Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
 Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
 Demo & Mp3 Arşivi
 Video İzleme
 Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· SECURIS yeni Albümünü yayınladı.
[ 0 yorum - 22 okuma ]
· OPETH 22 Mart 2015′te İstanbul'da, 23 Mart'ta ise Ankara'da
[ 0 yorum - 8100 okuma ]
· Blind Guardian Istanbul konseri 14 Mayıs 2015
[ 0 yorum - 8553 okuma ]
· Blind Guardian 8 yıl aradan sonra yeniden Ankara’da
[ 0 yorum - 7897 okuma ]
· DYING FETUS 11 HAZİRAN 2015 İstanbul'da
[ 0 yorum - 9689 okuma ]
· Kurt Cobain belgeselinden ilk fragman geldi
[ 0 yorum - 7978 okuma ]
· Takıntı - Buhran klibi yayınlandı!
[ 0 yorum - 10187 okuma ]
· Wayne Static 48 yaşında hayatını kaybetti
[ 0 yorum - 10119 okuma ]
· Niklas Kvarforth video röportajı
[ 0 yorum - 9522 okuma ]
· Slipknot - The Gray Chapter
[ 0 yorum - 11623 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Lamb Of God
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 0
Toplam Üye: 42,734
En Son Üye: Stolas

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 158
Üye(ler): 0
Toplam: 158
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

Netflix Türkiye'ye geliyor
Son mesaj atan; ImpLosioN

en cok sevdiginiz içecek
Son mesaj atan; ImpLosioN

Şu anda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

Şu anda ne dinliyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

Şu anda Ne Dinliyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

13lackHan - Turkish Black Metal
Son mesaj atan; BlackHan

BURSA 13LACKHAN AMDUSCIAS ELEMANLARI ELEMAN ARIYOR..
Son mesaj atan; BlackHan

13 yil sonra
Son mesaj atan; slayeeer

Metal Albüm Arşivimi Satıyorum!Türkiye'de bulunamaz albümler
Son mesaj atan; vury

Procession - Doom Decimation
Son mesaj atan; vury


[ Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK ! ]
 
Köşe Yazıları
 
Biyografi: Moonspell
BiyografiLinwe_Tiwele bildirdi: "

90’lı yılların ortalarından itibaren Avrupa’nın en gözde metal topluluklarından biri olan, Portekiz’in en önemli müzikal ihraçlarından, edebiyata olan ilgisi ve şiir/hikaye kitapları ile dikkat çeken karizmatik vokalistleri Fernando Ribeiro önderliğinde, heyecan verici sahne şovları ile ay ışığı büyücüleri… MOONSPELL !!!

Sarıyer Mehmet Akif Ersoy Ormanlık Alanında düzenlenecek olan Summer Rocks Open Air Festival’de 18 Ağustos’da 22.30- 00.00 saatleri arasında sevenleriyle buluşmaya hazırlanan Moonspell hakkında daha fazla bilgi edinmek için;

Biyografinin devamını okumak için devamına tıklayınız…
Portekizli gothic metal grubu Moonspell 1992 yılında kuruldu ve 1994 yılında ilk EP'leri olan Under the Moonspell'i yayınladı.Bu EP'den bir sene sonra ise ilk albüm olan Wolfheart yayınlandı. Grup bu albümle birlikte hızlı bir yükselişe geçti ve Portekiz'in en çok tanınan grubu oldu.

Moonspell Sin/Pecado albümü ile Portekiz'de ilk kez zirveye ulaştı.Dahası 2006 yılında Memorial albümünü yayınladıklarında Metallica ve Iron Maiden ile birlikte Portekiz sınırlarının en iyi grubu haline geldiler. Moonspell üstelik Memorial ile birlikte Portekiz'in gold status ile ününü tasdikleten ilk heavy metal grubu oldu. Moonspell, Memorial albümü top 100 listesinde 68. sıraya yerleştiğinde özellikle Almanya'da çok popüler bir grup haline geldi.İlk Zamanlar (1992 - 1994)

