Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
 Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
 Demo & Mp3 Arşivi
 Video İzleme
 Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
[ 0 yorum - 391 okuma ]
· SECURIS yeni Albümünü yayınladı.
[ 0 yorum - 2905 okuma ]
· OPETH 22 Mart 2015′te İstanbul'da, 23 Mart'ta ise Ankara'da
[ 0 yorum - 11069 okuma ]
· Blind Guardian Istanbul konseri 14 Mayıs 2015
[ 0 yorum - 11388 okuma ]
· Blind Guardian 8 yıl aradan sonra yeniden Ankara’da
[ 0 yorum - 10647 okuma ]
· DYING FETUS 11 HAZİRAN 2015 İstanbul'da
[ 0 yorum - 12332 okuma ]
· Kurt Cobain belgeselinden ilk fragman geldi
[ 0 yorum - 10753 okuma ]
· Takıntı - Buhran klibi yayınlandı!
[ 0 yorum - 13124 okuma ]
· Wayne Static 48 yaşında hayatını kaybetti
[ 0 yorum - 13008 okuma ]
· Niklas Kvarforth video röportajı
[ 0 yorum - 12322 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Soulitary
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 35
Toplam Üye: 42,745
En Son Üye: Mantikdisi

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 167
Üye(ler): 0
Toplam: 167
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

2007 kayıtlılar burdamı..
Son mesaj atan; shwayk

Reenkarnasyon Metafiziği
Son mesaj atan; kill_the_king

Şu anda ne dinliyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

eskiler bi bakın la ?
Son mesaj atan; KopuK

Paralel Evrenler
Son mesaj atan; elvistuna

Evlilik
Son mesaj atan; elvistuna

Şu anda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

Metal dinleyici kitlesi
Son mesaj atan; emina

Bi güncel foto atın be..
Son mesaj atan; KopuK

Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
Son mesaj atan; KopuK


[ Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK ! ]
 
Köşe Yazıları
 
Biyografi: Marduk
Biyografiglohithia bildirdi: "

Müziklerindeki yenilikçi, yıkıcı ve şiddet içeren yaklaşımlarının yanı sıra, ilk konserlerindeki ilgi sayesinde kısa zamanda kült olarak anılmaya başlayan grup Marduk... Sahnenin önünde hatta arkasında bile dalgalar halinde müziğin etkisiyle çılgına dönmüş hayranlar, yetişkin bir insanın çarmıha gerilebileceği kadar büyük haçlarla bezenmiş ilk konserler... Ve şimdi 11-12 Ocak’ta İstanbul’da ve İzmir’de konser vermek üzere Türkiye’ye gelecek olan Marduk’la ilgili daha nicesi hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız;

Biyografinin Devamına Tıklayınız...1990 yılında eski bir Punk Rock grubu olan Moses gitaristi Mr.Evil (Morgan) tarafından kurulan grup, kısa sürede deliler gibi geçen bir prova çalışmasından sonra 1991 yılında ilk meyvesini verdi ve o zamanki İsveç piyasasında örneği olmayan 3 parçalık "Fuck Me Jesus" demosunu çıkardı. Demoda eski Lucky Seven vokalisti Andreas Axelson, eski Grimorium üyesi gitarist Joakim‘Grave'Göthberg ve bassist Rickard Kalm çaldı. "Departure from the Mortals", "The Black...", "Within the Abyss" parçalarının rifflerindeki ve sözlerindeki yaklaşım o zamanlar yalnızca Sunlight Studios ve Death gruplarından oluşan İsveç arenasında Marduk'u diğerlerinden farklı kıldı. Müziklerindeki yenilikçi, yıkıcı ve şiddet içeren yaklaşımlarının yanı sıra, ilk konserlerindeki ilgiden de anlaşılacağı gibi, grup kısa zamanda kült olarak anılmaya başladı. Sahnenin önünde hatta arkasında bile dalgalar halinde müziğin etkisiyle çılgına dönmüş hayranlar, yetişkin bir insanın çarmıha gerilebileceği kadar büyük haçlar ilk konserlerde göze çarpıyordu.


