Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
 Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
 Demo & Mp3 Arşivi
 Video İzleme
 Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· SECURIS yeni Albümünü yayınladı.
[ 0 yorum - 47 okuma ]
· OPETH 22 Mart 2015′te İstanbul'da, 23 Mart'ta ise Ankara'da
[ 0 yorum - 8127 okuma ]
· Blind Guardian Istanbul konseri 14 Mayıs 2015
[ 0 yorum - 8581 okuma ]
· Blind Guardian 8 yıl aradan sonra yeniden Ankara’da
[ 0 yorum - 7920 okuma ]
· DYING FETUS 11 HAZİRAN 2015 İstanbul'da
[ 0 yorum - 9716 okuma ]
· Kurt Cobain belgeselinden ilk fragman geldi
[ 0 yorum - 8006 okuma ]
· Takıntı - Buhran klibi yayınlandı!
[ 0 yorum - 10216 okuma ]
· Wayne Static 48 yaşında hayatını kaybetti
[ 0 yorum - 10147 okuma ]
· Niklas Kvarforth video röportajı
[ 0 yorum - 9550 okuma ]
· Slipknot - The Gray Chapter
[ 0 yorum - 11652 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Manegarm
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 0
Toplam Üye: 42,734
En Son Üye: Stolas

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 56
Üye(ler): 0
Toplam: 56
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

Netflix Türkiye'ye geliyor
Son mesaj atan; ImpLosioN

en cok sevdiginiz içecek
Son mesaj atan; ImpLosioN

Şu anda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

Şu anda ne dinliyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

Şu anda Ne Dinliyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

13lackHan - Turkish Black Metal
Son mesaj atan; BlackHan

BURSA 13LACKHAN AMDUSCIAS ELEMANLARI ELEMAN ARIYOR..
Son mesaj atan; BlackHan

13 yil sonra
Son mesaj atan; slayeeer

Metal Albüm Arşivimi Satıyorum!Türkiye'de bulunamaz albümler
Son mesaj atan; vury

Procession - Doom Decimation
Son mesaj atan; vury


[ Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK ! ]
 
Köşe Yazıları
 
Biyografi: Sabaton
BiyografiAurorA bildirdi: "
Dünyanın dört köşesinden insanların yeni milenyumu kutlamak için hazırlıklar yaptığı 1999 senesinin sonlarıydı. Bu sırada İsveç’te beş genç adam halk arasında “Heavy Metal” olarak bilinen ortak ilgi alanları olan bu müzik tarzını yapma konusunda bitkin düşmüşlerdi. Eski Falun madeninin o dehşetli kır manzarasına bakan büyük bir malikanenin içinde Sabaton’un ruhu ve sound’u şekillenmeye başladı.

Biyografinin Devamı için tıklayınız
2000 senesinin başlarında en soğuk ve en karanlık günlerinde ilk şarkılar efsanevi Abyss Stüdyolarında, dünyaca tanınan stüdyo-sihirbazı olarak bilinen Tommy Tägtgren tarafından ölümsüzleştirildi. Elbette bunun sonucu olarak halkın ilgisini çeken grup hızlıca büyümeye başladı ve Kuzey Avrupa’nın en büyük müzik yarışmasını kazanarak başarısının doruklarına ulaştı. Bunun ardından grubun piyasadaki cazibesini ölçmek üzere “Fist For Fight” isimli derlemelerden oluşan demoları (tanıtım kayıtları) 600 baskı ile sınırlı sayıda üretilerek raflarda yerini aldı. Birkaç hafta içerisinde tükenen 600 baskı sonucunda Sabaton bir sonraki aşamaya geçmeye karar verdi.

Başarı dalgalarında durmaksızın yükselerek yollarına devam eden grup ellerini iki yana açarak kendi müziklerini emekçilere taşıma amacı güdebilecek düzgün bir kayıt firması aramaya başladılar. Kayıt firmalarına yaptıkları bu çağrı tuttu ve güneye kadar uzanan birçok yerel firmadan başarı, şan ve şöhret vaatleriyle birçok kayıt firması bu işe talip oldu. Bu talipliler arasından Italian Underground Symphony firması seçildi ve ilk anlaşma bu firmayla imzalandı. Bunun ardından Sabaton Abyss Stüdyolarına yeniden girerek “Fist For Fight” demosundaki eski şarkılarını yeni şarkılarıyla beraber kaydettiler. Hayranların gruptan beklentileri çok yüksekti ve bu durum debut albümün piyasaya sürülmesine kadar kendisini belli ediyordu.