Grup 1989 yılında Morbid God ismi ile aktifdi ve 1992 yılında ismini Moonspell olarak değiştirdi. Fakat 1992 yılında Morbid God adı altında Serpent Angel isimli bir demo yayınladılar. 1993 yılında vokal Fernando Riberio, baterist Mike Gaspar ve bas gitarist Ares'den oluşan Moonspell, Anno Satanae isimli demoyu yayınladı. Bu demo Fransız fırması olan Adipocere'nin dikkatini çekti. Moonspell, Adipocere firması aracılığı ile 1994 yılında Under the Moonspell isimli bir mini-CD yayınladı. Bu cd'de toplam 5 adet şarkı bulunuyor. Albüm dikkatleri üzerine çekerek 5000 kopyadan daha fazla sattı ve Portekiz metalinin dönüm noktası oldu. Albümden kısa bir süre sonra grup Cradle of Filth'in desteği ile Lisbon'da bir konser verdi.Yükseliş Dönemi (1995 - 1997)

Under the Moonspell albümünden sonra grup Century Media Records imzası ile 6 albüm yayınladı. Wolfheart albümü 1995 yılında Almanya'da yapımcı Waldemar Sorychta tarafından yayınlandı ve akabinde grup Avrupa turnesine çıktı. Gerçi albüm başlangıçta ya çok az tanınıyor ya da hiç tanınmıyordu ancak daha sonra türünün kilometre taşlarından biri olan metal sitesi metal-observer.com tarafından tanıtıldı.Turne esnasında gitarist Mantus gruptan ayrıldı ve yerine Ricardo Amorim gruba dahil oldu.

1996 yılında Irreligious albümü yine yapımcı Waldemar Solychta tarafından yayınlandı. Önceki albüm black metal türünde iken bu albüm gothic metal tarzında çıkarıldı. Opium ise Moonspell'in ilk single ı olarak yayınlandı.Opium Portekizli bir şair olan Fernando Pessoa'nın heteronimi, Alvaro de Campos'un Opiario adlı şiirinden alıntıdır. Opium'un video klibi ise şairin bir barda grup eşliğiyle şiir yazmasını konu alıyor.. Albümün yayınlanmasıyla birlikte Convento do Beato manastırındaki faktörler grubun kendi ülkesinde 10.000 kopya satmasında yardımcı oldu.Bu dönemde bas gitarist Ares grupla ilgili bazı zıtlaşmalardan ötürü gruptan ayrıldı ve yerine Sergio Crestana geçti.Tecrübe Dönemi (1998 - 2000)

Moonspell 1998 yılında Sin/Pecado albümünü yayınladı. Sin/Pecado albümü önceki albümlere kıyasla daha deneysel bir albüm oldu. Grup Sin/Pecado albümünden bir şarkı olan 2econd Skin isimli bir EP yayınladı. 1998 yılının Ağustos ayında grup elemanlarının yan projesi olan Daemonarch grubu Hermeticum adlı bir albüm yayınladı. Daemonarch, baterist Mike Gaspar dışında bütün Moonspell elemanlarını içeriyordu. Hermeticum albümü kalıplara ve sözlere bakıldığında onların black metal tarzına dönüş yaptığını gösteriyordu ve vokal Fernando Riberio bunların hepsini yalnızca 14 - 16 yaşları arasında yazmıştı..

Sin/Pecado'nun ardından Moonspell 1999 yılının Haziran ayında The Butterfly Effect isimli albümü yayınladı. Albüm Londra'da yapımcı Andy Reilly tarafından yayınladı. Albüm daha çok deneysel olsa da, kendi türünde gayet başarılıydı.Gitarist ve klavyeci Pedro Paixao tarafından yapılan düzensiz gitar riffleri ve ürkünç klavye geçişlerine sahip besteler metal müzik eleştirmenleri tarafından pek iyi karşılanmadı..''Darkness and Hope'' ve ''The Antidote'' (2001 - 2005)

Darkness and Hope albümü 2001 yılında Apocalyptica ve HIM gruplarının da yapımcılığını yapmış Hiili Hilesmaa tarafından yayınlandı. Albüm Alman listelerinde 79. sırada bulunuyordu. Albümün özel basımlarında ise Portekizli grup Madredeus'a ait Senhores Da Guerra (The War Lords), Ozzy Osbourne'a ait Mr. Crowley ve Joy Divison'a ait Love Will Tear Us Apart coverları yer alıyor. Albümdeki single ve klip parçası olarak ise Nocturna isimli parça seçildi.