"Fuck Me Jesus" demosunun ardından Marduk tekrar stüdyoya girdi. "Here's No Peace" demosunu yeni olan "Stil Fucking Dead" ve "Within the Abyss" parçasının yeni yorumuyla kaydetti. Demoyu yayınlaması beklenen şirket yükümlülüklerini yerine getirmeyince, Marduk yayınlanmasından vazgeçti ve onun yerine ilk albümleri üzerinde çalışmaya devam etti. Ortaya çıkan albüm bir klasik olan "Dark Endless" albümüydü ve 1992 yılında No Fashion etiketiyle piyasaya sürüldü. Bu sırada kadro Morgan, Axelsson, Göthberg, eski Chained gitaristi Magnus ‘Devo'Andersson ve Allegiance bassisti Roger ‘Bogge' Svwensson olarak sabitlendi. Albümün mix'i ve prodüksiyonu Dan Swanö tarafından yapıldı. Albümün yayınlanmasından 3 ay sonra parıldayan yıldızlarıyla birlikte Fransız plak şirketi Osmose Productions ile anlaşma imzaladılar.

Ardından grup tekrar stüdyoya girdi ve 1993 sonbaharında yayınlanan "Those of the Unlight" albümünü kaydetti. Axelson, "Edge Of Sainty" grubuna katılmak için Marduk'tan ayrılınca Göthberg vokale geçti. Bu arada Andersson ise katıldığı Allegiance, Overflesh ve Cardinal Sin gibi yan projelerini bıraktı. Raflardaki iki albüm ve sayısız konserin ardından bu savaş makinesini artık tam bir turneye çıkarma vakti gelmişti. Grup, kulağa hoş gelmeyen birkaç turne teklifini reddettikten sonra ilk yurt dışı gösterisini 1994'de Oslo'daki bir Black Metal festivalinde, türün ileri gelen isimleriyle birlikte verdi. Haziran ayına gelindiğinde aynı şirketten olan Immortal ile birlikte "Sons of Northern Darkness" adındaki Avrupa turnesine çıktılar. Eve dönüşlerinin ardından hemen "Those of the Unlight" albümünün üzerine çalışmaya başladılar. Sonuç olarak Marduk bu albümüyle birlikte diğer birkaç grupla beraber İskandinav Black Metal'inin standartlarını belirlemiş oldu.

Ardından gelen "Opus Nocturne" albümü ile sert, hızlı ve tartışmasız olarak hiç duyulmamış bir sound ortaya çıkardı. Şimdilerde birer klasik olarak kabul gören "Sulphur Souls", "Untrodden Paths" ve "The Sun Has Failed" parçaları o zamanlarda gittikleri her yerde yoğun istek aldı. 1995 yılında devam eden başarıları ile birlikte Avrupa'yı baştan aşağı kavuran turneye katıldılar. Aynı dönemlerde camiada adları yoğun olarak anılmaya başladı ve metal dünyasına kendilerini kabul ettirdiler.

Yine aynı yıl içinde "Fuck Me Jesus" sahip olduğu kült sıfatından dolayı tekrar basıldı ve piyasaya sürüldü ancak albüm kapağı ve şok edici ismi nedeniyle 7 ülkede yasaklandı. Bu arada Marduk ilk kez Atlantik ötesinde Meksika'da birkaç küçük konser verdi. Sonbahar ise 1996'da çıkacak albüm olan "Heaven Shall Burn...When We Gathered" için şarkı besteleyerek geçti. Grup ilk kez bu albümü diğer tüm albümlerini kaydettikleri Hellspwan Studios yerine Abyss Studyolarında yaptı. "Heaven Shall Burn...When We Gathered" albümünün çılgınca hızı ve açıkça sergilediği vahşilik nedeniyle, dinleyenler bunun bir müzisyenin işinden çok, bir stüdyo teknisyeninin üzerinde oynadığı kayıtlara benzetiyordu.

