Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
 Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
 Demo & Mp3 Arşivi
 Video İzleme
 Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
[ 0 yorum - 391 okuma ]
· SECURIS yeni Albümünü yayınladı.
[ 0 yorum - 2905 okuma ]
· OPETH 22 Mart 2015′te İstanbul'da, 23 Mart'ta ise Ankara'da
[ 0 yorum - 11069 okuma ]
· Blind Guardian Istanbul konseri 14 Mayıs 2015
[ 0 yorum - 11388 okuma ]
· Blind Guardian 8 yıl aradan sonra yeniden Ankara’da
[ 0 yorum - 10648 okuma ]
· DYING FETUS 11 HAZİRAN 2015 İstanbul'da
[ 0 yorum - 12333 okuma ]
· Kurt Cobain belgeselinden ilk fragman geldi
[ 0 yorum - 10753 okuma ]
· Takıntı - Buhran klibi yayınlandı!
[ 0 yorum - 13124 okuma ]
· Wayne Static 48 yaşında hayatını kaybetti
[ 0 yorum - 13009 okuma ]
· Niklas Kvarforth video röportajı
[ 0 yorum - 12326 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Soulitary
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 35
Toplam Üye: 42,745
En Son Üye: Mantikdisi

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 123
Üye(ler): 0
Toplam: 123
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

2007 kayıtlılar burdamı..
Son mesaj atan; shwayk

Reenkarnasyon Metafiziği
Son mesaj atan; kill_the_king

Şu anda ne dinliyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

eskiler bi bakın la ?
Son mesaj atan; KopuK

Paralel Evrenler
Son mesaj atan; elvistuna

Evlilik
Son mesaj atan; elvistuna

Şu anda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

Metal dinleyici kitlesi
Son mesaj atan; emina

Bi güncel foto atın be..
Son mesaj atan; KopuK

Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
Son mesaj atan; KopuK


[ Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK ! ]
 
Köşe Yazıları
 
Biyografi: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE
BiyografiDepressed_angelica bildirdi: "

Aşk ve ölüm üzerinde yürüyen, melankoliyi yaratanlar üzerine bir yazı... My Dying Bride doom'u yapan ve yaşatan sayılı gruplardandır. Dinlerken sizi alır ve uzaklara götürür. Götürürken birşeyler kopartır içinizden... Yıllardır sağlam kalmayı başarabilmiş, hala ayakta duran doom'u yazan en iyi gruptur belkide ...

Biyografi için haberin devamına tıklayın!1990 yılında İngiltere'de My Dying Bride'ın temelleri atıldı. Aaron, Rick, Andy ve Calvin uzun bir süre çalıştıktan sonra ilk demoları olan "Towards The Sinister" ı çıkardılar.25 Kasım 1990 yılında çıkan demo'da 4 şarkı olmak üzere 25 dakikadan oluşuyordu. Revolver Stüdyolarında kaydedilen demo Tim Walker tarafından kaydedilmişti.

Klavye ve gitar görevini Andy'nin üstlendiği, Aaron'un vokallik yaptığı, Rick'in davula geçtiği, Calvin'in ise gitarda görev aldığı ve kadronun yavaş yavaş oturduğu demo'dan sonra The God Is Alone isimli single piyasaya sürüldü.

Çalışmaların ardından beğenilen grup, başarısından dolayı Peaceville Records'un dikkatini çekti ve yeni bir albüm için bu şirket ile anlaşma yapıldı.

Grup, ilk albümleri "As The Flower Withers" için Academy Stüdyolarına kapattılar kendilerini ve çalışmalarına hız verdiler. Sonunda ilk albümleri 1992 yılında Peaceville Records tarafından sürüldü. Grubun ilk albümü olmasına rağmen, albüm büyük bir ilgi gördü ve başarı elde etti. Ortalama 50 dakika süren albümde inişli çıkışlı notalar, duygu patlamaları grubun fan kitlesinin oluşmasına neden oldu.