Gruba duyulan ilgiyi yükseltmek için Underground Symphony eski demo-cde “Fist For Fight”ın yeni bir versiyonunu Avrupalı dinleyenler için piyasaya sürme fikrini ortaya attı. “Metalizer” adını taşıyan debut albümü piyasaya sürme çalışmaları sırasında “Fist For Fight” da firmanın düşündüğü şekilde piyasaya sürüldü ancak “Metalizer” çalışmaları nedeniyle sönük kaldı. Medyadan sadece birkaç kişi albüm kritiğini yapma şansına sahip oldu ve ona gerçekten oldukça yüksek puanlar verdiler ve bu albümü muhteşem sözlerle takdis ettiler. Grup uzun süredir beklemeli olan debut albümleri için hala inançlıydılar ancak bu grubun ve hayranlarının hayalkırıklığına uğramalarına sebep oldu: “Metalizer” asla piyasaya sürülemedi.

Yıllar geçti ve Sabaton hala debut albümlerinin piyasaya sürülmesini bekliyordu, ama nafile... Sanki piyasaya asla sürülmeyecekmiş gibi görünüyordu ve grup yavaş yavaş umutlarını ve inançlarını kaybetmeye başladı. Şarkıları yazma, kaydetme ve bu albümü beklemekten ötürü kızgın grup üyelerinin içlerindeki derin hayal kırıklığı vazgeçme planları ile birlikte uyanışa geçti.

2004 senesine gelindi ve bu öyle bir zamandı ki; herşey kötüye gidiyor gibiydi... Sabaton geçmişi unutup gruba yeni bir başlangıç kazandırmak üzere çok önemli bir karar aldı.

Grup Abyss Stüdyolarına bir haftasonu için döndü ve bu çalışmanın ardından üç şarkılık Promo-CD’leri “Panzer Battalion” ortaya çıktı. Bu CD dünya çapındaki kayıt firmalarına dağıtıldı ve kısa sürede her köşeden CD ile ilgili ses çıkmaya başladı. Bu sefer doğru yolda olduklarını biliyorlardı. Bu defa farklı bir taktik deneyerek herhangi bir firmayla anlaşma yapmadılar. Bütün teklifleri geri çeviren grup Abyss Stüdyosuna geri döndüler ve bütün masrafları ceplerinden karşılayarak 9 şarkılık bir kayıt oluşturdular. Bu şaheser niteliğindeki kayıt “Primo Victoria” idi. Albüm ismi Latince’de “ilk zafer” anlamına gelen bu konsept albüm savaşlardan bahsediyordu. Bu albümde güdülen niyet Sabaton’un ilk zaferini vurgulamak olduğu gibi, bir yandan da 60 sene önce Normandiya’da karaya çıkan cesur müttefik askerlere bir övgü niteliğindeydi.

Gruba önceden ilgi gösteren firmalara uzun soluklu albümün birer kopyası gönderildi ve bunun ardından pek çok ulusal ve uluslar arası firmayla hem bu albüm hem de gelecek Sabaton albümlerinin piyasaya sürülmesi konusunda görüşmeler yapıldı. Bu görüşmeler neredeyse 6 ay sürdü ve sonunda İsveç Firması olan Black Lodge gruba çok dürüst ve basit bir anlaşma sunarak bu firmalar savaşında galip geldi. Black Lodge vakit kaybetmeden çalışmalara başladı ve 2005 Mart ayında Sabaton’un ilk albümü “Primo Victoria” gün ışığına çıkarak kabul gördü.