Grubun kadrosu Morgan tarafından tekrar değiştirildi ve vokale Legion, gitara Overflesh'ten Kim Osara, bassa B.War ve davullara Frederik Andersson getirildi. Göthberg Marduk'u Dimession Zero adlı grubu kurmak için bıraktı. Yalnızca birkaç ay sonra grup Abyss Stüdyolarına geri döndü ve "Haven Shall Burn...When We Gathered" albümü ile birlikte yayınlanacak olan cover albümü olan "Glorification" mini-Cd'si kaydedildi. Bu kayıtta Piledriver'dan "Sex With Satan" ve "Sodomize The Dead", Destruction'dan "Total Disaster" ve Bathory'den "The Return Of Darkness And Evil" parçaları yer aldı. Bazı özel baskılarda ise Venom'dan "Hellchild" parçası da bulunuyordu.

"Heaven Shall Burn" turnesi grubun o zamana kadarki en büyük başarısıydı. Bu turne sırasında grup, ilk olarak "The Black Years" olarak düşünülen, sonradan "Live In Germania" adını alan konser albümü kaydetti. Albüm, grubun o zamana kadarki en güçlü parçalarının mükemmel yetenekleriyle yorumu olarak anılabilir. Bu albüm sayesinde Marduk'u canlı izleme şansı olmayan hayranlar için grubun yetenekleri sergilendi. Mart 1997'de "Heaven Shall Burn" albümü için "Legion" adında kısa bir turne daha düzenlendi. Aynı yaz Marduk Black Metal'in babası sayılan Mayhem'in tekrar birleşmesi üzerine verilen konsere katılmak için Almanya'ya uçtu. Ayrıca aynı yıl içinde grubun o zamanlar çok az bilinen "Here's No Peace" demosu sonunda Shadow Records etiketiyle piyasaya sürüldü.

Sonbaharda grup tekrar Abyss Stüdyolarına girerek konsept albümleri olan Nightwing'in üzerinde çalışmaya başladılar. Albüm, iki bölümden oluşuyordu ve eskiden Eflak'ta hüküm sürmüş olan "Vlad Tepeş Drakula" (Kazıklı Voyvoda) hakkındaki tarihsel gerçeklere dayanıyordu. Her şarkı Vlad'ın hayatından bir kesiti anlatıyordu. Albümün kaydı biter bitmez grup 1998 ilkbaharındaki NoMercy Festivali'ne katıldı. Ardından sürekli sınırlarını zorlayan ve yıkan Marduk, tüm dünyaya 30 dakikalık "Panzer Division Marduk" albümüyle meydan okudu. Panzer... ile birlikte Marduk o zamana kadarki en büyük turnesine çıktı. "World Panzer Battle" adındaki bu turne üç kıtada verilen sayısız konserlerle gerçekleşti ve 100.000 milin üstünde yol kat edildi.

Plak şirketlerinin gerekli desteği vermediğine inanan grup, şirketle yollarını ayırdı. Metal piyasasında yeri olan onlarca şirketten gelen teklifleri kabul etmeyen Marduk kendi plak şirketini kurmayı seçti ve bunun üzerine "Blooddawn Productions" kuruldu. 2000 yılının başında mazoşistik demo olan "Obedience" ismindeki demo ilk çalışma olarak sunuldu. İki yeni şarkının yanı sıra bir Celtic Frost coverı olan "Into the Crypt of Rays" parçasıyla birlikte Marduk, Osmose'dan ayrılmasına rağmen eskisi kadar iyi olduğunu herkese ispatladı. Aynı yıl içinde Maruk'un Blooddawn'dan ikinci bir çalışması daha piyasaya sürüldü. Onuncu yıllarını kutlamak için "Infernal Eternal" adında ikili bir canlı albüm yayınladılar. Kayıtlar World Panzer Battle turnesinde Fransa'da verilen konserlerde çekilmişti. Tek albüm fiyatına 18 Marduk klasiği, özel bir kitapçık ve 3 cd'lik parçalarla piyasaya sürülen bu çalışmanın bir benzeri daha önce ekstrem bir grup tarafından hiç yayınlanmamıştı.

Marduk, Black Metal'deki yolculuğuna Aralık 2000'de tekrar Abyss Stüdyolarında kaydettiği "La Grande Danse Macabre" albümüyle devam etti. Kendi şirketleri olan Blooddawn'dan çıkan albüm yırtıcı rifflerinin yanı sıra boyunları kıracak hızıyla grubun yaratıcılıklarını başka bir yönden gösteriyordu. Albümün Avrupa'daki dağıtımını kendi şirketleri yaparken "Obedience" ve "Infernal Eternal"'ın Amerika'daki ve deniz aşırı ülkelerdeki dağıtımı içinse Century Media ile anlaşma sağlandı.