Bütün grupların yapamayacağı birşey vardırki, My Dying Bride bunu ilk albümlerinde hissettirmişti; sözlerini notalar üzerinde yüzdürmek ve o harikulade sesle bunu yaşatmak... Kuşkusuz Aaron'un sesinin mükemmelliği diğer albümlerde daha da belirginleşecekti..

Albümde; Silent dance, Sear me, The forever people, The bitterness and the bereavemen, Vast choirs, The return of the beautiful, Erotic literature olmak üzere 7 şarkı bulunuyordu.

Grup yeni albümleriyle birlikte Avrupa turnesine çıktı ve turnelerin ardından diğer Ep'leri olan "The Thrash Of Naked Limbs" i 1993 yılında kaydettiler. Kayıtlar sonrasında gruba o efsanevi kemancı olan Martin katıldı.

Ep'nin ardından grup tekrar Avrupa turnesine çıktı. Turneler oldukça başarılıydı fakat havanın soğuk olması hastalıklara neden oldu, bu da konserlerin gecikmesine ve turnelerin uzaması için iyi bir sebepti.

Turnelerden dönen grup tekrar kendini stüdyolara kapattı ve "Turn Loose The Swans" albümü bu zamanda piyasaya sürüldü. Albümk kapak tarasımı grubun vokali Aaron Stainthorpeun tarafından hazırlandı. 1993 yılının Haziran ayında İngiltere'de, Peaceville Records imzası taşıyan albüm diğer albümler gibi My Dying Bride'ın tarzını açık bir şekilde ortaya koyduğunu gösteriyordu. Melodiler ve sözler bütünlüğü sağlarken, doom çevresi tarafından ilgi gören My Dying Bride yeni albüm için tekrar çalışmalara başladı. Stüdyo çalışmalarına başlamadan önce grup konserler verdi, yol durumu yüzünden birkaç küçük kaza yaşayan grup üyeleri diğer albüm için tekrar Stüdyo'ya girdi...

Bir sene boyunca kendini çalışmalara veren grup o güzel albümlerden biri "The Angel And The Dark River" ı yayınladı. 1995 yılının Şubat ayında çıkan albüm gene Peaceville imzasını taşıyordu ve Academy Stüdyolarında kaydedilmişti.

Albüm şaşırtacak kadar başarılı 6 şarkıdan oluşuyordu ve şu ana kadar yapılmış en güzel My Dying Bride albümlerinden biriydi. Keman ve Aaron'un sesi birleşince harika bir albüm ortaya çıkmıştı. Doom çevresi tarafından çok beğenilen albüm iyi bir ilgi gördü, melankoli sonuna kadar yaşanıyordu ve taşıdığı sözler ritimler keman ve o kendine has güzelliğiyle Aaron'un içinden çıkılmaz sesi müziğin insanı ne derece etkileyebileceğini anlatıyordu. Hüzün o kadar sarmıştıki sözlerin arasından kaçan gözyaşları kemanı islattığında nefes almak daha da zorlaşıyordu...
Albümde; The Cry of Mankind, From Darkest Skies, Black Voyage, A Sea To Suffer in, Two Winters Only, Your Shameful Heaven ve The Sexuality of Bereavement adında 6 şarkı bulunuyordu.Bu başarılı yapının ardından bir Avrupa Turnesine çıkıldı. Albümün başarısı konserlere yansıyor, canlı performansları fanları büyülüyordu. 1995 yılının sonunda "Trinity" çıktı karşımıza.. Albüm İngilterede kaydedilmişti ve dokuz şarkı bulunuyordu; Symphonaire Infernus Et Spera Empyrium, God Is Alone, De Sade Soliloquay, The Thrash Of Naked Limbs, Le Cerf Malade, Gather Me Up Forever, I Am The Bloody Earth, The Sexuality Of Bereavement, Crown Of Sympathy (Remix).. Kuşkusuz mükemmel bir albüm olduğu söylenemezdi, fakat inişli çıkışlı melodiler, gitarlardaki agresif tonlar ve o keman sesi albümün iyi bir satış elde etmesini sağladı. Aaron'un clean vokal yaparak söylediği bir şarkı vardıki 2000 yılında en iyi My Dying Bride şarkısı olarak seçildi "The Crown Of Sympathy" .. Slov ve yavaş bir şarkı olması şarkıya biraz daha çekicilik kazandırıyordu.

