Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
 Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
 Demo & Mp3 Arşivi
 Video İzleme
 Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
[ 0 yorum - 1252 okuma ]
· SECURIS yeni Albümünü yayınladı.
[ 0 yorum - 3767 okuma ]
· OPETH 22 Mart 2015′te İstanbul'da, 23 Mart'ta ise Ankara'da
[ 0 yorum - 11935 okuma ]
· Blind Guardian Istanbul konseri 14 Mayıs 2015
[ 0 yorum - 12250 okuma ]
· Blind Guardian 8 yıl aradan sonra yeniden Ankara’da
[ 0 yorum - 11534 okuma ]
· DYING FETUS 11 HAZİRAN 2015 İstanbul'da
[ 0 yorum - 13194 okuma ]
· Kurt Cobain belgeselinden ilk fragman geldi
[ 0 yorum - 11634 okuma ]
· Takıntı - Buhran klibi yayınlandı!
[ 0 yorum - 14001 okuma ]
· Wayne Static 48 yaşında hayatını kaybetti
[ 0 yorum - 13979 okuma ]
· Niklas Kvarforth video röportajı
[ 0 yorum - 13186 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Inactive Messiah
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 44
Toplam Üye: 42,745
En Son Üye: Mantikdisi

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 448
Üye(ler): 0
Toplam: 448
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

2007 kayıtlılar burdamı..
Son mesaj atan; _MeT_

eskiler bi bakın la ?
Son mesaj atan; _MeT_

Reenkarnasyon Metafiziği
Son mesaj atan; kill_the_king

Şu anda ne dinliyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

Paralel Evrenler
Son mesaj atan; elvistuna

Evlilik
Son mesaj atan; elvistuna

Şu anda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

Metal dinleyici kitlesi
Son mesaj atan; emina

Bi güncel foto atın be..
Son mesaj atan; KopuK

Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
Son mesaj atan; KopuK


[ Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK ! ]
 
Köşe Yazıları
 
Röportaj: CILICE
Röportaj 1 ) Arda: Deranged Headtrip albümünüz PMM RECORDS tarafından Şubat 2009 da piyasaya sürüldü. Bize albümünüzden bahseder misiniz biraz.

Merhaba! Ben CILICE' den Teo Holsheimer. Biz albümümüzü kendimiz kaydettik ve bastık. Sonrasında Listenable Records bu albümle ciddi bir şekilde ilgilendi. Fakat işin gerçeğe dönmesi bayağı bir zaman aldı. Başka bir etiket araştırmaya karar verdik ve PMM records' u bulduk. Bize cidden güzel bir teklif yaptılar. Deranged Headtrip albümü için anlaşma yaptık.

[ Detaylar Haberin Devamında ]

2 ) Grup daha önce (N3uk!, Orphanage ve Smogus ) dağılma sonrasında bir araya gelmiş nasıl oldu da böyle bir karar aldınız? Kısaca bize grubunuzu tanıtarak, nasıl bir araya geldiğinizi ve ne zaman kurulduğunuzu anlatır mısınız?

Remko ile birlikte gotik metal grubu Orphanage' te çalıyorduk. Söz konusu grup dağıldığında yeni bir grup kurarak başka bir yöne doğru yol almamız kaçınılmazdı. Daha sonra vokal için de Daniel de Jongh’ u bulduk ve kendisi mükemmel bir frontman. Onun grubu "Smogus" un da yakın zamanda dağılmış olması grubumuzun şansıydı. Yine bu dönemde bir arkadaşım Armsterdam konservatuarı jazz bölümünden daha yeni mezun olan Philipp Moser’ i tavsiye etmişti. Bizim saldırgan, agresif tarzımız onun davul yeteneğiyle birebir örtüşüyordu..

3 ) Grubun ismini kim önerdi?