2001 yılı boyunca Atlantik'in iki yakasında 115'den fazla konser verdiler. Müzikal şiddetleri grubun headliner olduğu Avrupa'da 31 mekanda çıktıkları "Danse Macabre Turnesi" ile devam etti. Turnenin ardından grup evlerine dönmüş olmalarına rağmen yalnızca 4 gün sonra tekrar yollara düştüler. Bu seferki hedef Amerika'ydı ve Decide grubu ile birlikte turneye çıktılar. Amerika için bir açılış turnesi sayılan bu konserler o kadar iyi gitti ki grubun ABD'de kalıp turnenin ikinci ayağına headliner olması teklif edildi.

Amerikan'dan döndükten iki hafta sonra ise grup Belçika'daki Graspop Metal Meeting'e headliner olarak katıldı. Yazın kalan kısmında ise grup Blackcrowned adındaki boxset üzerinde çalıştı.11 Eylül'de Amerika'da meydana gelen korkunç saldırılar sonrası yeni geliştirilen Amerikan sınır noktalarında çıkan tatsızlıklar nedeniyle La Grandea turnesinin Amerikan ayağı iptal edildi. Aralık ayı boyunca Marduk Avrupa turnelerine devam etti. İlk olarak headliner sonra ise tamamen Cannibal Corpse'a destek için X-Mass festivallerine katıldı. 9 Aralık 2002'de Marduk tekrar düzenlenen Amerikan turnesine başlamak için ABD'ne uçtu. Avrupa'dan gelirken ellerinde Amerikan Büyükelçiliğinden alınmış bir söz yoktu. Sadece her şeyin iyi gitmesini umuyorlardı, ancak maalesef durum istedikleri gibi olmadı. Bu olayları Legion şu şekilde anlatıyordu: "Ellerimiz arkadan bağlı bir şekilde otururken suratımıza işiyorlardı ve yutmak dışında bir şey yapamıyorduk."

Zamanlarını daha fazla ziyan etmek istemeyen grup, bir sonraki albüm için çalışmalara ve planlamalara başladı. Ayrıca Şubat ayında ekstrem metal sahnesinde ender rastlanan bir çalışma olan "Blackcrowned" sonunda yayınlandı. 12 yıllık tarihlerinde yayınlanmamış tonlarca parçalar ve değiştirilmiş bölümleri içeriyordu.

Bu arada Marduk cephesinde işler mükemmel gitmiyordu. Davulcu Fredrik Anderson gruptan uzaklaşmaya başladı ve motivasyonunu kaybetti. 2002 yılının Mart ayında Frederik gruba gelecekte başarılar dileyerek ayrılmak istediğini söyledi. Kısa süre sonra yırtıcı ve çılgın tekniğe sahip genç Emil Dragutinovic kendisini Marduk davul setinin ardında buldu.

Yaz ayları inanılmaz derecede güzel bir teklifle geldi. Amerika'da Danzing ile birlikte 10 haftalık bir turne! Daha öncesinde Amerika'da meydana gelen tatsız olaylar nedeniyle bu ülkede hoş hatıraları olmayan grup ve grubun plak şirketi hala Amerika'ya giremiyordu. Maalesef bu turne de diğerleri gibi iptal edilmek zorunda kaldı! Bunun üzerine grup yazı sekizinci stüdyo albümleri olan "World Funeral"'ı (bu albümün adı ilk olarak "Funeral War" olarak düşünülmüştü) kaydederek, Almanya'daki With Full Force ve Finlandiya'daki Tuska Open Air'de çalarak geçirdiler.

Sonbaharda hala World Funeral üzerinde çalışıyorlardı. Kısa süre sonra Marduk Danzing'i I lucifer turnesinde desteklemek için tekrar yollara tekrar düştü ve geleneksel X-Mass festivalinde Six Feet Under, Immolation, Katalysm, Dying Fetus ve Hate ile birlikte çıktı. Turnenin Hollanda ayağında ise Exodus bu kadroya dahil oldu.