1996 yılında grup bir sessizliğe büründü ve biraz daha çalışarak biraz daha para ödeyerek "Like Gods Of The Sun" ı yayınladı bizlere.. Peaceville Records imzasını yaşıyan albümün editörlüğü Andy Green tarafından yapılmıştı. Albümde 9 şarkı vardı; Like Gods Of The Sun, The Dark Caress, Grace Unhearing, A Kiss To Remember, All Swept Away, For You, It Will Come, Here In The Throat ve For My Fallen Angel ...For My Fallen Angel kemanın ağladığı bir şarkıdır. Derinden hissedilir doom'un etkisi.. Bir çok yerde Aaron'un ölen sevgilisine karşı yazdığı ağıt olarak geçer.

My Dying Bride yazdıkça beğeniliyor, dinledikçe ağlatıyordu. Başarısında ilerledikçe daha büyük çalışmalar bekleniyor sonuç alındıkça bir diğer albüme bakılıyordu.. Hep bir şeyler bekleniyordu My Dying Bride'dan.. Bu beklentilerin yüksek safhalarda olduğu dönemlerde konserler düzenlendi, turlara çıkıldı. Turlara yolunda başarılı olan bir diğer grup "Cathedral" ile birlikte devam edildi. Herşey bu kadar güzel gitmeyecekti kuşkusuz. Davulcu Rick turneler sırasında sakatlandı ve uzun bir süre çalamadı bunun sonucunda gruptan ayrıldı ve My Dying Bride yeni bir davulcu aramaya başladı. Rick'in yerine Dominion grubundan Bill Law geldi ve Rick'in yerine çalan Martin gruptan ayrıldı. Grup yeni düzene alışmakta pek fazla zorlanmadı ve çalışmalara ara vermemek istercesine yeni bir albüm ile karşımıza çıktı; "34.788% ..." Albüm çıkışından sonra gruba geçici olarak katılan davulcu Bill Law yerini Anathema'dan tanıdığımız Shaun Steels aldı. 34.788% albümü müzikal açıdan birçok eleştiri görsede olumlu tarafları olmuştur elbette. 1998 yılında çıkan albümün imzasını yine Peaceville yaşıyor. Martin'in eksikliği albümde hissediliyordu ve fanlar tarafından diğer My Dying Bride albümlerine göre az ilgi gördü.

Albümün ardından verilen konserler sonrasında Johnny Maudlin klavyeye geçti ve 1999 yılının Kasım ayında "The Light At The End of the World" yayınlandı. Her albümde olduğu gibi bu albümde de Peaceville imzası vardı. 9 şarkıdan oluşan albüm; She Is The Dark, Edenbeast, The Night He Died, The Light At The End Of The World, The Fever Sea, Into The Lake Of Ghosts, The Isis Script, Christliar ve Searme III'den oluşuyordu.

Kuşkusuz bir sevgiliye yazılabilecek aşkı anlatabilecek en güzel doom şarkılarından birisiydi Searme ve My Dying Bride bu şarkıyı ne zaman, nerede kullanacağını çok iyi biliyordu. Albümün geneline bakıldığında her albümde yakaladığı başarıyı devam ettiren grubun, bu albümde de başarılı olduğu söylenebilir ki bir çok My Dying Bride fan'ları tarafından çok beğenilir. bu albümde gruba Hamish Glenncross gitar'da katılmıştı oysaki etkisini hissetmek oldukça zordu..