Moonspell 2003 yılında The Antidote albümünü yayınladı. Albümdeki bas gitarlar Amorphis'den de tanıdığımız Niclas Etelävuori'e ait. Albüm Portekizli yazar Jose Luis Peixoto'nun albümle aynı ismi taşıyan The Antidote isimli kitabı ile birlikte yayınlandı.Albümdeki Everything Invaded adlı parça single ve klip parçası olarak yayınlandı. Grup 2004 yılında geniş kapsamlı bir dünya turuna çıktı. Grup aynı yıl Portekiz'in Lisbon şehrinde düzenlenen Rock in Rio festivalinde sahne aldı. Bu konser Portekiz'de gruba daha fazla ilgiyi beraberinde getirdi. Tur boyunca Aires Pereira bas gitarist olarak grupta bulundu.

2004 yılında grup Portekiz yapımı bir korku filmi için jazz standartlarında bir cover yayınladı. Soundtrack film ile aynı adı taşıyan ''I'll See You In My Dreams'' idi.

''Memorial'' ( 2006'dan bugünlere doğru)

Moonspell 2006 yılında Memorial isimli albümü yayınladı. Bu albüm ilk 3 albümün de yapımcısı olan Waldemar Sorychta tarafından yayınlandı. Albüm ilk hafta Portekiz albüm listelerinde zirvede kalmayı başardı. Aynı zamanda Almanya'da 100 albüm arasından 68. sırada yer alıyordu. 2 Kasım 2006'da Moonspell MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde En iyi Portekiz Grubu kategorisinde ödül sahibi oldu.2007 yılının 26 Haziran'ında ise The Great Silver Eye isimli bir best of albüm yayınladılar.

Grup Üyeleri

Fernando Riberio (Vocal)
Ricardo Amorim (Gitar)
Miguel Gaspar (Davul)
Pedro Paixao (Klavye,Gitar)
Aires Pereira (Bas Gitar)

Diskografi

Albümler

Wolfheart (1995)
Irreligious (1995)
Sin/Pecado (1998)
The Butterfly Effect (1999)
Darkness and Hope (2001)
The Antidote (2003)
Memorial (2006)

Demolar

Serpent Angel (Morbid God promo)
Anno Satanae (1993)

Single ve Ep'ler

Wolves From the Fog (1994)
Under the Moonspell (1994)
Opium (1996)
2econd Skin (1997)
Nocturna (2001)
Everything Invaded (2004)

Derlemeler

The Great Silver Eye (2007)

Vidyo Klipler

Opium (Irregilious)
2econd Skin (Sin/Pecado)
Magdalene (Sin/Pecado)
Butterfly FX (The Butterfly Effect)
Nocturna (Darkness and Hope)
Everything Invaded (The Antidote)
I'll See You In My Dreams (Film Müziği)
Finisterra (Memorial)
Luna (Memorial)

"
Tarih: 13.08.2007 Saat: 12:19 Gönderen: ImpLosioN
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Biyografi
· Haber gönderen ImpLosioN


En çok okunan haber: Biyografi:
Karanlığın Biyografisi: BURZUM

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: Moonspell (Puan: 1)
Gönderen: aargh (aargh@hotmail.com) Tarih: 14.08.2007 Saat: 08:12
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Summer Rocks festi protesto ediyorum derken haliyle Moonspell'i izleyemiycem, gecmis olsun. :D


MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags -
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.15 Saniye
Untitled Document