21 Eylülde Marduk bassisti B.War baba olmanın gururunu yaşadı. Oğluna "Damien" adını verdi. Sonunda 2003 yılında "World Funeral" piyasaya çıktı. Grup ayrıca içinde bir Possessed şarkısı olan "Phantasm" coverı da bulunan "Hearse" adında bir EP yayınlandı. Grup, Nisan 2003 ‘teki No Mercy Festivallerine Testament, Darkane, Die Apokalyptischen Reiter, Nuclear Assault, Pro-Pain, Malevolent Creation, Death Angel ve Callennish Circle ile katıldı. Ağustos'ta Almanya'daki Party.San Open Air Festivaline katılan hayranları büyük bir sürpriz bekliyordu. Grubun eski vokalisti Göthberg, "The Black" parçasında Marduk'a eşlik etti. Bu performans grubun "Funeral Marches And Warsongs" DVD'si için kaydedildi.

Grup "Portratt Av Döda Barn" adında bir EP yayınlayacağını duyurdu. Fakat kısa sürede vazgeçti. Ekim ve Kasım ayları boyunca Güney Amerika'da Brezilya, Arjantin, Şili, Kolombiya, Kosta Rika ve Meksika'da çaldılar. Kasın ayının ortasında hiç beklenmeyen bir şekilde Legion gruptan ayrıldı. Bu yüzden Yunanistan'da planlanan ve Londra'da olması gereken Blackest of the Black Festivalinden grup çekildi.

Ocak 2004'te "Funeral Marches And Warsongs" DVD'si piyasaya sürüldü. İçinde Paris La Loca, Katowice Polonya, Party. San Open Air Almanya'dan canlı kayıtların yanı sıra "World Funeral" ve "Hearse"'e ait promosyon klipleri ver aldı. Marduk, Şubat'ta yeni vokalistinin daha önceleri Funeral Mist ve Triumphator'da Ariock adını kullanmış olan Mortuus olacağını açıkladı. Mayıs ayında kadroda yine biraz oynama oldu. B.War'ın yerine ilk iki albüm olan "Dark Endless" ve "Those Of Unlight"'ta çalmış olan "Magnus Devo Andersson" geldi.

Ağustosta eski Marduk üyeleri Legion ve B.War, Jim Durkin'in "Dreams of Damnation" ve yeni Los Angeles tabanlı Death Metal projesi olan "Dark Angel"‘a katıldı. Bu arada Marduk Norrköpig'deki Endarker Stüdyolarında yeni albümleri olan "Plauge Angel" üzerinde çalışmaya başladı. "Plauge Angel" albümünün 1000 adet özel baskısı oldu. Bu özel baskılarda "Steel Inferno" parçasının promosyon klibi yer aldı.

Yılın sonlarına doğru başladıkları Deathmarch dünya turunun yanı sıra o seneki katıldıkları en önemli etkinliklerden biri de X-Mass Fest'ti. Festivalde Napalm Death, Finntroll, Vader, The Black Dahlia Murder ve Bephegor ile birlikte çaldılar. Özel olarak hazırlanmış olan Deathmarch EP'si yalnızca bu gösterilerde satışa sunuldu. Her nasılsa 12 Şubat'ta grubun bateristi Emil Dragutinovic bir beyzbol sopasıyla uğradığı saldırıda kolunu kırınca, İngiltere konserleri iptal edilmek zorunda kaldı.

Bu arada "Plauge Angel" albümü Amerika'da geç yayınlandı. Mart 2005'te Candlelight Records tarafından piyasaya sürüldü. Grubun eski üyeleri Legion ve B.War ise California, Santa Fe'de kurulmuş olan Dark Heavy Rock grubu "Rebelangels" ile çalışacaklarını açıkladılar.

Grup 2005 Eylül ayını Mystic Circle'ın desteğiyle Avrupa'yı ve İskandinavya'yı turlayarak geçirdi. Ne yazık ki grubun otobüsünün bozulması üzerine Danimarka ve İsveç'teki son üç konser iptal edildi. Grup, yılı "Warschau" adındaki canlı bir albümle kapattı. Albüm 2004'te Deathmarch turnesi sırasında Polonya'da kaydedildi ve 10,000 baskı ile sınırlandırıldı. Bunlardan 500 tanesi özel baskıydı.