2000 yılında grup 10. yılını tamamlamıştı bunun ürünü olarak 2001 yılında "The Dreadful Hours" çıktı karşımıza.. Andrew Craighan editörlüğünü yapmıştır. Grup üyelerinin röportajlarındaki yorumlarına göre en çok sevdikleri albümleridir "The Dreadful Hours".. ve aynı melankoliyi hissettirir. Kuşkusuz diğer albümlerinden pek bir farkı yoktu ama dinledikçe şarkı başlıkları, sözlerdeki duygunluk bu albümü biraz daha estetik gösteriyordu. The Dreadful Hours, The Raven and the Rose, Le Figlie della Tempesta, Black Heart Romance, A Cruel Taste of Winter, My Hope the Destroyer, The Deepest of all Hearts, The Return To The Beatiful albümde yer alan parçalardır.

2001 yılında verdiği konserlerden sonra grup, "Voice Of The Wretched" adıyla Hollanda'da verdikleri konseri DVD formatında yayınladı. Aynı yıl bir diğer DVD "For Darkest Eyes" ı piyasaya sürdüler.

2004 yılına geldiğimizde My Dying Bride'ı "Songs Of Darkness, Words Of Light" isimli çalışmalarıyla gördük. Albümde The Wreckage Of My Flesh, The Scarlet Garden, Catherine Blake, My Wine In Silence, The Prize Of Beauty, The Blue Lotus, And My Fury Stands Ready ve A Dommed Lover adında 8 şarkı var.Daha iyi bir albüm olabilirmiş çünkü geçmişteki albümlere bakıldığında beyninizi sarsacak kadar başarılı olan çalışmalar var. Albümde dikkatleri üzerine çeken şarkılardan birisidir ki "My Wine In Silence" fanları tarafından yapılan anketlerde en iyi My Dying Bride şarkısı sıralamasında "For My Fallen Angel" dan sonra gelir..

Diğer albümleriyle kıyaslanırsa çok iyi bir yapıt olduğu söylenemez. Bir çok grupta da olduğu gibi My Dying Bride zamanla değişmiş tarzını oturtmuş ve bu tarz üzerinde yeni yapıtlar üretmeye devam etmiştir. Son olarak 2005 yılının Ağustos ayında "Sinamorata" adlı DVD sini piyasaya sunmuştur. Fanları tarafından çekilmiş oldukça iyi sahneler var içinde. Arşivde bulunması gereken yapıtlardandır..

Ayakta kalmayı başarabilen sayılı Doom gruplarından biridir.. Sözleriyle, melodileriyle kalitesini ortaya koyar.. Yeni albümleriyle yeni bir sayfa bekliyoruz My Dying Bride'dan...

Zor Dergisinin 6. sayınsında yaptığı dev MDB röportajından bir kesit..
Zor: Anathema hakkında ne düşünüyorsun? Geçmişte iki grubun bibirinden nefret ettiğini söylemiştin. Şu an durum nasıl? Sizi kendilerinden bir rifi çalarak "Sear Me" de kullanmakla suçlamışlardı. Andy de bir keresinde, bir Anathema elemanıyla bir barda buluştuğunu ve o zaman beste aşamasındaki bir parçayı mırıldandığını, sonra Serenades'i (ilk Anathema albümü) dinlediğinde o mırıldandığı rifin aynısının kullanıldığını duyduğunu söylemişti. Andy'ye göre o rifin "Turn Loose The Swans" albümünde kullanılması planlanıyormuş. Bundan haberin var mı? Varsa "Serenades" deki hangi riff MDB'den arak?

Aaron: Anathema'dan nefret etmiyoruz. Hiç etmedik. Ancak fazla görüşmüyoruz. Çünkü onlar kendilerine göre doğru olanı biz de kendimize göre doğru olanı yapıyoruz. Bazen birlikte çalışmamız gerektiğinde, ortam biraz ısınabiliyor. Ancak insanların abarttığı kadar değil. Andrew/Serenades hikayesinde ne olup bittiğinden tam emin değilim. Sanırım fanlar kimin şarkısının kiminkine benzediğine karar verebilir.