Daniel o sıralarda okuduğu Da Vinci Şifresi adlı romanda “Cilice” kelimesini görmüştü. Cilice, giyildiğinde büyük yaralar bırakan, içinde küçük iğneleri olan bir kemer. Bahsettiğim alet, eskiden rahiplerin arınmak için kalçalarının etrafına taktığı değişik bir alet. Bu kelimenin ilginç bir etki bıraktığını ve anlamının da aynı bizim müziğimiz gibi korkunç olduğunu düşündük.

4 ) Deranged Headtrip albümünde kayıtlar tamamlandığında, stüdyoya girmeden önce hayalinizde canlandırdığınız noktaya ulaşabildiniz mi yoksa planlarınızın dışında gerçekleşen şeyler oldu mu?

Stüdyoya girmeden önce herhangi bir beklentimiz yoktu. Sadece şarkılarımızı kaydedip kendimizi ifade etmek istedik. Bütün her şey çok güzel bir şekilde oluştu.. Basından gelen tepkiler inanılmazdı, bunun için çok mutluyuz.

5 ) Birçok Yerde çalıyorsunuz. Turnelerde ilginç şeyler yaşıyor musunuz? En iyi performans gösterdiğiniz ve en fazla etkilendiğiniz konserler hangileri?

Turneler çok güzeldi. Çok fazla yer gezdik, uyumadan birçok insanla karşılaştık, bütün yerlere gittik ve dünyayı gördük. Büyük mekânlardan, festivallerden tutun da meydanlara kadar, her yerde çaldık. Gerçekten harika bir şey bütün her yeri kaplamak, oralarda tamamıyla bizim olmamız... Yaptığımız en iyi konseri söylemek cidden zor. Çok fazla gösteri yaptık. Progpower ’09 da harika bir şov sunduk, Cynic gibi bir olgu için. (Cynic; florida death metalinin orijinal bir topluluğu)
6 ) Dünyadaki sevdiğiniz gruplar ve türler nelerdir? Hangi grupla dünya turnesine çıkmak isterdiniz?

Su sıralar dinlediğim gruplar; Psyopus, Ion dissonance, Devin Townshed, Meshuggah, Faceless, Sikth… Liste böyle gider. Gerçekten her zaman dinlediğim bir favori grubum yok, bu genelde benim nasıl hissettiğime, hangi durumda olduğuma bağlıdır. Hangi grupla dünya turu yapmak isterdik… Textures! Hollandalı bir grup ve aynı tarzda çalıyoruz. Çok harika/eğlenceli olacaktır eğer böyle bir şey olursa… Dutch Metalforce

7 ) Grup üyeleri arasında şuan başka grupta olan veya kişisel projesi olan var mı?

Grupta herkes sadece CILICE’ ye konsantre olmuş durumda ve işte bu nedenle büyük başkaca projelerimiz yok. Herkes müzik sahnesinde kendi yolunda aktif olarak yer alır. Remko bir prodüktör olarak çalışıyor ve yapmayı tasarladığı bazı projeleri var. Philipp’ in ise bir Latin grubu var. Daniel de başka bir grupta Fivelastwords’ te söylüyor.
8 ) Müzik dışında nelerle uğraşıyorsunuz? Başka işleriniz var mı? Çalışmak zorunda olup bir yandan da müzik yapmak neredeyse imkânsız bunu nasıl dengeliyorsunuz?

Müzik benim hem isim hem de hobim. Turlar dışında Armsterdam PopSchool’ da gitar üzerine öğretim görevlisi olarak çalışıyorum. Bir müzisyen olarak çalışmak; bütün boşlukları doldurmaktır. Modern dans için müzik yaptım, Dans Üniversitesinde sınıflarda modern dans müzisyeni olarak da çalıştım (eslik ettim). Öteki grupların performanslarına katkıda bulunmak için de çaldım, tiyatro turlarında da görev aldım. Fakat her şey bir yana Cilice bir yana. Cilice benim için bütün bu listenin başında bir numaradadır.

9 ) Bilgisayarlarla ve internetle aranız nasıl?

