Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
 Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
 Demo & Mp3 Arşivi
 Video İzleme
 Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
[ 0 yorum - 391 okuma ]
· SECURIS yeni Albümünü yayınladı.
[ 0 yorum - 2905 okuma ]
· OPETH 22 Mart 2015′te İstanbul'da, 23 Mart'ta ise Ankara'da
[ 0 yorum - 11069 okuma ]
· Blind Guardian Istanbul konseri 14 Mayıs 2015
[ 0 yorum - 11388 okuma ]
· Blind Guardian 8 yıl aradan sonra yeniden Ankara’da
[ 0 yorum - 10647 okuma ]
· DYING FETUS 11 HAZİRAN 2015 İstanbul'da
[ 0 yorum - 12333 okuma ]
· Kurt Cobain belgeselinden ilk fragman geldi
[ 0 yorum - 10753 okuma ]
· Takıntı - Buhran klibi yayınlandı!
[ 0 yorum - 13124 okuma ]
· Wayne Static 48 yaşında hayatını kaybetti
[ 0 yorum - 13009 okuma ]
· Niklas Kvarforth video röportajı
[ 0 yorum - 12324 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Mytes Gradel
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 35
Toplam Üye: 42,745
En Son Üye: Mantikdisi

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 162
Üye(ler): 0
Toplam: 162
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

2007 kayıtlılar burdamı..
Son mesaj atan; shwayk

Reenkarnasyon Metafiziği
Son mesaj atan; kill_the_king

Şu anda ne dinliyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

eskiler bi bakın la ?
Son mesaj atan; KopuK

Paralel Evrenler
Son mesaj atan; elvistuna

Evlilik
Son mesaj atan; elvistuna

Şu anda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

Metal dinleyici kitlesi
Son mesaj atan; emina

Bi güncel foto atın be..
Son mesaj atan; KopuK

Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
Son mesaj atan; KopuK


[ Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK ! ]
 
Köşe Yazıları
 
Biyografi: Empyrium
BiyografiVortex___ bildirdi: "

Melankoli... Acıklı şarabın hala arzum...

Bu sözler ilk duyulduğundan bu zaman bir çok şey değişti. Bir çok doom metal we gothic metal tarzında grup geldi ve geçti fakat insanların hafızalarında kalan sadece bir kaç isimden başka bir şey değildi. Hüzün, keder, melankoli, karanlık kelimelerini şarkı sözlerinde barındıran bir çok müzik grubu bu piyasa girdi, yükseldi ve daha sonra nedenleri hala tartışlan sebeplerden yok olup gittiler ya da kimlik değiştirdiler. Empyrium, bu grupların arasında kendinden en çok söz ettiren ve çoğu doom metal dinleyicisi tarafından büyük bir aşkla, diğer dinleyiciler tarafından da saygıyla anılan ender gruplardandır.

Grubun temellerini Ulf Theodor Schwadorf isimli yalnız we kendi içine kapanık bir alman genci tarafından 1994 yılında Almanya'da atıldı. Dinlediği ve hayran olduğu grupların aksine Ulf, daha kendine özgü ve daha kendisiyle bağdaşan, içinden saf hüzünü barındıran ilk Empyriuym melodilerini çalmaya başlamıştı. Daha önceden tanıdığı ve kendine yakın arkadaş olarak gördüğü Andreas Bach isimli diğer bir alman genci Ulf'u yalnız bırakmadı ve Empyrium'un temellerini birer birer çıkmaya başladılar. Grupta sanatçı eksikliğinden kaynaklanan aksilikler nedeniyle ilk demolarının çıkması hayli zaman aldı. En sonunda tam kadro ufak bir prova studyosuna kapanan elemanlar, zamanla anlaşmazlıklar nedeniyle sürekli bir ayrılır bir birleşlir hale gelmişlerdi ki; Ulf buna bir son vermek istedi ve verdide. Daha sonra yapılan röportajlarında bunu daha detaylı olarak açıklayan Ulf'un "kalabalığın iyi bir şey olmadığının" üzerinde sıklıkla durması konunun anlaşılmasına yeterli oldu.