Albümler:
1990, Towards The Sinister (demo)
1991, God Is Alone (7")
1991, Symphonaire Infernus et Spera Empyrium (EP)
1992, As the Flower Withers
1992, The Thrash Of Naked Limbs
1993, Turn Loose the Swans
1994, I Am The Bloody Earth (EP)
1994, The Sexuality of Bereavement (7")
1995, Trinity
1995, The Angel And The Dark River
1996, Like Gods Of The Sun
1998, The Angel and the Dark River / Live at the Dynamo
1998, 34.788%...Complete
1999, The Light At The End Of The World
2000, Meisterwerk 1 (Compilation)
2001, Meisterwerk 2 (Compilation)
2001, The Dreadful Hours
2002, The Voice Of The Wretched (live)
2004, Songs Of Darkness, Words Of Light
2005, Sinamorata (DVD-live)

Grupta'ki Eski Üyeler;

Martin Powell 1992-1998 (keman,klavye)
Rick Miah 1990-1997 (Davul)
Bill Law 1998-1998 (Davul)
Calvin Robertshaw 1990-1999 (Gitar)
Yasmin Ahmid 1998-2002 (Klavye)

Şimdiki Üyeler;
Aaron Stainthorpe 1990- (Vokal)
Ade Jackson 1990- (Bass)
Andrew Craighan 1990- (Gitar)
Hamish Glencross 1999- (Gitar)
Shaun Steels 1998- (Davul)
Sarah Stanton 2002- (Klavye)

Where are you now my love?
My sweet one.
Where have you gone my love?
I'm so alone.

I only think of you.
And it drives me down.
I only dream of you.

I'll come to you. Take my hand.
Hold me again. Please take my hand

Please hold me now my love.
Where are you now, oh my sweet love..... "
Tarih: 06.01.2006 Saat: 19:46 Gönderen: gothic
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Biyografi
· Haber gönderen gothic