Davulcu Emil Dragıtinovic, Kasım ayında ilk olarak "Cross Of Iron", sonrasında ise "Rom:512" adını alan albümün kaydından sonra gruptan ayrılacağını açıkladı. Mart 2006'da da gruptan ayrılarak "Rebelangels"'a katıldı. Grup Şubat'ta Monstrosity, Setherial ve Cattle Decapitation ile birlikte Chaos Metal Attack Mexico 2007 turuna çıktı.

Nisan 2007'de ise Marduk, Enslaved, Keep of Kalessin, Melechesh, Goatwhore ve Pantheon I ile Excess Of Evil turnesine katıldı. Finntroll ile çıkması muhtemel Earthshaker turnesi duyuruldu. Marduk'un Avrupa turnesi 23 Kasım'da Stockholm'den Vreid ve Unleashed ile başladı. Ayrıca grup, Vader ile birlikte Mart 2008'de yapacağı Güney Amerika turnesini de duyurdu.

Üyeler
*Morgan Steinmeyer Håkansson - Gitar- (1990-)
*Magnus "Devo" Andersson -Gitar - (1992-1994); Bass - (2004-)
*Mortuus - Vokal - (2004-) (Funeral Mist)
*Lars Broddesson - Davul - (2007-) (Excessum)

Eski Üyeler
* Rikard Kalm - Bass - (1990-1992)
* Andreas Axelsson - Vokal - (1990-1993)
* Joakim Göthberg - Vokal, Davul - (1990-1995)
* Kim Osara - Gitar - (1995-1996)
* Fredrik Andersson - Davul - (1993-2002)
* Erik Hagstedt (Legion) - Vokal- (1995-2003)
* Roger 'Bogge' Svensson (B. War) - Bass - (1992-2004)
* Emil Dragutinovic - Davul - (2002-2006)
* Peter Tägtgren - Gitar- (Live in Germania)


*Albümler*

*1992-Dark Endless

1- Still Fucking Dead
2- The Sun Turns Black As Night
3- Within The Abyss
4- The Funeral Seems To Be Endless
5- Departure From The Mortals
6- Dark Endless
7- The Black...
8- Holy Inquisition
9- Darkness Breeds Immortality*1993-Those of the Unlight

1- Darkness Breeds Immortality
2- Those Of The Unlight
3- Wolves
4- On Darkened Wings
5- Burn My Coffin
6- A Sculpture Of The Night
7- Echoes From The Past
8- Stone Stands It's Silent Vigil*1994-Opus Nocturne

1- The Appearance Of Spirits Of Darkness
2- Sulphur Souls
3- From Subterranean Throne Profound
4- Autumnal Reaper
5- Materialized In Stone
6- Untrodden Paths (Wolves Pt. II)
7- Opus Nocturne
8- Deme Quaden Thyrane
9- The Sun Has Failed
*1996-Heaven Shall Burn... When We Are Gathered

1- Summon The Darkness
2- Beyond The Grace Of God
3- Infernal Eternal
4- Glorification Of The Black God
5- Darkness It Shall Be
6- The Black Tormentor Of Satan
7- Dracul Va Domni Din Nou In Transilvania
8- Legion


*1998-Nightwing

1- Preludium
2- Bloodtide (XXX)
3- Of Hells Fire
4- Slay The Nazarene
5- Nightwing
6- Dreams Of Blood And Iron
7- Dracole Wayda
8- Kaziklu Bey (The Lord Impaler)
9- Deme Quaden Thyrane
10- Anno Domini 1476

*1999-Panzer Division Marduk

1- Panzer Division Marduk
2- Baprism By Fire
3- Christraping Black Metal
4- Scorched Earth
5- Beast Of Prey
6- Blooddawn
7- 502
8- Fistfucking God's Planet

*2001-La Grande Danse Macabre

1- Ars Moriendi (Intro)
2- Azrael
3- Pompa Funebris 1600
4- Obedience Unto Death
5- Bonds Of Unholy Matrimony
6- La Grande Danse Macabre
7- Death Sex Ejaculation
8- Funeral Bitch
9- Summers End
10- Jesus Christ... Sodomized