Internette yepyeni harika gruplar keşfediyorum. Myspace gerçekten harika bu işte. Bir sürü harika ama duyulmamış/bilinmeyen müzisyen ve grup bulabiliyorsunuz. Bütün müzikleri dinlerim. İyi ve kötü müzik vardır sadece.10 ) Besteleri kim yapıyor? Gruptaki herkesin katkısı oluyor mu?

CILICE kurulmadan önce Remko ve ben zaten bir sürü şarkı ve riffler yazmıştık. Grubu kurduğumuzda her şey kendiliğinden bir araya geldi. Philipp’ in davul çalışı yazdığımız şarkılara mükemmel oturmuştu. Daniel ise sınırsızca ne isterse yapabilen bir kişiydi. Sanırım hepimizin müzik konusundaki damak zevki aynı… Bu dönemde ise gruptaki herkes şarkılara katkıda bulunur. Bunun yanı sıra stüdyoda önceden canlı olarak çaldığımız geleneksel parçaları topluca doğaçlama olarak çalıyoruz.

11 ) Müziğe ne zaman başladınız? Bu konuda eğitim aldınız mı? Sizi neler ve kimler etkiledi?

Daha çok genç yaştayken gitara karşı ilgim vardı. Bazı punk gruplarında çaldım. O zamandan beri jazz’ dan hip hop’ tan en brutal death metal’ e kadar bütün müzik türlerine ilgim vardı. Jazz dalında eğitim almak için 3 yıllığına bir müzik akademisine katıldım. Fakat orada bana uygun hiçbir şey yoktu. Pantera, özellikle Dimebag, metal müzik yapmamı sağladı.

12 ) Kapak tasarımı çok başarılı. Kiminle çalıştınız? Tasarımı siz mi seçtiniz yoksa tasarımcıyı özgür mü bıraktınız?

Hollanda’ da bir şovdayken, bir afiş gördük ve gerçekten hoşumuza gitti, tasarlayan kişiyi bulduk ve bizim destek verdiğimiz bir grupta çalıyordu. Ona albüm yaptığımızı açıkladık ve albümün artwork’ u için bizimle çalışmasını rica ettik. O da Kabul etti teklifimizi ve ona istediğini yapma hakkı verdik. Yalnız kurukafalar olmamasını istedik! İş bittikten sonra gerçekten harika gözüküyordu, gerçekten harika bir iş çıkardı.

Arda: Ve seçtiğimiz klasik sorularımızı da cevaplarsanız sevinirim.. Size bu kelimelerin ne ifade ettiğini birer kelimeyle öğrenmek istiyoruz

- Son aldığı albüm?

Ministry, Adios.. Puta Madres

- Sahnede birlikte yer almak istediği gruplar?

Mastodon, Meshuggah, Dillinger Escape Plan, Goira

- Alkol? Festivaller?

Turlarda aldığımız o bütün özel alkoller hakkında fazla bir şey bilmiyorduk. Festivaller; Lowlands ve Metalcamp

- İlk t-shirtünüz?

Subtera

- Sizin için müziğin anlamı?

Onsuz yaşayamam.

- İlk gittiğiniz konseri hatırlıyor musunuz? Neydi? Ve orada nasıl hissettiniz?

Hatırladığım, gittiğim ilk konser Herman Brood, Hollandalı rock&roll efsanesi. Çok fazla bira içtiğimi hatırlıyorum…

Arda: Bu röportajda bize zaman ayırdığınız için Metaltr olarak çok teşekkür ederiz. Son olarak okuyuculara neler söylemek istersin?

Türkiye Konserlerinde Görüşmek üzere.Myspace Offical


http://www.myspace.com/cilicemusic

Ankara Konserinden Bi Görüntü..

Tarih: 27.05.2009 Saat: 00:40 Gönderen: Keyifpezevengi
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Röportaj
· Haber gönderen Keyifpezevengi


En çok okunan haber: Röportaj:
Niklas Kvarforth video röportajı

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags -
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.09 Saniye
Untitled Document