En çok okunan haber: Biyografi:
Karanlığın Biyografisi: BURZUM

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.33
Toplam Oy: 21


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: gothic Tarih: 06.01.2006 Saat: 19:58
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
biyografi icin Depressed_angelica'a cok tesekkurler, mdb biyografisi yazmak benimde aklima vardi ama bir turlu zaman bulamiyordum :) benden once davranmi$ ve yazmi$ ellerine saglik. you're still mine, my lover i watch over you goodbye my lover no sorrow. Please, no tears..Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: DoomeR Tarih: 06.01.2006 Saat: 20:24
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
güzel bendede vardı aynı bu şekilde yazı bi sürü grubunda var.. bilseydim daha önce ben yollardım...Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: DoomeR Tarih: 06.01.2006 Saat: 20:25
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
hım bu arada MY DYING BRIDE my hope the destroyer ve my wine in silence deki gibi sadece sevgili acısından bahsetmiyo.. çok çok çok olgun bi grup.Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: secenda Tarih: 07.01.2006 Saat: 14:50
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
bence süper bi biyografi oldu dep cim:)Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: Depressed_angelica Tarih: 06.01.2006 Saat: 23:48
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
aynı bu sekilde bir yazının elinizde olaması imkansız çünki cümleler tamamen bana ayit oturup ben yazdım ve emek harcadım..ve başka hiçbi yerde yok yayınlanmadı.. güzel , geniş bir biyografi oldu ... teşekkürlerRe: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: cyberghost Tarih: 07.01.2006 Saat: 16:59
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
OKUMAYA DEĞER BULMUYORUM.Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: gothic Tarih: 07.01.2006 Saat: 17:26
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
okumaya deger bulmuyosan, yorum yapma, saygisizlik hic yapma!!Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: RaZieL-RenZouKen Tarih: 07.01.2006 Saat: 18:48
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
:) bitirmişşin kız...tEbrik ederM..güseL olmuS gerCekTen..bak KısKanDIm seni..NeySe deVaMını DiLeRim..<br /> <br /> Feed me! Hold me! Save me! Save<br /> yourself! Where now? Which way? Dear god,<br /> show me. Take your own. Struggle free! Arise! <br /> <br /> <br /> ARkaNdaYım DeP.. DooM...<br />Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: GlooM Tarih: 09.01.2006 Saat: 14:02
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
eline saglik depcim cok guzel bi yazi olmu$ tebrikler.Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: cyberghost Tarih: 09.01.2006 Saat: 19:31
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
bu da bi yorum zaten.. saygısızlığın da zerresini içermiyor... Ama nedense yapılan her yorum iyi olmak zorundaymış gibi yaklaşılıyor.. yazık.Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: Depressed_angelica Tarih: 10.01.2006 Saat: 14:13
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
kimse size yorum yapmayın demiyor.. yada olumlu yorumlar yapmalisiniz diye birsey de denmiyor "okumaya deger bulmuyorum" bulmuyorsan yorum yapma saygısızlık yapma.. sonucta emek verilip yazilmis bisey.. degerinide oradaki puanlamayla ölçebilirsin Ne has ! 5 'İN ALTINA DÜŞMEDİ !Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: strange_kind_of_woman Tarih: 10.01.2006 Saat: 14:49
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Gayet güzel olmuş, tebrik ederim .Beğenmeyenlere de bi şey diyemem ama merak ediyorum okumadan yorum yapmak ve onun da geçerli bi yorum olduğunu savunmak nasıl bi zihniyettir?Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: be_off Tarih: 10.01.2006 Saat: 22:12
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
bence de güzel bir çalışma hakkını vermek lazım .siz aldırmayın bazen sözle davranış bitrbirine uymuyor benim de şiir için zamanında aşk şiirleri sevmem o yüzden kötü demişlerid aynı bunun gibi çok komik bence :):)Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: naiad Tarih: 11.01.2006 Saat: 13:25
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
kesinlikle okumaya değer bir yazı.tebrikler.Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: nobodies Tarih: 11.01.2006 Saat: 16:33
