Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
 Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
 Demo & Mp3 Arşivi
 Video İzleme
 Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
[ 0 yorum - 481 okuma ]
· SECURIS yeni Albümünü yayınladı.
[ 0 yorum - 3000 okuma ]
· OPETH 22 Mart 2015′te İstanbul'da, 23 Mart'ta ise Ankara'da
[ 0 yorum - 11164 okuma ]
· Blind Guardian Istanbul konseri 14 Mayıs 2015
[ 0 yorum - 11479 okuma ]
· Blind Guardian 8 yıl aradan sonra yeniden Ankara’da
[ 0 yorum - 10758 okuma ]
· DYING FETUS 11 HAZİRAN 2015 İstanbul'da
[ 0 yorum - 12433 okuma ]
· Kurt Cobain belgeselinden ilk fragman geldi
[ 0 yorum - 10858 okuma ]
· Takıntı - Buhran klibi yayınlandı!
[ 0 yorum - 13214 okuma ]
· Wayne Static 48 yaşında hayatını kaybetti
[ 0 yorum - 13132 okuma ]
· Niklas Kvarforth video röportajı
[ 0 yorum - 12420 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Necromencer
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 38
Toplam Üye: 42,745
En Son Üye: Mantikdisi

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 116
Üye(ler): 0
Toplam: 116
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

eskiler bi bakın la ?
Son mesaj atan; jamesalanhetfield

2007 kayıtlılar burdamı..
Son mesaj atan; _MeT_

Reenkarnasyon Metafiziği
Son mesaj atan; kill_the_king

Şu anda ne dinliyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

Paralel Evrenler
Son mesaj atan; elvistuna

Evlilik
Son mesaj atan; elvistuna

Şu anda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

Metal dinleyici kitlesi
Son mesaj atan; emina

Bi güncel foto atın be..
Son mesaj atan; KopuK

Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
Son mesaj atan; KopuK


[ Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK ! ]
 
Köşe Yazıları
 
Biyografi: ASTARTE
Biyografiglohithia bildirdi: "
Astarte kelime anlamı olarak mitolojide annelik, savaş ve bereket tanrıçası olarak geçer. Ay ile özdeşleştirilmiştir. Işıktan bedenlerde yıldızlar olarak yaşadığına inanılan ölülerin ruhlarına hükmeder ve birçok farklı mitolojide farklı isimlerle anılmış bir tanrıçadır. Örneğin Mısır’da İsis ve Hator, Hindistan’da Kali, Sümerlerde İnanna, Yunanistan’da ise Afrodit ve Demeter olarak anılır.

Biyografinin Devamına Tıklayınız...
Grup, 1995 yılında LLOTH adı altında, iyi bir arkadaşlıkları olan TRISTESSA (bass ve akustik gitarlar), NEMESIS (gitar), KINTHIA (vokal, gitar) ve death/doom grubu olan INVOCATION'dan geçici olarak gelen baterist PSYCHOSLAUGHTER tarafından kuruldu. Grubun bugüne kadar beş albümleri var ve genel olarak Gamma Ray, Scorpions, WASP, Savatage, Riot, Whitesnake, Queensryche, Elegy, Shadow Gallery,Gorgoroth, Burzum, Satryicon, Dark Throne ve Furthermore gibi gruplardan etkilendiklerini söylerler. Mayıs 1997'de LLOTH adı altında Dancing In The Dark Lakes Of Evil isimli ilk tanıtım kayıtları yani demolarını kaydettiler. Demoyu M.W.Daoloth'a dinlettikten sonra Yunan plak şirketi olan Black Lotus ile anlaşma imzalandı. Müzikleri kabusvari bir atmosfere sahip olan, hızlı, agresif ve mistik bir yapıya sahipti. Söz konusu demonun sözleri paganizme ve Eski Yunan Mitolojisine göndermeler yaparken, konuları günlük hayat ve olaylarla ilişkilendirmektedir... Bu demonun başarı sağlamasından kısa bir süre sonra grup adını LLOTH'dan ASTARTE'ye çevirdi. Grubun logosu Tristessa tarafında geliştirildi (Bu arada belirtmek gerekir ki NEAR MARATONve VORPHALACK logoları da Tristessa'nın çizimleridir).

1998 yılında grup içinde Tanrıça Astarte’ye adanmış konsept bir hikayesi olan üç parçalık Thorns Of Charon ve başkaca beş parça ile toplam sekiz parçalık Doomed Dark Years albümüyle Extreme Black Metal sahnesine hızlı bir giriş yaptı. Vokallerde hala Kinthia vardı ve grup ucuz bir Norveç Black Metali taklidi olmadığını kanıtladı. Grup kendileri hakkında etrafta dönen bütün söylentilerin ardından ortaya çıkarak, kendilerini her ne kadar paganizme yakın görseler de anti-Hıristiyan, Satanist ve bunların tersi olan dini görüşlerin dışında olduklarını açıklamak zorunda kalmışlardır.


