İzmir'den LET IT FLOW'un ilk albümü.
Tarih: 02.02.2006 Saat: 14:50
Konu: Yerli gruplar

2005 sonunda albümün yayınlanması için grupla yapılan görüşmeler bir anlaşma ile sonuçlandı ve LET IT FLOW 3 yıl ve 2 albüm için Hammer Müzik saflarına katıldı.

Albüm hakkında tüm detaylar için haberin devamına tıklayın.Son dönemlerde İstanbul’un öncülüğünde ilerleyen Türk heavy metal piyasası son dönemde İzmir’den sağlam cevaplar almaya başladı. 2005 içerisinde İzmir’li gruplar Consume’un ilk ve In Spite’ın ikinci albümünü yayınlayan Hammer Müzik, Şubat ayında İzmir orijinli yeni grubu LET IT FLOW’un ilk albümü “The Momentary Touches To The Depths”i yayınlıyor.

2002 yazında İzmir’de kurulmuş olan LET IT FLOW’un çalışmaları, 2005 baharının sonlarında In Spite grubundan Ant Balcı’nın grubun prodüktörlüğünü üstlenmesi ile ivme kazandı. Ağustos ayında Ant Balcı’nın Negatif Müzik Stüdyosu’nda ilk albümleri “The Momentary Touches To The Depths”in kayıtları tamamlandı.

2005 sonunda albümün yayınlanması için grupla yapılan görüşmeler bir anlaşma ile sonuçlandı ve LET IT FLOW 3 yıl ve 2 albüm için Hammer Müzik saflarına katıldı.

LET IT FLOW tür olarak Dark / Emotional / Atmospheric Metal olarak adlandırılabilir. Katatonia tarzı melankolik bölümler, Opeth tarzı progresif geçişler ve The Gathering / Funeral tarzı bayan vokaller içeren albüm tüm dünyada büyük beğeni kazanacak.The Momentary Touches To The Depths’in şarkı listesi şöyle:

1 Dirge
2 Mourning
3 A Momentary Touch to the Depths
4 Lumerian
5 Desires Lost
6 Deadly Silence
7 Stuck
8 Flee
9 Cloud Loneliness
10 Choke
11 An Ordinary Ghost
12 Departure

Albüm, Türkiye'de dağıtımının başlamasından kısa bir süre süre sonra, Hammer Müzik'le bağlantısı olan bir çok firma tarafından, Almanya, Norveç, Finlandiya, Amerika gibi bir çok ülkedede satışa sunulacaktır.
Önümüzdeki günlerde açılacak olan www.letitflow.com 'dan, grup hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

http://www.hammermuzik.com

Bu haberin geldigi yer: Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !
http://www.metaltr.net

Bu haber icin adres:
http://www.metaltr.net/modules.php?name=News&file=article&sid=412