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
grubun müzik tarihi daha gecmise dayanıyor diye biliyorum ben.her nekadar doom dinleyicisi olmasamda...ve grubun isminin bir zamanlar my dying child oldugunu duymustum..dogru oldugundanda hic süphem yok...bu grubu cok iyi benimsemiş birinden aldım bu bilgiyi :) .. .daha akıcı biyografi okusaydık keske..okudugumdan pek bisey anlamadım.yinede ellerine saglık.Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: Secho Tarih: 13.01.2006 Saat: 16:38
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
eline saglik guzel bi yazi olmus :)<br /> fakat ben yaziyi baska bi yerde daha gordum eger oraya yazini sen vermediysen (ki vermedim demissin) birisi burdan baya bi kopyalama yapiyo cunku baska haberlerin de aynisi var :(Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: Depressed_angelica Tarih: 17.01.2006 Saat: 20:03
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
hiçbiyerde yayınlanmadı çünki biyografiyi yolladigimda eklemeler yapildi sonra yayınlandı.. yani saçma oluyo biraz başka bi yerde tıpatıp aynısının yayınlanması... ha başkaları alıp yayınlama gibi bi terbiyesizlikte bulunmussa artık o benden çıkar..Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: cyberghost Tarih: 18.01.2006 Saat: 03:09
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Biyografiyi yazan kişiyi tanıyor.. ve bu grupla ilgi ve alakasından ne kadar olduğunu fazlasıyla biliyorsan yorum da yaparsın gayet tabii...<br /> Zaten sağolsun kopyala-yapıştır haberleri de hemen ulaştı.<br /> Daha ben yorum yapmayayım, gerek de kalmadı... anlayan da anlamıştır...Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: strange_kind_of_woman Tarih: 18.01.2006 Saat: 20:54
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
zaten bu yorumun önyargı ile yapıldıgı belliydi.tabii hala yorum demeye dilim varmıyo ama...Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: iRoNcLaD (ironclad@metaltr.net) Tarih: 18.01.2006 Saat: 23:51
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
yazı amacına ulaşmış ki kötü eleştiriler söz konusu...meyve veren ağaç taşlanırmış...Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: cyberghost Tarih: 20.01.2006 Saat: 13:25
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Ügünüm ama.... önyargılı olduğumu düşünmen tamamen önyargı...Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: strange_kind_of_woman Tarih: 20.01.2006 Saat: 13:47
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Okumadığın halde yorum yapıyosun.Nedenini de kendin söyledin, o kişinin mdb konusunda ne kadar bilgili olduğunu bildiğini sanıyomuşsun. Bu önyargıdır ve bunu daha fazla tartışmak da çok saçma ve gereksiz. BU arada bunu aklından ezbere yazdığını sanıyosan da çok komik. Sen bu biyografiden önceki bilgilerini eleştiriyosun ama sonuçta bunu yazarken araştırma yapmış. Otobiyografi yazarmış gibi yazmasını beklemek saçma. Bunu yazmak ona da bi şeyler öğretmiştir eminim.Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: darnhag Tarih: 23.01.2006 Saat: 00:07
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
emek vermissin eline saglik..<br /> sadece grubun album calismalariyla ilgili seyler yazmissin diger konularla zenginlestirsen daha iyi olabilirdiRe: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: Depressed_angelica Tarih: 30.01.2006 Saat: 13:52
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
nedense yorumlar biyografiye degilde bana yapilmis..copy/paste olayında hala bi kanıt göremedim.. zaten "alıntı" olan yazılar alıntıdır şeklinde belirtilir.. alıntı olsada yayınlanmaz burda zaten..bu konuda hassalar biyografiyi sitede yayınlayan falan da ben degilim.. lütfen ya rica ediyorum biraz saygılı olun begenrisen begenirsin begenmezsen begenmezsin ama bunu hakaret boyutuna getirecek ne var bu biyografide? hayır nedendir bu kin.? teşekkür ederim sonraki biyografilerde görüşürüz..Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: diabolicle Tarih: 05.02.2006 Saat: 01:43
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
en iy müzik yapan adamlar bunlar bence.. ama ben doomed lover ın sözleri yerine prize of beauty yada a kiss to remember ın sözlerini tercih ederim. eline sağlık..Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: sodwol Tarih: 10.02.2006 Saat: 13:44
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