Grup ilk demonun yayınlanmasından sonra, İngiliz Edebiyatı’nda okuyan Tristessa’nın da yönlendirmesiyle, daha geniş bir kitleye hitap edebilmek için sonraki albümlerinde İngilizce sözler yazmaya karar vermiş. İki yıllık kapsamlı bir çalışmadan sonra bu emellerine kavuşmuş, büyük Avrupa ülkelerinde hayranlar tarafından tanınıp ve saygı kazanmışlardır. Uzun bir süre geçmiş, sessizliği bozmanın vakti gelmişti… Artık ikinci albümleri Rise From Within için kayıt vaktiydi. Müzikleri daha kompleks ve atmosferik olurken aynı anda daha da agresif ve şiddetli oldu bu albümün genel olarak BlackDeathTrash türlerinin temel elementlerini içerdiği söylenebilir.

Şubat 2002'de Astarte üçüncü albümleri olan Quod Superius,Sicut İnferius ile tekrar atağa kalktı. Grup üyeleri corpse-paint yapmaktan vazgeçti ve daha kadınsı, daha seksi bir görünüme büründü. Bunun nedeni grubun artık Norveç Black Metalden uzaklaşarak kendi müziklerini yaratırken, kendi görünüşlerine sahip olmak istemeleriydi. Kayıtlar Praxis Stüdyosunda yapıldı ve albüm kapağı Almanya'da Black Metalle ilişkili çizgi romanlar yapan ünlü sanatçı Timo Wuerz tarafından yapıldı. Bu sefer müzikleri şiirsel melodilerle birlikte saf şiddet içeriyordu. Albümde Septic Flesh'ten Spiros konuk vokal olarak yer aldı. Sınırlı sayıda bastırılan bu albümün tanıtımı (İMMORTAL, PANTHERAgibi gruplarla çalışan) SURE SHOT promosyon ofisi tarafından üstlenildi. Bir yıl sonra grup Celtic Frost için yapılan tribute albümüne Sorrows Of The Moon parçasıyla katıldı. Bu sürede grubun Black Lotus plak şirketiyle olan anlaşması bitmişti. İşte yine bu dönemde grubun içinde Tristessa'nın önderliğinde bazı değişiklikler oldu. Tristessa bass ve akustik gitarın yanı sıra vokallere geçti, gruba On Thorns I Lay grubunun eski gitaristi ve Vorphalack ta Tristessayla birlikte Lullabies Of Vampire Lpsinde çalışmış olan Katharsis(keyboard) ve Hybris(gitar) katıldı. Bu değişikliğin bir nedeni Kinthia'nın biten anlaşmadan sonra müziği bırakmak istemesiydi diğer yandan Tristessa Astarte'nin devam etmesini istiyordu. Sonuç olarak olay mahkemeye taşındı ve 2 yıl süren davalar sonucunda grubun tüm hakları Tristessa'nın oldu ve 2005 yılında grubun "sahibesi" konumuna geldi.


Astarte'nin kalan tek kurucu üyesi olan Tristessa yeni üyelerle birlikte kaldığı yerden İtalyan Avantgarde Records ile devam etti. Kinthia ve Nemesis ise müziği tamamen bırakarak kendi hayatlarına devam etti. Nisan 2004'te kanlı kontesler Sirens isimli dördüncü albümlerini yayınladı tüm şarkılar Tristessa tarafından yazıldı. Albümün mixleri ve mastering'i Finlandiya'daki Tico Tico Stüdyolarında yapıldı. Albüm her ne kadar BlackDeath Metal olarak adlandırlsa da Tristessa'nın brutale kaçan vokalleri dışında Death Metalle fazla bir ilgisi yoktu. Soundu oldukça epik, görkemli, karanlık ve zengin olarak tanımlanabilir. Albümde Yunan efsanesi Rotting Christ'tan Sakis Oceanus Precellanum (Liquid Tomb)ve Dimmu Borgir'den Shagrat The Ring Of Sorrow ve Tristessa'nın diğer grubu olan Lloth'dan (Astarte'nin ilk adını taşıyan death grubu karıştırmayın) Nicholas SİC Maiis "Bitterness Of Morality parçalarına konuk vokaller olarak katıldı. Ayrıca albümden Black Mighty Gods parçasına klip çekildi.