”Primo Victoria” piyasaya düştüğünde, İsveç piyasasında tatmin edici bir etki bıraktı ve İsveç’in en büyük müzik firmasında hardrock listelerinde 1 numaraya yükseldi. Grup İsveç ve Almanya’da piyasaya sürüldüğü anda biletleri tükenen konserler gerçekleştirdiler. Bu sırada Gates Of Metal Festival’de, sonradan DVD olarak piyasaya sürülen İsveç Rock Festivali’nde de yer aldı.Bu albüm için gelen kritikler de albümün medyanın ilgisini çekmesini sağladı ve bu yeni İsveç grubu tüm dünyada tanınmaya başladı. Sırada fethedilmesi gereken alan olarak internet vardı... Birkaç hafta içerisinde yoğun reklam kampanyalarıyla burada da başarı kazandılar. Internetteki en büyük download sitesi 2005 senesinde grubu metal müzik alanında 1 numara seçti. Bunun yanı sıra tüm zamanların ve tüm tarzların İsveçli grupları arasında en çok download edilen 3. grup seçildiler.

2006 Ocak ayında bir kez daha Abyss Stüdyolarına yeni bir savaş kitabı kaydetmek üzere girdiler. Bunun hemen ardından oldukça başarılı bir tanıtım geldi. “Attero Dominatus” isimli yeni albümdeki her biri ayrı bir şaheser niteliğindeki 9 şarkı bir sene önce piyasaya sürülen “Primo Victoria” ile bağlantılıydı.

Bir gün olsun dinlenmeksizin çalışan Sabaton elemanları çantalarını toparlayıp Avrupa’daki Power Metal etkinliklerine öncülük edip oraları da fethetmek üzere Edguy&Dragonforce’a 7 hafta önceden biletleri tükenmiş olan turneye katılmak üzere yola çıktılar. Bu sayede 10 ülke gördüler ve sayısız Heavy Metal hayranı önünde performanslarını sergilediler.

Turne oldukça başarılıydı ve “Primo Victori”nın satışları birçok yeni alanda tekrardan yükselmeye başladı. Bu da beraberinde konser verilecek yerlerin de çoğalması durumunu getiriyordu. “Attero Dominatus” ile başlayan iş tamamlandı ve 2006 sonlarında yeni bir albüm piyasaya sürülmesi için çalışmalara başlandı.Diskografi:


FIST FOR FIGHT (2001)

Sabaton'un iki demosunun derlemesi olarak piyasaya sürüldü. Orijinali 2000 senesinde 600 kopya olarak bastırıldı ancak Underground Symphony tarafından 2001 senesinde sınırlı sayıda digipak edition olarak piyasaya sürüldü. Şu anda satışı mümkün değil ve tekrardan basılmayacak.

Kayıt & Mix işleri "Abyss Studios"da Tommy Tägtgren ve Mats Brännlund tarafından "Studio Moon Music"de gerçekleştirildi. Mastering işleri Tommy Tägtgren tarafından Abyss Studios'da yapıldı. Underground Symphony tarafından piyasaya sürüldü. Kapak işi Ken Kelly tarafından yapıldı.

Albümdeki Şarkılar:

1. Introduction
2. Hellrider
3. Endless Nights
4. Metalizer
5. Burn Your Crosses
6. The Hammer Has Fallen
7. Hail To The King
8. Shadows
9. Thunderstorm
10. Masters Of The World
11. Guten Nacht


PRIMO VICTORIA (2005)

Kayıt & Mix işleri Abyss Studios'da Tommy Tägtgren tarafından gerçekleştirildi. Mastering işleri Henke tarafından Polar Studios'da gerçekleştirildi. Sound Pollution/Black Lodge tarafından piyasaya sürüldü. Albüm Kapağı Mattias Norén, ProgArt Media tarafından yapıldı.

Albümdeki Şarkılar:

1. Primo Victoria
2. Reign Of Terror
3. Panzer Battalion
4. Wolfpack
5. Counterstrike
6. Stalingrad
7. Into The Fire
8. Purple Heart
9. Metal Machine


ATTERO DOMINATUS (2006)

Kayıt & Mix işleri Abyss Studios'da Tommy Tägtgren tarafından gerçekleştirildi.
Mastering işleri Henke tarafından Polar Studios'da gerçekleştirildi.
Sound Pollution/Black Lodge tarafından piyasaya sürüldü.
Albüm kapağı Mattias Norén, ProgArt Media tarafından yapıldı.

Sınırlı sayıda resimli vinil baskısı da vardır.

1. Attero Dominatus
2. Nuclear Attack
3. Rise Of Evil
4. In The Name Of God
5. We Burn
6. Angels Calling
7. Back In Control
8. A Light In The Black
9. Metal Crüe


METALIZER (2007)

Sabaton'un orijinal debut albümü ve Fist For Fight demosunu bonus olarak içeren Double CD'lik albümleri.