<br /> bir albümü diğerini tutmayan her albümü ayrı yaratıcılığın dahiyane ürünleri<br /> yeryüzündeki hiçbir doom metal grubuyla karşılaştırılamaz , kıyaslanamaz. my dying bride sizde olmayan duyguları size yükler <br /> sizde olan duygularında seviyesini yükseltir derinleştirir . <br /> <br /> bu yorum onu açıklamaya tabi ki yetmez yeterli kavramları içermez çünkü mdb yi anlatmaya hiçbir edebiyattaki kavramlar yetmezRe: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: SearMe Tarih: 05.03.2006 Saat: 18:20
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ŞÖYLE DEMİŞSİN BAŞLIKTA>>>>Aşk ve ölüm üzerinde yürüyen, melankoliyi yaratanlar üzerine bir yazı... My Dying Bride doom'u yapan ve yaşatan sayılı gruplardandır. Dinlerken sizi alır ve uzaklara götürür. Götürürken birşeyler kopartır içinizden... Yıllardır sağlam kalmayı başarabilmiş, hala ayakta duran doom'u yazan en iyi gruptur belkide ...<br /> <br /> ŞİMDİDE BEN BİŞİ SORUCAM SANA>>>aşk ve ölüm üzerine yürüyor demişsin ??we MY DYING BRIDE doom u yapan kişimi?ha? doomu yazan en iyi guruptur diyorsun NEKADAR EMİNSİN?bildiğin <br /> ne war bu açıklamana dair?<br /> ŞU BA$LIK KALDIRILIRSA SEWİNİRİM.inanın çok sewinirim.!!! bunları neden soruyorum biliyormusun nedne böle üzerine gidiyorum biliyormusun?SENİN AİLEN İÇİN YORUM NASIL YAPAMAZSAM kim yapmamam gerektiğini biliyorsam bırak sende o aile fertlerinden biri yazsın yada ona yakın hissedenle ryazsın bilmem anlatabiliyormuyum.benzetmem ne anlama geliyor senin için buda beni biraz düşündürüyor ama..<br /> neyse kusura bakmasın kimse..Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: oheplacivertgiyerdi (oheplacivertgiyerdi@yahoo.com) Tarih: 05.03.2006 Saat: 18:49
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
oooo burda ufak çaplıı akrgaşa yaşanmış bakıorum :)Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: SearMe Tarih: 04.03.2006 Saat: 22:04
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
eleştirim war hemde çok haklı olarak.sanırım gercekleştirirsem aklımdan geceni bu yazı daha bi çok yere göğe sığdırılmayacak.daha kötüsü>> meyva weren ağaç taşlanırmış vs gibi yakıştırmalar yinelenecek.yazmış olması çok iyi.! albümlerden başka hiç birşey yazılmamış?şuan liseye giden kaç kişi bilmiyorki dinlediği gurubun albümlerini?keşke bu gurup onlar arasına girmeseydi daha detaylı yazmak için keşke birilerine başwursaydın çok eksiği war bu biyografinin çok.üzüldüm çünki yetersiz.Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: SearMe Tarih: 04.03.2006 Saat: 22:11
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
yaa kırılabilirsin belki ama yinede özür dileyim aslında gereksiz bi özür ama takma.<br /> birşeyLER yaratmak için acele etme.Bbi yutuntozunu bakıyım...anlatabiliyormuyum. öle albümlerini yazmışın felan..sokakta gezen birine görew olarak wersen yapar bunu ggogle gir mdb yaz bilgileri oku toparla uyarla yaz gibi.. bukadar basit değil ya yapmayın gözünüzü seweyim yapmayınolurmu? bu herhangi gurup için geerli. operator arkadaşlardan bazılarıda meywa weren ağaç taşlanır diyopr peh yani sana peeh?<br /> sen bi oper olarak bunu diyorsan ki demek en doğal hakkın ama senin bi çok şeyi geniş düşünmen lazım bilmen lazım. bırakın silin bu bu yazıyı.KİMSE KİMSEYE DARILIP GÜCENMESİN. dediğim gibi bu sepulturada olabilir nebiliyim venom da olabilir atıyorum cannibalda... bırakın ya. buişi erbabı yapsın.eywallah.küfür etmek serbest arkamdan. inanmıyorsan kendine??Re: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: empoeq (empoeq@gmail.com) Tarih: 30.04.2006 Saat: 06:24
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Depressed_angelica bravo canım ellerine saglik yaa süper yazmısıın baya emek harcamissin unutma ben hep yanındayım senin hemde sonuna kadar tamam mı dierlerine kulak asma onlar senin degerini bilmio bence. görüşmek üzere dikkat et kendine bi de biraz az bunalıma gir olur mu :D hadi gorusurukKanımdan Kan ceken tek grup (Puan: 1)
Gönderen: rockstoreizmir (bonfire67@hotmail.com) Tarih: 22.12.2006 Saat: 08:55
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
amacıda bu Sanırım :dRe: Ölü Gelinim: MY DYING BRIDE (Puan: 1)
Gönderen: Freddy_myers Tarih: 09.08.2009 Saat: 16:10
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
süper biografi teşekkürler.

Ayrıca benim için çok ayrı bir gruptur.


MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags -
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.15 Saniye
Untitled Document