2007 yılına geldiğimizde ise grup içinde tekrar bazı değişiklikler oldu Katharsis gruptan ayrıldı ve yerine Derekta geldi. Gruba geçici olarak Demonized albümünün kayıtları için katılan Lycon gitarda,İce ise davullarda kaldı. Böylece grubun uzun yıllar boyunca "var olmayan" bateristleri bulunmuş oldu ve grup artık tam bir kadroya sahipti... Grubun bu albümüne konuk olarak Atilla Csihar(Mayhem) Lycon, Henri TSK Sattler (God Dethroned) Queen Of The Damned, ,Angela Gossow (Arch Enemy) Black At Heart parçalarıyla katıldılar. Ayrıca "God Among Man" şarkısına eşlik etmesi beklenen Martin Walkyier kişisel problemleri yüzünden katılamayınca yerine daha önce Sirens albümüne de konuk olan Lloth'dan Nicolas eşlik etti. Albümün 13 şarkısı arasında bir Acceptcoverı olan Princess Of The Dawn da yer almakta… Albümün davul kayıtları Nemesis Stüdyolarında yapıldı geri kalan enstrümanlar ise Fragile Stüdyosunda yapıldı mastering içinse grubun daha öncede çalışmış olduğu Finlandiya'daki Tico TicoStüdyolarında yapıldı. Bu albümün kapağı da Quad Superius Sicut İnferius albümünde çalıştıkları Timo Wuerz tarafından yapıldı. Albüm müzikal olarak eskisinden daha fazla Death malzemesi içeren, Heavy/Black Metal karışımı olarak tanımlanabilir. Tabi ki Astarte hala Quad Superius Sicut İnferius albümünün çizgisinde hala devam ediyor.

Grup geçtiğimiz günlerde Tristessa Mantas, Satyr, Andy Sneap, Walkyier'ın ve daha bir çok saygı değer ismin bulunduğu bir İngiliz televizyon kanalı için yapılan History Of Black Metal isimli belgesele konu oldu. Yakında DVD olarak piyasaya sürülecek olan belgesel, 16.06.2007 tarihinde gösterime sunuldu.


Astarte'nin ilginç yanlarından biri de bu grubun bugüne kadar hiç konser vermemiş olmasıdır. 13 yıllık tarihlerinde sürekli bir davulcuları olmadığı için ve üyelerin özel yaşamları nedeniyle şimdiye kadar bu imkâna sahip olamadılar. Geçmişte Amerika'da turlara ve Wacken'a davet edildikleri halde bu etkinliklere katılmadılar. Grubun sahibesi diyebileceğimiz Tristessa'nın Astarte dışında Lloth adında yakında ilk albümleri çıkacak olan experimental brutal death ve İnsected adında teknik death yapan demo çıkarma hazırlığındaki grupları da bulunmakta...

KÜNYE

ÜLKE:YUNANİSTAN
TÜR:MELODİK ATMOSFERİK BLACK METAL, NORVEÇ BLACK METAL

KADRO;

TRISTESSA (VOKAL, BASS, AKUSTİK GİTAR)
DELEKTRA (GİTAR)
LYCON (GİTAR)
ICE (DAVUL)
HYBRIS (SÖZLER)

ESKİ ÜYELER;

KINTHIA (1995-2002)
NEMESIS (1995-2003)
KATHARSIS (2004-2007)
PSYCHOSLAUGHTER (1998-2002)


ALBÜMLER

Doomed Dark Years (1998)


01. Passage To Eternity
02. Voyage Of Eternal Life
03. Thorns Of Charon Part I - Astarte's Call
04. Doomed Dark Years
05. Thorns Of Charon Part iyi - Emerge From Hades
06. Thorns Of Charon Part iyi - Pathway To Unlight
07. Empress Of The Shadow Land
08. The Rise Of Metropolis

Rise From Within(2000)


01. Furious Animosity
02. Rise From Within I (Mystical Provocation)
03. Rise From Within iyi (Selenium Erring)
04. Naked Hands
05. Genesis
06. Liquid Myth
07. Non Existent Equilibrium
08. Rise From Within iyi
09. Rise From Within

Quod Superius,Sicut İnferius(2002)


01. Reign Unfold
02. Inflamed Paradox
03. Oblivious Darkness
04. Deep Down The Cosmos
05. Astarte
06. Incarnate Legend Of The Mummy Queen
07. In Velvet Slumber
08. Sickness
09. Quod Superius Sicut Inferius
10. Crossing The Wounded Mirror Of Death

Dancing In The Dark Lakes Of Evil[EP] (2003)


01. Intro
02. The Offering...
03. Empress Of The Shadow Land
04. ...In The Weep Of The Ocean
05. Mournful
06. Satisfaction Of The Dead
07. Reaching The Palace
08. Outro

Sirens(2004)


01. Dark Infected Circles (Outbreak)
02. Black Mighty Gods
03. Lloth
04. Bitterness Of Mortality [feat. Nicolas Sic Maiis]
05. Deviate
06. Oceanus Procellarum [feat. Sakis]
07. The Ring (of Sorrow) [feat. Shagrat]
08. Twist, Nail, Torture
09. Sirens
10. Underwater Persephone