Kayıt & Mix işleri Abyss Studios'da Tommy Tägtgren & Studio Moon Music Mats Brännlund tarafından gerçekleştirildi.
Mastering işleri Henke tarafından Polar Studios'da gerçekleştirildi.
Sound Pollution/Black Lodge tarafından piyasaya sürüldü.
Albüm kapağı Mattias Norén, ProgArt Media tarafından yapıldı.

"Metalizer"daki Şarkılar:

1. Hellrider
2. Thundergods
3. Metalizer
4. Shadows
5. Burn Your Crosses
6. 7734
7. Endless Nights
8. Hail To The King
9. Thunderstorm
10. Speeder
11. Masters Of The World
Special edition bonus track
12. Jawbreaker

"Fist For Fight"deki Şarkılar:

1. Introduction
2. Hellrider
3. Endless Nights
4. Metalizer
5. Burn Your Crosses
6. The Hammer Has Fallen
7. Hail To The King
8. Shadows
9. Thunderstorm
10. Masters Of The World
11. Guten Nacht
12. Birds Of War (previously unavailible)


Adı: Oskar Montelius

Doğumu: Evet

Enstrümanları: Mandolin, EMG-81 ile tamamlanmış pickups floydrose ve 36 jumbofrets.

Ona Göre Muhteşem 6 Grup:
Judas Priest,
Pink Floyd,
Moahni Moahna,
Samantha Fox,
Freak Kitchen,
Bumblefoot

Ona Göre Muhteşem 6 Albüm:

Toy Dolls-Wakey wakey with the Toy Dolls
Twin Peaks Soundtrack-Fire walk with me
Bumblefoot-Uncool
Pink Floyd-The division bell
DAD-No fuel left for the pilgrims
Leif Norbergs orkester-Highway to hälsingland
Ona Göre Muhteşem 9 Şarkı:
Pink floyd-Shine on you crazy diamonds pt1
Pink floyd-Shine on you crazy diamonds pt2
Pink floyd-Shine on you crazy diamonds pt3
Pink floyd-Shine on you crazy diamonds pt4
Pink floyd-Shine on you crazy diamonds pt5
Pink floyd-Shine on you crazy diamonds pt6
Pink floyd-Shine on you crazy diamonds pt7
Pink floyd-Shine on you crazy diamonds pt8
Pink floyd-Shine on you crazy diamonds pt9

Kişisel Not:
Kesik hakkında...

-----


Adı: Daniel Mullback

Doğumu: Çıplak 82 BB Falun içinde

Enstrümanı: Davullar ve Carl Gustaf 3000 6,5.

Ona Göre Muhteşem 6 Grup:

KISS
Mötley Crüe
Rainbow
D.A.D.
Helloween
Misfits

Ona Göre Muhteşem 6 Albüm:

KISS - Alive 1,2,3
Mötley Crüe - Dr Feelgood
Rainbow - Rising
GraveDigger - Symphony of Death
Pink Cream 69 - Sonic Dynamit
Dream Theater - Images and Words

Ona Göre Muhteşem 6 Şarkı:

KISS - Black Diamond
KISS - Thrills In The Night
Mötley Crüe - Kickstart My Heart
Rainbow - Gates Of Babylon
Rainbow - Stargazer
Pink Cream 69 - One Step Into Paradise

Kişisel Not:

Bizden önce kim ayağa kalkmaya çalışırsa, faredir...
Carl Gustaf 3000 6,5'imi hisset ve yaşamaya başla!

Daniel Mullback Tama drums, Evans drumheads, Wincent drumsticks, Paiste signature cymbals kullanıyor.

www.crafton.se (Tama, Evans)
www.wincent.se (Wincent drumsticks)
www.luthman.se (Paiste Cymbals)

------------------


Adı: Pär Sundström

Doğdu: Vahşi Olmak İçin

Enstrümanı: cehennemden 4-tel

Ona Göre Muhteşem 6 Grup:

Sabaton
Grave Digger
Eddie Meduza
Accept
Savatage
Skid Row

Ona Göre Muhteşem 6 Albüm:
U.D.O.-Faceless world
Eddie Meduza-Best of (Röven 1)
Running Wild-Death or glory
Twisted Sister-Live at Hammersmith
Helloween-Keeper of the seven keys pt1
Helloween-Keeper of the seven keys pt2

Ona Göre Muhteşem 6 Şarkı:
Meat Loaf-Everything louder then everything else
Skid Row-Youth gone wild
U.D.O.-Blitz of lightning
Sabaton-Back In Control
Sabaton-Primo Victoria
Eddie Meduza-Ta och klipp dig

Kişisel Notu:
Benimle uzan seni ...........!