Grupta sadece Ulf ve Andreas kalmışlardı. Andreas keyboardları Ulf ise geriye kalan tüm enstrümanları çaldı. En nihayetinde 1995 yılında Almanya'da fazla isimli yapmamış 2. sınıf bir studyoda ilk kayıtlarını yaptılar. Uzun ve almanca isimli ilk demoları olan "Die wie ein Blitz von Himmel fiel" ile dikkatleri üzerine çeken grup, ilk olarak prophecy productions tarafından keşfedildi fakat bu demo Almanya çapında hiçte es geçilmeyecek bir yankı uyandırınca diğer müzik şirketleride boş durmadılar. Empyrium'un üzerinde Prophecy Productions'ın ısrarlı ve samimi bir tavırla durması grubun ilgisini çekti ve ilk sözleşmelerini Prophecy Productions ile yaptılar. Prophecy Productions çok yeni bir şirketti ve ilk olarak ciddi manada Empyrium grubuyla çalışmasını yaptı. Beklenen oldu ve çok geçmeden, 1996 da grup, ilk albümleri olan "A Wintersunset" i çıkardılar.

Albüm hem konsept olarak hem de sound ile bir çok gruptan çok ama çok farklı ve çekici idi. Bu da grubun lehine oldu ve bütün ülkede Empyrium'un ismi duyuldu. Albümde Ulf ve Andreas dışında misafir sanatçı olarak Nadine görev aldı. Nadine grupta yan flutleri çaldı ve bu durum grubu pozitif yönde baya bir etkiledi. Albüm sonrası yapılan röportajlarda grup üyelerinden we dinleyicilerden tam not alan Nadine için Ulf " Bundan sonra Nadine'i hem yan flutleriyle hem de çellosuyla çok duyacaksınız" müjdesini verdi. Grup Almanya'da ilk konserini vermek için hazırlıklara başladı fakat konser vermek için daha fazla grup elemanı- ihtiyaç olduğundan ilk konserlerini vermeleri baya uzun zaman aldı ve sonunda konser günü geldi çattı. 1996 daki ilk konserlerinde dikkat çekicek derecede insanın hayatını kaybetmesi, gruba konser yasağının gelme- sine neden oldu ve grup uzun bir süre konserde veremedi. Grup bu duruma çok üzülmüş olsada bunu kendilerine avantaj olarak kullandılar ve hemen ikinci albüm çalışmalarına başladılar. Çok geçmeden hemen bir sene sonra ikinci albümleri "Songs of Moors & Misty Fields" i çıkardılar. Bu albüm Empyrium'un Bütün dünya çapında isminin durulmasına ve çok üst sıralarda yer almasına çok fayda sağladı.

Grup artık bütün underground doom dinleyicisi tarafından biliniyor, albümleri satılıyor, konser vermeleri için çok fazla ülkeden davet alıyordu fakat grupta ki eleman eksikliği ve yasaklar nedeniyle grup bir türlü konser verme imkanı bulamadı. Albümde bulunan 6 tane parça birbirinden güzel ve ayrıydı. İlk albümlerine oranla daha zengin bir müzik alt yapısına sahip, daha profesyonel ve daha da hüzünlüydü. Empyrium'un adının en fazla duyulmasına neden olan en populer parçaları "Ode To Melancholy" isimli parça oldu. Konsept kasvetli, yırtıcı, dibe vuran ve insanı hiç olmadığı şekilde hüzne boğan bu albüm çok fazla sayıda sattı ve böylece Prophecy Productions'ın da büyük ölçüde tanınması isim yapması ve kara geçmesini sağladı. Grup üçüncü albümlerini de yine aynı şirketten 2 sene sonra çıkardılar.

