Türk Heavy Metal Grubu Saints'N'Sinners
Tarih: 23.12.2006 Saat: 03:55
Konu: Yerli gruplarTürk Heavy Metal grubu 2002 yılında Deniz Tuncer (gitar) tarafından kuruldu. Ağırlıklı olarak Iron Maiden, Van Halen, Deep Purple, Rainbow, Black Sabbath, Thin Lizzy, AC/DC, Saxon, Led Zeppelin gibi gruplardan esinlendi.

Haberin Devamı İçin Lütfen Haberin devamına Tıklayın


Fırat Gündüz’ün (bass) katılımından sonra ellerindeki malzeme üzerinde çalışmaya başladılar ve bu süre zarfı içerisinde kalıcı eleman arayışlarını sürdürdüler. Grup, geçici elemanlarla civar bölgelerde sahneye çıktı.
Nihayet, 2004’ün sonlarına doğru kalıcı elemanlar bulundu ve şu line-up ortaya çıktı:

Mustafa Çelilk – Vokal
Deniz Tuncer – Gitar
Egemen Doğruöz – Gitar
Fırat Gündüz – Bass
Enis Şahin – Davul

Ancak sonrasında, müzikle ilgili anlaşmazlıklar sebebiyle, Fırat gruptan ayrıldı ve Fehmi Suda yeni bassçı olarak gruba katıldı. Grup, vakit kaybetmeksizin önceden yazılmış malzeme üzerinde çalışmaya başladı. Bir aylık çalışmadan sonra yılbaşı gecesi Alman Metal grubu Destruction ile sahne aldılar ve hem seyirciden hem de metal çevrelerinden olumlu tepkiler topladılar.Bu sahneden sonra, grup birkaç şey daha yazarak bir EP (4 şarkılık) kaydetmeye karar verdi. Ancak davulların kaydı bittikten sonra grup ortaya çıkan işten tatmin olmadı ve proje ertelendi. Bu süre boyunca çeşitli konser ve festivallerde çaldılar.

Grup şu an uzun zamandır beklenen ve büyük olasılıkla 2006-2007’de piyasaya sürülecek olan 9 şarkılık ilk albümleri için sıkı bir çalışma içerisinde. Albümde yer alacak bazı şarkılar şöyle : bir hard rock hiti olan “One For The Road”, happy metal "Psycho Mansion", harika ve akılda kalıcı "Snake Eyes", power ballad "Lost Horizons", melodik ve Van Halen’ı anımsatan riffleriyle "Lord of Thunder", ve bir Heavy Metal marşı isimli şarkı; Saints 'n' Sinners.
Grup 2006 yazında MSG ile birlikte sahne almıştı. Bu showdan sonra yeni bassçı Erhan Sazlı ve davulcu Göktuğ Yurt gruba katıldı. Grubun gelecek sahneleri yakın zamanda hazır olacak olan websitelerinden duyurulacaktır.


Saints 'N' Sinners aşağıdaki isimlerden oluşmakta:

Mustafa Celik: Vokal
Erhan Sazli: Bass
Deniz Tuncer: Gitar
Egemen Dogruoz: Gitar
Goktug Yurt: Davul

Konserlerinden Kayıtlar İçin Tıklayın:

Saints'N'Sinners

Bu haberin geldigi yer: Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !
http://www.metaltr.net

Bu haber icin adres:
http://www.metaltr.net/modules.php?name=News&file=article&sid=600