*2003-World Funeral

1- With Satan And Victorious Weapons
2- Bleached Bones
3- Cloven Hoof
4- World Funeral
5- To The Death's Head True
6- Castrum Doloris
7- Hearse
8- Night Of The Long Knives
9- Bloodletting
10- Blessed Unholy
11- Blackcrowned

*2004-Plague Angel

1- The Hangman of Prague
2- Throne of Rats
3- Seven Angels, Seven Trumpets
4- Life's Emblem
5- Steel Inferno
6- Perish in Flames
7- Holy Blood, Holy Grail
8- Warschau
9- Deathmarch
10- Everything Bleeds
11- Blutrache


*2007-ROM 5:12

1- The Levelling Dust
2- Cold Mouth Prayer
3- Imago Mortis
4- Through The Belly Of Damnation
5- 1651
6- Limbs Of Worship
7- Accuser / Opposer
8- Vanity Of Vanities
9- Womb Of Perishableness
10- Voices From Avignon

EP'ler


* Here's No Peace (1991)

1- Here's No Peace
2- Still Fucking Dead
3- Within The Abyss
4- In Conspiracy With Satan
5- Woman Of Dark Desires* Glorification (1996)

1- Glorification Of The Black God (Remix)
2- Total Disaster
3- Sodomize The Dead
4- Sex With Satan
5- The Return Of Darkness And Evil
* Obedience (2000)

1- Obedience
2- Funeral Bitch

3- Into The Crypt Of Rays
4- Baptism By Fire (Remix)
5- Funeral Bitch (Remix)
6- Dracole Wayda (Remix)* Slay The Nazarene (2002)

1. Slay The Nazarene

2. Of Hell's Fire
* Hearse (2003)

1- Hearse
2- Phantasm* Deathmarch (2004)

1- Steel Inferno (Alternative Version)
2- Tod Und Vernichtung
3- The Hangman Of Prague (Rehearsal)
4- Throne Of Rats (Rehearsal)

Demolar

* Demo #1 (1991)
* Fuck me Jesus (1991)

1- Fuck Me Jesus
2- Departure From The Mortals
3- The Black...
4- Within The Abyss
5- Shut Up And Suffer
6- Dark Endless
7- In Conspiracy With Satan
8- Woman Of Dark Desires

Canlı Albümler Ve Dvd'ler


* Live in Germania (1997)

1- Beyond The Grace Of God
2- Sulphar Souls
3- The Black
4- Darkness It Shall Be
5- Materialized In Stone
6- Infernal Eternal
7- On Darkened Wings
8- Wolves
9- Untrodden Paths (Wolves Part II)
10- Dracul Va Domni Din Nou In Transilvania
11- Legion
12- Total Desaster
* Infernal Eternal (2000)

CD 1
Panzer Division Marduk
Burn My Coffin
Baptism By Fire
The Sun Turns Black At Night
Of Hells Fire
502
Materialized In Stone
Beast Of Prey
Those Of The Unlight
Sulphur Souls
Dreams Of Blood And Iron
Fistfucking Gods Planet

CD 2
On Darkened Wings
Into The Crypt Of Rays
Still Fucking Dead
Slay The Nazarene
Departure From The Mortals
Legion


* Funeral Marches and Warsongs (2004)

La Loco in Paris, Fransa, Paris - 9 Nisan 2003
Blackcrowned
With Satan And Victorious Weapons
Azrael
Wolves
World Funeral
Hearse
Bleached Bones
Of Hells Fire
Darkness It Shall Be
Fistfucking Gods Planet

Katowice, Polonya - 5 Nisan 2003
Blackcrowned
With Satan And Victorious Weapons
Azrael
Wolves
World Funeral
Hearse
Bleached Bones
Of Hells Fire
Darkness It Shall Be
Fistfucking Gods Planet

San Open Air festival - Bad Berka, Almanya - 07.08.2003
Jesus Christ Sodomized
Baptism By Fire
The Black
Still Fucking Dead

Video Klipler
Hearse (Nisan 2003'de kaydedildi)
World Funeral (Nisan 2003'de kaydedildi)