1999 senesinde piyasaya sürülen albüm diğer albümlerine hiç benzemiyor aksine çok soft ve çok sade bir albümdü. "Where at night the wood grouse plays" isimli albümlerini diğer albümlerden ayıran 4 tane büyük fark vardı; 1. si elektro gitar hiç kullanılmamıştı. albümün gitarları sadece klasik gitardan oluşuyordu. 2. si ; davul hiç kullanılmamıştı, 3. sü ise kesinlikle burutal vocal yoktu. 4. sü ise, ikinci bir erkek vocal kullanılmıştı. Almanya'nın tanınan operetlerinden olan Thomas Helm bu albümde konuk sanatçı olarak görev almış ve Ulf ile beraber vocallere eşlik etmiştir. Tamamen saf sade ama bir o kadarda hüzün dolu bir albüm olmasına karşın bu 4 büyük farkın yarattığı nedenle olsa gerek bir kısım hayran tarafından albüm hayal kırıklığı olarak nitelendirildi. Ulf'un bu albüm için söylediği tek şey ise , "çocukluğumdan beri hayalim olan kuzey avrupa destanlarından esinlenerek onları sade bir biçimde anlatmaya ve aktarmaya çalıştım" demesiydi. "hayranlarımız bizi ve albümün içeriğini zamanla anlayacak ve bize hak verecekleridir." ibaresiyle albüm piyasada elden ele dolaşmaya başladı ve Ulf'un dediği gibi olduda. Albüm sattı... sattı... sattı...

İşte tam bu zamanlarda Ulf Theodor Schwadorf (kendisinin boş durduğunu düşünse gerek) başka projelerede el atmaya başladı. Empyrium'dan farklı 3 proje ilede uğraşan Ulf ; 1999 yılında kendi solo black metal çalışması olan "Sun Of The Sleepless" ı piyasaya sürdü. İlk Ep olan "Poems to the Wretches Hearts" Empyrium dinleyicileri tarafından da çok beğenildi. Norveç Melodik Black Metal'ini birebir yansıtan bu karanlık albümle, kendini bir kat daha çok kanıtlayan Ulf , Empyrium grubuyla sorun yaşayan keyboardcuları Andreas Bach'ın da gruptan ayrılmasıyla çalışmalara bir süre ara verdi. Bu sırada Sun of The Sleepless ile meşgul olan Ulf' a bir çok black metal ve doom metal grubundan teklifler ve ortak projelerde yer alma düşünceleri sunuluyordu. 1999-2001 döneminde gerçekten müzikle çok ama çok fazla meşgul oldu. Sun Of the Sleepless dışında, Autumn Blaze isimli grupta; davul, bass, synths& electronics , Dark Fortress' ta da vocal ve gitar çalma görevini üstlenmişti.

En Nihayetinde Ulf, Empyrium ile tekrar meşgul olmaya başladı. Grup yine 3 kişilik kadroya düşmüş fakat 2 tane solist barındırıyordu. Bu durum grup fanları tarafından keyboardtan mahrum olan bir Empyrium'un nasıl bir sounda sahip olacağı merakını uyandırmıştı. Studyoya kapanan grup 2002 yılında " Drei Auszüge aus Weiland" isimli, sound ve tarz olarak tüm albümlerinden farklı bir konumda olan EP'lerini piyasaya sundu Albüm sound olarak tamamen klasik batı avrupa müziği tabanına sahip ve içinde ağırlıklı olarak bu soundu barındıran bir EP çıkarmıştı. Uzun bir aradan sonra çıkan bu EP fanlar tarafından tamamen hüsran olarak kabul edildi. Elektro gitarlar, yine yoktu. ton çok soft ve çok ağırdı. Bunda Thomas Helm gibi klasik batı avrupa eğitimi almış olan bir kişinin ağırlığını gruba çok yansıttığını düşünen çok fazla insan vardı. Yine 2002 yılında "Weiland" ismini taşıyan albümlerini piyasaya süren grup çok fazla eleştiriye maruz kaldı. halbuki bu albüm için diğer bütün albümlerden çok daha fazla çaba ve emek sarfedilmiş, üzerine çok fazla düşülmüş olmasına rağmen çok fazla tutulmadı. Bu sıralarda en son projesi olan "The Vision Bleak" ile meşgul olan Ulf, Grubu nedenini tam olarak açıklamadan 2002 senesinde dağıttı ve Empyrium ismine son noktayı koymuş oldu Fakat Empyrium herzaman onu kalben ve ruhen dinleyenler için hep aynı yerini korudu ve halen korumaktadır. Şu an The Vision Bleak isimli grupta ritim gitar&vocal görevini üstlenmiş olan Ulf, Empyrium'dan tamamen farklı bir tarz ve sound da müzik hayatına devam etmektedir fakat bütün gerçek fanları bir gün tekrar Empyrium'un doğacağına inanıyor ve Empyrium'u halen kalplerinde yaşatmaktadırlar...
"
Tarih: 27.06.2005 Saat: 11:26 Gönderen: gothic
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Biyografi
· Haber gönderen gothic