----------------------


Adı: Rikard Sundén

Doğum: 810505

Enstrümanı: Ukulele, elektrikli ve büyük olandan.

Ona Göre Muhteşem 6 Grup:
Judas Priest
Rainbow
Queen
Yngwie Malmsteen
Dissection
Eddie Meduza

Ona Göre Muhteşem 6 Albüm:

Judas Priest-Painkiller
Heavens Gate-Livin´ in Hysteria
Symphony X-The Divine Wings of Tragedy
Artension-Forces of Nature
Yngwie Malmsteen-Marching Out
Talisman-Talisman

Ona Göre Muhteşem 6 Şarkı:

Bumblefoot-R2
Heavens Gate-Livin´in Hysteria
Al DiMeola, John McLaughlin, Paco De Lucia-Mediterranean Sundance/RioAncho
Yngwie Malmsteen-Far Beyond the Sun
Yngwie Malmsteen-Trilogy Suite Op:5
Eddie Meduza-Ta och klipp dig

Kişisel Notu:
Mmmm... Bira!

------------------


Adı: Joakim Brodén

Doğum: Yeniden
Enstrümanı: Derin Gırtlak
Ona Göre Muhteşem 6 Grup:
Rainbow
Judas Priest
Yanni
Deep Purple
Black Sabbath
Accept

Ona Göre Muhteşem 6 Albüm:

Rainbow-Rising
Black Sabbath-Heaven and hell
Accept-Metal heart
Yanni-Tribute
Rainbow-Long live rock n roll
Judas Priest-Defenders of the faith
Ona Göre Muhteşem 6 Şarkı:

Rainbow-Gates of babylon
Black Sabbath-Die young
Rainbow-Stargazer
Judas Priest-All guns blazing
Deep Purple-Perfect strangers
Accept-Living for tonite

Kişisel Notu:
F-sharp

------------------


Adı: Daniel Mÿhr
Doğum: 09.09.1980

Enstrümanı: Keyboards

Ona Göre Muhteşem 6 Grup:
Stratovarius
Opeth
Evergrey
Meshuggah
Sonata Arctica
Porcupine Tree

Ona Göre Muhteşem 6 Albüm:

Blackfield-Blackfield
Stratovarius-Visions
Opeth-Still life
Evergrey-In search of truth
Paatos-Timeless
Blair Witch project-Soundtrack for the motion picture

Ona Göre Muhteşem 6 Şarkı:
Moralime bağlı.

Kişisel Notu:
TBA

Grubun Canlı Performansından Görüntüler;"
Tarih: 26.04.2008 Saat: 13:28 Gönderen: ImpLosioN
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Biyografi
· Haber gönderen ImpLosioN


En çok okunan haber: Biyografi:
Karanlığın Biyografisi: BURZUM

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: Sabaton (Puan: 1)
Gönderen: ImpLosioN Tarih: 26.04.2008 Saat: 13:33
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Grup o kadar şey yaptı bizim için.. Bir biyografide bizden onlara :)Re: Sabaton (Puan: 1)
Gönderen: belzebul Tarih: 26.04.2008 Saat: 13:50
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Çok çok çok güzel bir biyografi oldu, emeğine sağlık Ececiğim :)

Gruba karşı ayrı bir sempatim oluştu şu bir kaç gün içinde.. Gelibolu şarkısını bir an önce dinlemek istiyorum. Çarşamba günü Dream TV' nin karşısında olucaz büyük bir merakla..Re: Sabaton (Puan: 1)
Gönderen: Ruben Tarih: 29.04.2008 Saat: 17:07
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Fazla Kapilmayin bu sadece onlarin i$i ...


MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags -
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.17 Saniye
Untitled Document