* Blackcrowned (2005)
Hamburg 1999
1. Panzer Division Marduk
2. Burn My Coffin
3. Baptism By Fire
4. The Sun Turns Black As Night

Norrköping 1993
5. Wolves
6. Holy Inquisition

Krokek (Schweden) 1992
7. Still Fucking Dead
8. Within The Abyss

Hengelo (Holland) 1997
9. Dark Endless

Heidenheim 1995
10. The Sun Has Failed

Lössnitz 1999
11. Burn My Coffin

Bradford (England) 1996
12. Materialized In Stone

Dynamo Open Air 1999
13. The Black

San Francisco, CA, USA 2001
14. Azrael
15. Beyond The Grace Of God

Essen 1999
16. Those Of The Unlight
17. Sulphur Souls

Strassbourg (Frankreich) 2001
18. Jesus Christ ... Sodomized
19. La Grande Danse Macabre

* Warschau: Live (2006)

1- The Hangman Of Prague
2- Seven Angels, Seven Trumpets
3- Slay The Nazarene
4- Azrael
5- Burn My Coffin
6- Panzer Division Marduk
7- Blutrache
8- Bleached Bones
9- The Black...
10- Steel Inferno
11- On Darkened Wings
12- With Satan And Victorious Weapons
13- Throne Of Rats
14- To The Death's Head True
15- Sulphur Souls
16- Warschau
17- Wolves


* Blood Puke Salvation (2006)

1- Ars Moriendi
2- Azrael
3- Pompa Funebris 1660
4- Obedience Unto Death
5- Bonds Of Unholy Matrimony
6- La Grande Danse Macabre
7- Death Sex Ejaculation
8- Funeral Bitch
9- Summers End
10- Jesus Christ... Sodomized
11- Samhain (bonus track)
12- DVD - On Darkended Wings
13- DVD - Panzer Division Marduk
14- DVD - Sulphur Souls
15- DVD - Funeral Bitch
16- DVD - Black Tormentor Of Satan
17- DVD - Still Dead
18- DVD - Jesus Christ...Sodomized
19- DVD - La Grande Danse Macabre
20- DVD - Slay The Nazarene

Link Havuzu:
1- Marduk- Panzer Division Marduk Video Klip
2- Marduk - Hearse
3- Marduk - Throne Of Rats
4- Marduk-Warshaw
5- Marduk-Steel Inferno
6- Marduk Bleached Bones
7- Marduk - Baptism by fire
8- Marduk - Azrael (live)
9- Marduk - World Funeral
10- Marduk-On Darkened Wings
11- Marduk - Wolves

Kaynakça:
1- http://www.thegauntlet.com/bio/780/Marduk.html
2- http://www.rockdetector.com/officialbio,5609.sm

"
Tarih: 08.01.2008 Saat: 23:53 Gönderen: ImpLosioN
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Biyografi
· Haber gönderen ImpLosioN


En çok okunan haber: Biyografi:
Karanlığın Biyografisi: BURZUM

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: Marduk (Puan: 1)
Gönderen: symblc Tarih: 14.01.2008 Saat: 17:19
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
güzel bir biyografi olmus sahsen marduk fanıyım..

yalnız gurubu kurarken ki amacları hissleri konser zamanları hazırlanıs sekilleri ulkeler hakkındaki grubun kritikleri ve roportaj eksikleri var.yinede iyi

ben biraz bahsedeyim morgan herzaman sorunlu bir kişiliğe sahipti ve marduk ta icindeki atesi yayma hevesi vardı..yanş mardugun amacı muzik değildi marduk icindeki seytani ama mantıklı dusunceleri ( saha dogrusu morganın dusuncelerini) tum kitleye yaymaktı...

bunun yanı sıra grup pure black metal yapmaktadır.bateriye diğer gruplara göre cok daha fazla önem veren grubun turk karsıtı oldukları soylendi konserle bunun olmadııgnı ispatladı...roportajdaki cumlelerini yazayım..

"biz turkleri seviyoruz ancak kızıyoruz.barbarlıklarına sahio cıksınlar..."

metal in anlamına bakacak olursak = kronik kavga

sizce de turklere cok yakısmıyor mu ?

işte boyle...


MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags -
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.13 Saniye
Untitled Document