Demonized(2007)


01. Mutter Astarte
02. God Among Men [feat. Nicolas Sic Maiis]
03. Demonized
04. Heart Of Flames
05. Lost
06. Black Star
07. Lycon [feat. Attila Csihar]
08. God I Hate Them All
09. Queen Of The Damned [feat. Henri Sattler]
10. Everlasting
11. Princess Of The Dawn [Accept cover]
12. Black At Heart [feat. Angela Gossow]
13. Everlasting [outro]


Klipler

BLACK MIGHTY GODS
http://www.youtube.com/watch?v=lPNKCpyAYlk
MUTTER ASTARTE
http://www.youtube.com/watch?v=PcA_DWk2S1o=

MP3LER İÇİN
www.astarteband.com


KAYNAKLAR;
1. www.astarteband.com
2. http://www.toroddfuglesteg.com/astarte.html
3. http://www.nocturnalhall.de/interviews/astarte_e.htm
4. http://www.metal-observer.com/articles.php?lid=1&sid=1&id=6465
5. http://www.gryphonmetal.ch/Astarte.html
6. http://www.metallian.com/astarte.htm
7. http://www.lordsofmetal.nl/showreview.php?id=9238&lang=en
8. http://www.chroniclesofchaos.com/reviews/albums/2-4583_astarte_demonized.aspx
9. http://www.chroniclesofchaos.com/reviews/albums/2-800_astarte_doomed_dark_years.aspx
10. http://www.metal-observer.com/articles.php?lid=1&sid=1&id=1234
11. http://www.autona.com/iv_astarte.html
12. http://heavyhardes.de/interview-33-engl.html
13. http://www.skipmag.de/interview/interview_astarte2002-1/
14. http://www.metal-rules.com/zine/index.php?option=content&task=view&id=891
15. http://www.angelfire.com/ny3/ENDEMONIADA/astarte.html
16. http://www.autona.com/iv_astarte.html
17. http://heavyhardes.de/interview-33-engl.html
"
Tarih: 08.10.2007 Saat: 18:14 Gönderen: ImpLosioN
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Biyografi
· Haber gönderen ImpLosioN


En çok okunan haber: Biyografi:
Karanlığın Biyografisi: BURZUM

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: ASTARTE (Puan: 1)
Gönderen: ImpLosioN Tarih: 08.10.2007 Saat: 18:24
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Kadınlar tarafından birşeylerin de ele alınması oldukça güzel. Umarım dicem ama büyük bir sıkıntı çektiklerine eminim zamanında kadın oldukları için.. Ülkemizde olsalar kim bilir ne laflar yerlerdi..

DVD'ye bakmalı diye düşünmekteyim.Re: ASTARTE (Puan: 1)
Gönderen: psYchotic-eYes Tarih: 11.10.2007 Saat: 01:10
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
hatunlar cok sert türler icinde o türü adam akıllı icra edemez bence .. hani atmosfeik melodic black metal nedir ne degildir ona göre degisir ama saglam black gruplari ve death gruplar icinde hatunlarin varligindan son derece rahatsizimdir .. bu bir karşıtlık degil ayrica , bünyenin kaldırıp kaldıramamasıyla alakalı bişey .. bu böyledir anatomik bi bozukluk yoksaRe: ASTARTE (Puan: 1)
Gönderen: paradoxshit (bok çukuru) Tarih: 11.10.2007 Saat: 17:03
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
yine döktürmüşün alp abi :Pvalla hatunlar güzel ama müzikleri çokta ii deil bence :)Re: ASTARTE (Puan: 1)
Gönderen: HolyDemon Tarih: 01.12.2007 Saat: 01:26
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Oooffff taş gibi hatunlar yaa. Yerim ben sizi fıstıklarım benim. Siz artık astarte değil samet in melekleri oliceksiniz uleeynnRe: ASTARTE (Puan: 1)
Gönderen: Karadul Tarih: 05.02.2008 Saat: 17:51
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
sadece gülüyorumRe: ASTARTE (Puan: 1)
Gönderen: loyaliy Tarih: 10.04.2008 Saat: 10:42
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ben bu karıların bi tanesini ayarlarım war mı iddaya giren
****Re: ASTARTE (Puan: 1)
Gönderen: MetALgOds Tarih: 20.05.2008 Saat: 13:02
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
sağlam bir soundları var bence dinleyinRe: ASTARTE (Puan: 1)
Gönderen: exoduss Tarih: 07.09.2008 Saat: 05:37
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
onları çıkış yılların türkiye de de metal yapan bayan gruplar vardı


MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags -
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.10 Saniye
Untitled Document