En çok okunan haber: Biyografi:
Karanlığın Biyografisi: BURZUM

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.81
Toplam Oy: 27


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: Empyrium (Puan: 1)
Gönderen: Depressed_angelica Tarih: 16.07.2005 Saat: 09:13
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
çok ii bi biografi olmus.<br /> adamlarin eski müzikleri<br /> falan gerçekten çok melankoli ve sesler ne kadar yumusak gelsede agir bi müzik var ...<br /> bikmadan ardarda dinleyebilirm ve müzikte öle bisi varki muhakkak kendinizi bi sarkida bulabiliyosunuz<br /> çünki ne bilim duygular genis.. gayet iii...<br /> umarim bi gün tekrar dogar empyrium...<br /> ii bi biografi olmus ve burda durmasida güzel <br /> tebrikler...Empyrium (Puan: 1)
Gönderen: ConsummatumesT Tarih: 24.07.2005 Saat: 23:49
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Melankolinin insanın içine işlemesini sağlayan, aşkı, hayatı, insanın kendisini sorgulamasını ve sonunda sonsuzluğu hissetmesini sağlıyorlar. Ode To Melancoly... Ne kadar dinlersem o kadar uçuyorum, çok değişik bir tadı var. Ama grubun şu an faal olmaması, Ulf'un yalnız kalması (her zaman ki gibi) kendi kendine çalışması bayağı üzücü, yine de birgün büyük bir çıkış yapacaklar, bundan eminim...Re: Empyrium (Puan: 1)
Gönderen: streetwars_ Tarih: 13.08.2005 Saat: 07:56
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
valla en sevdiklerimden her ne kadar empyrium die bisi kalmasada ölürüm .. sarkilar agirdir güzeldirRe: Empyrium (Puan: 1)
Gönderen: queeNBuzzo Tarih: 04.01.2006 Saat: 12:56
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
bkaç haftadır doom a baya takıldım empyrium u da denemeliyim sanırım güzel bi biyografi olmus elinize sağlıkRe: Empyrium (Puan: 1)
Gönderen: sathans Tarih: 17.03.2007 Saat: 11:27
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
şaraplar bitince empyrium çaresizce kapana sıkıştırır seni klasik gitar melodilerini on yıllar sonra duymak genlerine kadar hüzün vahşeder gırtlağın yırtılsın istersin her vokalde sen de öl istersin şarab çekilir kanınla birlikte saçma vücuduna sızmak istersin ama melankoli ağırdan bırakmaz seni eşlik bekler ........
durmadan bekler ve sathanss empyriumdan başka doom dinlemez
deathlegion
viva la muerte......Re: Empyrium (Puan: 1)
Gönderen: suede Tarih: 11.04.2008 Saat: 21:11
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Empyrium ilk dinlediğinde bitirir ölmek istersin...dayanabilirsen eğer sonraki dinlediklerinde de güç verir hayata bağlar...


MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags -
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.09 Saniye
Untitled Document