 Saniye
Untitled Document